Jak wyglądają kupony bukmacherskie i jak je układać?

Kupon bukmacherski to dowód zawarcia zakładu wzajemnego pomiędzy graczem i firmą bukmacherską. Na kuponach znajdziemy wszystkie informacje związane z obstawionym zakładem: przedmiot zakładu, stawkę, kurs, ewentualną wygraną. Gracze, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem wyników muszą w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jak układać kupony bukmacherskie i na co zwrócić uwagę. W tym miejscu znajdziesz krótki poradnik zawierający wszystkie informacje na temat budowania kuponów bukmacherskich.

Czym właściwie jest kupon bukmacherski?

Zakłady wzajemne to usługa, w ramach której gracz typuje wynik wybranego zdarzenia sportowego, a firma bukmacherska zobowiązuje się wypłacić stosowną wygraną w przypadku prawidłowego wytypowania wyniku. Kupony bukmacherskie stanowią dowód zawarcia zakładów wzajemnych i zawierają wszystkie kluczowe informacje na temat tych zakładów. Niezależnie od wybranego bukmachera, kupon bukmacherski zawsze będzie wyglądał bardzo podobnie. Składa się z części obejmującej selekcje wraz z kursami bukmacherskimi, okienka, w którym wpisuje się stawkę zakładu, a także z części informacyjnej, w której pojawią się informacje na temat zawieranego zakładu.

Kupony bukmacherskie dzielimy na pojedyncze, kombinacyjne oraz systemowe. Różnią się one liczbą zdarzeń oraz sposobem rozliczania zakładu. W dalszej części artykułu opowiemy o tym, czym różnią się poszczególne kupony bukmacherskie. Jeszcze kilka lat temu nie było możliwości wycofania zawartego kuponu. Obecnie legalni bukmacherzy oferują graczom funkcję Cash Out, w ramach której można przerwać zakład przed czasem, odbierając mniejszą, ale gwarantowaną wypłatę. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę w świecie bukmacherski, w pierwszej kolejności musisz dowiedzieć się, jak tworzyć własne kupony bukmacherskie.

Z jakich elementów składają się kupony bukmacherskie?

Każdy kupon bukmacherski składa się z kilku kluczowych informacji, na podstawie których możliwe staje się rozliczenie zakładu po zakończeniu obstawianych wydarzeń sportowych. Oto najważniejsze składowe, które znajdziemy na wszystkich kuponach:

 • Selekcje z kursami bukmacherskimi – każdy typowany wynik meczu jest określany kursem, na podstawie którego obliczana jest ewentualna wygrana. Każdy typ dodany do kuponu to właśnie selekcja. W zakładzie pojedynczym znajdziemy tylko jedną selekcję, podczas gdy kupony akumulowane i systemowe mogą ich posiadać nawet kilkadziesiąt.
 • Całkowity kurs – kurs na kuponie bukmacherskim wyznacza wraz ze stawką ewentualną wygraną. W zakładach kombinacyjnych, kurs całkowity to iloczyn kursów poszczególnych selekcji.
 • Stawka – zawarcie zakładu bukmacherskiego wymaga uiszczenia odpowiedniej stawki. Po przemnożeniu stawki przez kurs całkowity uzyskujemy EW, czyli ewentualną wygraną. To kolejny obowiązkowy element każdego kuponu.
 • Informacje o podatkach – legalni bukmacherzy w Polsce są zobowiązani do odprowadzania podatku. Każdy zakład jest uszczuplany o 12% podatku od stawki, o czym jesteśmy informowani na kuponie. Ponadto, jeśli EW będzie przekraczała próg 2280 złotych, gracz jest informowany o tym, że ewentualna wygrana zostanie uszczuplona o podatek 10% od wygranej.
 • ID kuponu – każdy kupon bukmacherski posiada swój odrębny numer identyfikacyjny, a także datę zawarcia. Na tej podstawie można wynajdywać zakłady w bazie bukmachera, a także zgłaszać wszelkie wątpliwości i protesty związane z rozliczeniem kuponu.

Jak już mówiliśmy, niezależnie od bukmachera, kupony bukmacherskie wyglądają bardzo podobnie i zawierają te same informacje. Dzięki temu, gracz, który zrozumie podstawy tworzenia kuponów, będzie w stanie obstawiać zakłady u każdego bukmachera.

Rodzaje kuponów bukmacherskich

Możemy wyróżnić kilka rodzajów zakładów bukmacherskich w zależności od liczby zdarzeń oraz sposobu ich rozliczania. Najprostsze są zakłady pojedyncze zwane również singlami, które zawierają tylko jeden typ. Bardziej skomplikowane są zakłady kombinacyjne oraz systemowe, na których można umieścić wiele selekcji. Poniżej omawiamy poszczególne rodzaje kuponów bukmacherskich wraz z przykładami, a także zasady ich rozliczania.

Zakład pojedynczy – kupony bukmacherskie

Zakład pojedynczy nazywany również singlem to najprostszy zakład bukmacherski, w którym typujemy wynik jednego zdarzenia sportowego. Iloczyn stawki zakładu oraz kursu przypisanego do wybranej selekcji to ewentualna wygrana. Załóżmy, że gracz typuje wynik meczu Polska – Irlandia, typując zwycięstwo Polski po kursie 2,20. Gracz stawia na swój kupon 10 złotych. Od tej kwoty odjęty zostanie podