Co powinien mieć nowy bukmacher na polskim rynku?

Branża zakładów bukmacherskich w Polsce przeżywa dynamiczne zmiany, które zostały zapoczątkowane w 2009 roku, wraz z wprowadzeniem ustawy hazardowej. W myśl tej ustawy, tylko legalni i licencjonowani bukmacherzy mogą świadczyć swoje usługi w naszym kraju. O ile do 2017 roku zmiany te zachodziły w spokojnym tempie, o tyle nowelizacja ustawy znacznie podkręciła tempo i przyczyniła się do pojawienia wielu nowych bukmacherów w Polsce. W tym artykule powiemy, jakie warunki musi spełniać nowy bukmacher oraz w jaki sposób powinien on przygotować się na wkroczenie na polski rynek.

Jak zmienił się polski rynek bukmacherski po wprowadzeniu ustawy hazardowej?

Do 2009 roku na polskim rynku firmy bukmacherskie mogły funkcjonować bez większych ograniczeń. Serwisy internetowe nie musiały spełniać szeregu formalnych wymogów, natomiast do prowadzenia punktów naziemnych wystarczyło założenie spółki dysponującej odpowiednim kapitałem. W 2009 roku wprowadzona została ustawa hazardowa, która sprawiła, że zagraniczne firmy bukmacherskie zniknęły z polskiego rynku. Wiele firm stara się łamać obowiązujące przepisy i świadczy swoje usługi osobom z naszego kraju, ponieważ konsekwencje takich praktyk doświadczą jedynie graczy. To właśnie gracz musi mieć świadomość, że w Polsce zakłady można obstawiać jedynie u legalnych bukmacherów.

Spore zmiany wprowadziła nowelizacja ustawy z 2017 roku. Załatała ona liczne dziury pierwotnej wersji ustawy, a także wprowadziła Rejestr Stron Blokowanych. Dostawcy usług internetowych w Polsce mają obowiązek blokować dostęp do domen o tematyce hazardowej, które zostaną wpisane do rejestru. Zmieniła się także dopuszczalna forma reklamy oraz zaostrzono przepisy związane z odpowiedzialną grą, która ma zmniejszyć problem osób uzależnionych od hazardu.

Jedną z najbardziej przykrych zmian dla graczy było wprowadzenie podatków. Legalni bukmacherzy muszą odprowadzać 12-procentowy podatek od stawki każdego zawartego zakładu. W praktyce, w zdecydowanej większości przypadków kwota ta jest pobierana od gracza. Przykładowo: w okienko stawki wpisujemy 100 PLN, a poniżej pojawia się informacja, że kwota podatku to 12 PLN. W rezultacie, faktyczna stawka, która ma wpływ na ewentualną wygraną wyniesie 88 PLN. Do tego obowiązuje 10-procentowy podatek od jednorazowej wygranej powyżej 2280 PLN. Od każdego kuponu, który przyniesie wygraną powyżej tej kwoty, bukmacher automatycznie odlicza 10% podatku. Plusem jest to, że sami gracze nie mają obowiązków wobec fiskusa i nie muszą samodzielnie wyliczać podatku.

nowy bukmacher

Jakie warunki formalne powinien spełniać nowy bukmacher w Polsce?

Od 2009 roku na polskim rynku bukmacherskim mogą funkcjonować wyłącznie legalni bukmacherzy. Firma bukmacherska musi wziąć udział w złożonym procesie koncesyjnym i spełnić szereg wymogów. Zacznijmy od tego, że wymagana jest odpowiednia forma prawna. Firma musi mieć status spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej. Siedziba tej firmy musi znajdować się na terytorium Polski. Wyjątkiem są firmy, których główna siedziba znajduje się na terenie Unii Europejskiej. W tej sytuacji firma powinna otworzyć swój oddział lub wskazać przedstawiciela.

Nowy bukmacher musi również przygotować całkiem spory kapitał zakładowy, który nie może być mniejszy niż 2,000,000 PLN. W przypadku bukmacherów internetowych, strona, która będzie oferowała takie usługi być zarejestrowana na polskiej domenie (.pl). Licencja na prowadzenie działalności w punktach naziemnych jest przyznawana oddzielnie. Po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych, Ministerstwo Finansów może podjąć decyzję o przyznaniu stosownej licencji, którą wydaje się na okres 5 lat. Dopiero po przyznaniu takiej licencji, nowy bukmacher ma prawo urządzać zakłady wzajemne w naszym kraju.

Podsumujmy, zanim nowy bukmacher otrzyma licencję, musi spełnić określone warunki:

 • Posiadać odpowiednią formę prawną: spółka z o.o. lub spółka akcyjna,
 • Posiadać siedzibę na terenie Polski lub ustanowić oddział lub przedstawiciela, gdy siedziba znajduje się na terenie Unii Europejskiej,
 • Zabezpieczyć kapitał zakładowy niemniejszy niż 2,000,000 PLN,
 • Stworzyć stronę internetową zarejestrowaną na polskiej domenie (.pl),
 • Przejść złożony proces koncesyjny prowadzący do wydania licencji.

Jakie warunki musi spełniać zarejestrowany nowy bukmacher?

Licencja została wydana, a bukmacher otrzymał zielone światło na rozpoczęcie działalności w Polsce. Pamiętajmy, że w naszym kraju obowiązują dwie osobne licencje: jedna uprawnia do przyjmowania zakładów wzajemnych przez Internet, a druga do przyjmowania zakładów w punktów stacjonarnych. Firmy, które chcą świadczyć obie te usługi mogą wystąpić o jedną, łączoną licencję. Po otwarciu działalności, bukmacher musi spełnić kolejne wymogi formalne:

 • Odprowadzać podatki: 12-procentowy podatek od stawki każdego zawartego zakładu, a także 10-procentowy podatek od jednorazowej wygranej powyżej 2280 PLN.
 • Weryfikować tożsamość klientów poprzez zażądanie zdjęcia lub skanu dokumentu tożsamości. Niezweryfikowani użytkownicy są ograniczeni limitem gry, a ponadto nie mogą realizować wypłat.
 • Przestrzegać zasad związanych z odpowiedzialną grą i ostrzegać swoich klientów o tym, że zakłady bukmacherskie mogą prowadzić do uzależnienia od hazardu.
 • Nowi klienci bukmachera muszą zaświadczyć o legalności środków przeznaczonych na grę, a także oznajmić, że nie zajmują eksponowanego stanowiska (np. polityk).
 • Nowy bukmacher musi również dbać o etyczną reklamę. Nie może ona wzbudzać skojarzeń z bogactwem, atrakcyjnością fizyczną czy statusem społecznym.

Ustawa hazardowa wprowadzona w 2009 roku wprowadziła zatem całkiem pokaźną listę wymogów i ograniczeń. Okazuje się jednak, że pomimo tych ograniczeń świadczenie usług bukmacherskich w naszym kraju wciąż jest bardzo intratnym zajęciem, jako iż kolejne firmy decydują się wziąć udział w procesie koncesyjnym.

Ilu legalnych bukmacherów funkcjonuje na polskim rynku?

Na polskim rynku bukmacherskim funkcjonuje już ponad 20 legalnych bukmacherów. Oto spółki, które mogą pochwalić się stosowną licencją:

 • Fortuna Online zakłady bukmacherskie (od stycznia 2012 roku),
 • STS Spółka Akcyjna (od lutego 2012 roku),
 • Totolotek Spółka Akcyjna (od czerwca 2013 roku),
 • Etoto Zakłady bukmacherskie (od listopada 2014 roku),
 • forBET zakłady bukmacherskie (od maja 2016 roku),
 • LV BET zakłady bukmacherskie (od maja 2016 roku),
 • Totalbet zakłady bukmacherskie (od marca 2018 roku),
 • Cherry Online Polska (PZBUK) (od czerwca 2018 roku),
 • BEM Operations Limited (Betclic) (od września 2018 roku),
 • BetFan (od października 2018 roku),
 • Ewinner (od października 2018 roku),
 • BetX (od listopada 2018 roku),
 • Traf-Zakłady Wzajemne (od listopada 2018 roku),
 • Polski Bukmacher (Noblebet) (od stycznia 2019 roku),
 • BestBet (od stycznia 2019 roku),
 • Bukmacherska (Fuksiarz) (od grudnia 2020 roku),
 • Fun Project (Bet4fun) (od kwietnia 2021 roku),
 • GO BET (GoPlusBet) (od lutego 2022 roku),
 • Silesia Entertainment (Betters),
 • GM Gaming Limited (Betway),
 • True Sport (Elitebet),
Czytaj również:  Jak obstawiać Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn?

Na liście legalnych bukmacherów do 2020 roku znajdowała się również firma Milenium Zakłady Bukmacherskie, jednak ogłosiła ona upadłość. Powodem w dużej mierze była pandemia. W jaki sposób można sprawdzić, czy na polskim rynku pojawił się nowy bukmacher? Najlepiej jest odwiedzić stronę Ministerstwa Finansów, ponieważ to właśnie tam w pierwszej kolejności aktualizowana jest baza.

nowy bukmacher

Nowi bukmacherzy ubiegają się o licencję Ministra Finansów

Wiemy również, że powyższa lista już niebawem może się znacząco wydłużyć, ponieważ w 2022 roku kolejne firmy ubiegają się o przyznanie licencji w procesie koncesyjnym. To pokazuje, że pomimo ograniczeń i licznych wymogów formalnych, wkroczenie na polski rynek wciąż jest opłacalnym rozwiązaniem dla wielu firm. Nie będziemy jednak podawać nazw bukmacherów, którzy rzekomo ubiegają się o licencję, ponieważ ciężko o jednolite i zweryfikowane informacje. W sieci bardzo często pojawiają się typowo click-baitowe tematy, które zapowiadają powrót słynnej marki, po czym okazuje się, że jest to nieprawda. Nie ulega jednak wątpliwości, że o przyznanie licencji wciąż ubiega się przynajmniej kilka firm bukmacherskich.

Co powinien przygotować nowy bukmacher?

Wiemy już, jakie wymogi formalne musi spełniać nowy bukmacher, który chce zapoczątkować swoją działalność w naszym kraju. Odniesienie sukcesu przy tak dużej konkurencji z pewnością nie jest zadaniem prostym, a co za tym idzie, nowe firmy muszą zadbać o ofertę zgodną z najwyższymi standardami jakości. Analizując rynek bukmacherów oraz opinie i rekomendacje ze strony innych graczy, wskazaliśmy pięć elementów, o które powinien zatroszczyć się każdy nowy bukmacher.

nowy bukmacher

1.       Rozbudowana oferta zakładów bukmacherskich

To absolutna podstawa, na którą w pierwszej kolejności zwracają uwagę klienci. Im większa liczba dyscyplin i rozgrywek tym lepiej. Jednak poza tradycyjnymi zakładami przedmeczowymi, dobry bukmacher powinien zatroszczyć się o zakłady na żywo, które pozwalają typować wyniki wydarzeń sportowych już po rozpoczęciu spotkania.

Zakłady live oferują klientom znacznie więcej emocji, a ponadto pozwalają obstawiać ulubione rozgrywki na lepszych warunkach.

Bardzo ważna jest także bogata oferta zakładów na sporty elektroniczne, jako iż regularnie przybywa graczy obstawiających esport. Do tego dochodzą wirtualne sporty, czyli obstawianie zakładów na wydarzenia sportowe rozgrywane przez algorytm komputerowy, a także innowacyjne gry karciane.

Tutaj gracze mogą obstawiać przebieg gier takich jak: poker, baccarat, blackjack czy wojna. Gracze nie biorą udziału w grze, a jedynie typują wyniki przy stole zarządzonym przez prawdziwych krupierów i krupierki.

nowy bukmacher

2.       Atrakcyjny bonus powitalny

W jaki sposób nowy bukmacher może zachęcić klientów do sprawdzenia oferty? Głównie poprzez atrakcyjny bonus powitalny, który można uzyskać przy rejestracji konta.

Do najpopularniejszych ofert powitalnych możemy zaliczyć: premie depozytowe do pierwszej wpłaty, zakłady bez ryzyka, bonusy kursowe, a także możliwość obstawiania zakładów bez podatku od stawki przez pierwsze dni od momentu rejestracji).

Wielu bukmacherów oferuje także bonusy reload do drugiej, trzeciej, a nawet czwartej wpłaty). Nowy bukmacher może pomyśleć także o bonusie bez depozytu. Jest to prezent o niewielkiej wartości oferowany klientowi za samo otworzenie konta, jeszcze przed wpłatą środków.

3.       Kampania na rozpoznawalność nowej marki

Nowy bukmacher musi także zastanowić się nad najlepszym sposobem dotarcia do nowej grupy fanów. Nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę ograniczenia w formie reklamy o tematyce bukmacherskiej.

Nowe firmy często zatrudniają rozpoznawalnych ambasadorów, głównie dziennikarzy sportowych oraz byłych sportowców.

Bardzo popularną techniką jest także angażowanie się w polski sport, np. sponsorowanie zespołów, organizacji oraz rozgrywek sportowych. W procesie budowania popularności nowej marki nieoceniona jest również reklama na social media.

nowy bukmacher

4.       Nowoczesna aplikacja mobilna

Coraz większa liczba graczy obstawia zakłady bukmacherskie za pośrednictwem swojego smartfona lub tableta. To całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę codzienne aktywności oraz brak czasu na to, aby usiąść na spokojnie przy komputerze.

Tymczasem prosta i przejrzysta aplikacja pozwala typować wyniki ulubionych wydarzeń sportowych w dowolnym miejscu i czasie, także bezpośrednio ze stadionu lub w gronie kumpli podczas oglądania meczu.

Dlatego też, każdy nowy bukmacher powinien zadbać o nowoczesną i dopracowaną aplikację mobilną o ciekawej stylistyce. Jeśli do tego dojdzie niewielki bonus za pobranie i obstawienie zakładu z poziomu aplikacji, z pewnością wielu graczy doceni taki gest i zdecyduje się wypróbować aplikację konkretnego bukmachera.

5.       Najważniejsze udogodnienie dla klientów

Bukmacherzy prześcigają się również w nowoczesnych oraz innowacyjnych funkcjach, które mają ułatwić obstawianie zakładów bukmacherskich. W pierwszej kolejności warto na pewno wskazać funkcję Cash Out, czyli możliwość zamknięcia zakładu przed czasem, zanim zostanie on rozliczony. Im bliżej do korzystnego dla gracza rozstrzygnięcia, tym większa będzie kwota zaoferowana przez system.

Mile widzianą opcją są transmisje na żywo, które umożliwiają oglądanie popularnych wydarzeń bezpośrednio z serwisu bukmachera. Na takie udogodnienie mogą sobie jednak pozwolić jedynie najbardziej zamożni bukmacherzy.

Z kwestii czysto technicznych, nowy bukmacher powinien zadbać o live chat, który pozwoli graczom na szybkie skontaktowanie się z obsługą. Absolutną podstawą są nowoczesne metody płatności, które umożliwiają natychmiastowe wpłacanie i wypłacanie pieniędzy.

nowy bukmacher

Jak zmieni się polski rynek bukmacherski w przyszłości?

Możemy przypuszczać, że do 2025 roku na polskim rynku bukmacherskim będzie funkcjonowało przynajmniej 30 legalnych firm bukmacherskich. Biorąc pod uwagę, jak dynamiczne są zmiany w ostatnich czterech latach, jest to jak najbardziej realne.

Rosnąca konkurencja jest jednak jak najbardziej korzystna dla graczy, którzy mogą liczyć na nowe bonusy powitalne, ciekawe promocje oraz wyższe kursy na popularne zdarzenia sportowe. Należy bowiem pamiętać, że im większa liczba bukmacherów, tym większy jest zakres kursów na wydarzenia sportowe.

Czytaj również:  Jak wpłacić i wypłacić pieniądze u legalnego bukmachera? Twój depozyt.

Nie dziwi zatem fakt, że wielu graczy posiada konta przynajmniej u kilku bukmacherów, tak, aby móc korzystać z najlepszych warunków. Na pewno pojawią się także nowe zakłady na gry karciane, rozwinięta zostanie oferta na esport, a być może pojawią się także innowacyjne usługi związane z rozszerzoną lub wirtualną rzeczywistością.

Gdzie sprawdzić listę legalnych bukmacherów w Polsce?

Pomimo rejestru stron blokowanych, zagraniczni bukmacherzy wciąż potrafią obejść zabezpieczenia i dotrzeć do polskich odbiorców. Polskojęzyczna strona i polska waluta mogą wprowadzić w błąd. Tymczasem, zagraniczny bukmacher nie musi obawiać się żadnych konsekwencji. To gracz zostanie ukarany za korzystanie z usług nielegalnego serwisu.

Pamiętajmy o tym, że legalny nowy bukmacher musi świadczyć swoje usługi na stronie zarejestrowanej na polskiej domenie „.pl”. Ponadto, każdy legalny bukmacher może pochwalić się numerem licencji, po której łatwo możemy zweryfikować firmę. Aktualna lista legalnych bukmacherów jest dostępna na stronie Ministerstwa Finansów.

nowy bukmacher

Nowy bukmacher – czy warto od razu założyć konto?

Posiadanie konta u kilku bukmacherów ma swoje atuty: gracze mogą skorzystać z kilku bonusów powitalnych, przebierać w aktualnych promocjach, a także obstawiać zakłady po najwyższych kursach. Jednak czy warto od razu otwierać konto u bukmachera, który dopiero rozpoczął swoją działalność? Zawsze można poczekać kilka tygodni, aż pojawią się pierwsze opinie.

Co więcej, możemy zauważyć, że niektórzy bukmacherzy nieco później dają wyższy bonus na start, gdy pierwsza fala rejestracji dobiegnie końca. Dlatego też, warto dokładnie sprawdzić, jak prezentuje się nowy bukmacher, a także, jak oceniają go gracze, który mieli już okazję skorzystać z jego usług.


Zakłady bukmacherskie w Polsce istnieją nieprzerwanie od wielu lat. Mówi się o tym, że pierwszy zakład w naszym kraju obstawiono już w 1917 roku, kiedy to kibice Legii i Polonii Warszawa za delikatną opłatą mieli możliwość wytypowania zwycięzcy tego spotkania. Dopiero w 2009 roku pojawiła się pierwsza polska firma świadcząca usługi bukmacherskie.

Od tego momentu w naszym kraju pojawiło się wiele tego typu firm. Każda ma swoich zwolenników, a także swoje wady i zalety. W najbliższym czasie na pewno powstanie kolejna. My zastanawiamy się, jak powinien wyglądać bukmacher idealny w polskich realiach, który przyciągnąłby do siebie masę zwolenników.

nowy bukmacher

Jakie warunki musi spełnić nowy bukmacher w Polsce?

Oczywiste jest, że firma bukmacherska musi spełniać kilka określonych warunków, to znaczy musi być ona zarejestrowana jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub jako spółka akcyjna. Poza tym aktualnie główna siedziba większości polskich legalnych bukmacherów znajduje się na terenie naszego kraju, jest to kolejny wymóg. Wyjątkiem jest na przykład Fortuna, która jest firmą czeską, czy też Superbet, który powstał przed parunastoma laty w Rumunii. W Polsce zatem w przypadku tych dwóch firm w naszym kraju znajduje się oddział.

Poza tym właściciele spółki nie mogą wnieść mniej niż 2 miliony złotych przy zakładaniu firmy. Ta musi mieć polską domenę internetową, a więc .pl. Oczywiście w innym czasie zostanie przyznana licencja na funkcjonowanie strony internetowej, a w innym czasie w punktach. Jeśli firma spełni wszystkie określone warunki, jakie zostały jej przedstawione, wówczas Ministerstwo Finansów musi podjąć decyzję o tym, czy spółce można nadać licencję. Ta jest ważna przez okres 5 lat. Jeśli takowa będzie przyznana, wówczas możliwe jest rozkręcenie biznesu.

Jeśli firma funkcjonuje już jako zarejestrowana, wówczas konieczne do spełnienia są kolejne warunki, których należy przestrzegać. Oczywiście w naszym kraju inaczej wygląda to w przypadku zawierania zakładów online, a inaczej w punktach naziemnych, to znaczy są na to dwie różne licencje, które można połączyć w jedną. Co zatem należy zrobić?

Po pierwsze w legalnych firmach bukmacherskich w Polsce przy każdym zakładzie musi być odprowadzony podatek w wysokości 12%, jeśli oczywiście jednorazowa wygrana przez klienta nie jest wyższa niż 2280 PLN. Jeśli jest wyższa, wówczas od wygranej musi być pobrany dodatkowy podatek w wysokości 10%.

Każdy z graczy musi przejść przez proces weryfikacji swoich danych osobowych. Jest to konieczne, ponieważ do gry w zakładach bukmacherskich uprawnione są tylko i wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają ważny dokument tożsamości.

Przy rejestracji poza podaniem swoich prawidłowych danych konieczne jest również wysłanie zdjęcia dowodu bądź paszportu, by bukmacher mógł zweryfikować poprawność tych danych. Bez tego gracz nie ma możliwości wypłaty swoich środków przy grze na koncie tymczasowym i jest objęty limitami na grę, których nie można w żaden sposób zmienić.

Wiadome jest, że zakłady bukmacherskie mogą uzależniać, stąd też bardzo ważne jest to, aby informować swoich klientów o odpowiedzialnej grze. Dlatego też na stronie musi pojawić się regulamin, który ostrzega o tym, a także ma informować o odpowiedzialnej grze.

Poza tym bukmacher za wszelką cenę musi dopilnować tego, aby z zakładami bukmacherskimi nie mieli do czynienia osoby zajmujące wysokie stanowiska w Polsce, mowa tutaj o czynnych politykach, którzy mają swoje udziały w klubach sportowych, to samo dotyczy samych sportowców.

To oczywiście podchodzi pod ustawianie meczów i takie osoby mogą później zostać skierowane na drogę sądową. Poza tym jest to po prostu postępowanie niemoralne, ponieważ takie osoby posiadają odpowiednią wiedzę na temat danej drużyny, danych rozgrywek i dzięki temu mogą ją wykorzystać do tego, aby się wzbogacić.

Sama reklama danej firmy bukmacherskiej ma kojarzyć się tylko i wyłącznie z zakładami bukmacherskimi. Większość obecnych podpisuje kontrakt ze znanymi twarzami, jak Jerzy Dudek w przypadku Superbet, dziennikarze z Kanału Sportowego w przypadku Etoto i wiele innych. Nie może to w żaden sposób kojarzyć się z metodą na wzbogacenie się.

Wymogów jest na pewno wiele, ale według ustawy hazardowej Ministerstwa Finansów należy ich wszystkich przestrzegać, aby nowy bukmacher mógł powstać w naszym kraju i normalnie funkcjonować tak, jak robi to ponad 20 legalnych firm w naszym kraju. S

Czytaj również:  Jak obstawiać tenis na żywo?

tąd też widać, że pomimo ryzyka jest ono jak najbardziej opłacalne, gdyż przynosi duże zyski. W naszym kraju z zakładów bukmacherskich korzysta naprawdę duża liczba osób. Stąd też aktualnie na polskim rynku przewiduje się powstanie kilku nowych bukmacherów w najbliższym czasie.

nowy bukmacher

Co poza tym powinien posiadać nowy bukmacher?

Samo przestrzeganie regulaminów i wymogów polskiego Ministerstwa Finansów to jedno, ale zachęcenie gracza do skorzystania z jego oferty to drugie.

W tym momencie rozpoczyna się najprzyjemniejszy moment zarówno dla klientów, jak i dla samej firmy, gdyż to właśnie w ten sposób obie strony są zadowolone i mogą osiągnąć zyski. Co zatem powinien posiadać nowy bukmacher, aby zachęcić gracza do zmiany strony?

Raczej niewielu jest zwolenników tych firm bukmacherskich, które posiadają dosyć słabo rozwiniętą ofertę bukmacherską. Mamy tu na myśli ilość dyscyplin sportowych, ilość lig piłkarskich, a także samą ofertę na dane spotkanie. Gracz, który ma pole manewru i dużo zdarzeń do wyboru na pewno o wiele chętniej wejdzie na taką stronę aniżeli tam, gdzie oferta jest o wiele uboższa.

Oczywiście to wszystko dotyczy nie tylko oferty przedmeczowej, ale także typów długoterminowych, które również są chętnie grane, a przede wszystkim oferty na żywo, bez której w obecnych czasach bukmacherka po prostu nie istnieje.

Oczywiście bywają takie dni w świecie sportu, że meczów nie tylko piłkarskich, ale i w innych dyscyplinach jest po prostu mało, stąd też zainteresowanie gracza zazwyczaj w takich przypadkach przenosi się na sporty wirtualne.

Tutaj odbywa się to na zasadzie symulacji komputerowej, ale nie zmienia to faktu, że wielu klientów lubi w ten sposób grać, na to u wielu bukmacherów są przeznaczane promocje, bonusy od depozytu czy freebety. T

o samo tyczy się gier karcianych jak poker, wojna, blackjack, gdzie gracz może zmierzyć się z krupierem przewidując zazwyczaj, jaki na stole może pojawić się układ, następna karta. Nie rywalizuje on z innymi graczami.

Klient wybierając bukmachera zazwyczaj spogląda na jedną rzecz zanim kliknie w pole rejestracja. Jest to bonus dla nowych graczy. Ten powinien być atrakcyjny na tyle, aby gracz mógł się nim zadowolić.

Chodzi tutaj nie tylko o wysokość całości promocji, ale także o różnorodność bonusów, to znaczy darmowy zakład, możliwość gry bez ryzyka, bonus od depozytu, a także bonus dla aplikacji mobilnej.

Istnieją legalne firmy bukmacherskie, które posiadają całość i dzięki temu mają dużą grupę zwolenników. Nowy bukmacher może również zawierać dużą ilość promocji dla stałych graczy z okazji ważnego wydarzenia sportowego. Stali klienci również powinni zostać docenieni za swoją lojalność.

Oczywiście nie będzie tak, że bukmacher powstanie, będzie firmą zarejestrowaną, ale nikt się o tym nie dowie. W ten sposób nie osiągnie on żadnego zysku.

W tym przypadku potrzebna jest odpowiednia reklama w Internecie, czy nawet w telewizji bądź w radiu, co na pewno sprawi, że wielu graczy zainteresuje się nim i sprawdzi, co serwis ma do zaoferowania. Można zauważyć, że obecni bukmacherzy mają swoich przedstawicieli, ambasadorów, ważne postacie ze świata sportu, które chętnie wspierają takie firmy dając im reklamę i przyciągając nowe osoby.

Dobrym sposobem jest także zaangażowanie się firmy w sport. Można zauważyć na koszulkach wielu klubów piłkarskich, także w Polsce, że są jednym ze sponsorów takich drużyn i ich logo jest widoczne podczas rozgrywania meczu. Te można ujrzeć również na bandach reklamowych.

Coraz większa ilość klientów swoje zakłady stawia poprzez aplikację mobilną, więc i tej rzeczy nie może zabraknąć u nowego bukmachera. Możliwość pobrania aplikacji i korzystania z niej poprzez smartfon, iphone czy tablet to bardzo duże ułatwienie dla klienta szczególnie w momencie, kiedy ten jest poza domem i nie ma możliwości skorzystania z komputera. Może on z niej skorzystać niemal w każdej chwili i postawić zakład na chwilę przed meczem będąc na stadionie czy w innym miejscu oglądając dany mecz.

Sama aplikacja musi być przejrzysta, dosyć łatwa do przeglądania i znalezienia konkretnego wydarzenia, oczywiście musi być dopracowana w szczegółach tak, aby nie dochodziło na niej zbyt często do prac konserwacyjnych. Musi posiadać odpowiedni wygląd. To wszystko sprawi, że możliwe jest przyciągnięcie do siebie klienta.

niemcy anglia

Jakie inne korzyści są potrzebne? Nowy bukmacher!

W przypadku, gdy gracz ma jakiś problem i nie potrafi go rozwiązać, bądź chce się z kimś skonsultować, wówczas zazwyczaj wędruje do centrum pomocy, gdzie dostaje odpowiedź na pytanie. Stąd też live chat bądź możliwość wysłania wiadomości mailowej jest tutaj niemal rzeczą konieczną.

W obecnym czasie wielu klientów ceni sobie szybkie wpłaty i wypłaty, które w ciągu kilku minut wędrują na jego konto, a samych możliwości płatności jest dosyć dużo, nie tylko blik czy poprzez konto bankowe, ale także poprzez portfele elektroniczne. Ostatnio dało się zauważyć możliwość płatności także przez bitcoin.

Jeśli graczowi zagrany kupon nie do końca wychodzi, wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwości wcześniejszego zakończenia kuponu i możliwości zgarnięcia proponowanej wygranej przez bukmachera. To na pewno duża korzyść, ponieważ pomimo strat nie ma on pustego konta, ale może grać dalej, bądź tę część środków przywrócić na swoje konto bankowe.

Oczywiście skorzystanie z usług nowego bukmachera może być pewnym ryzykiem, ponieważ nie zna się opinii na jego temat, a wielu graczy korzystając po raz pierwszy z usług nowej firmy czyta takowe komentarze. Nowi bukmacherzy zapewne na polskim rynku z czasem się pojawią, a więc komentarzy nie braknie. Oby tylko były one jak najbardziej pozytywne.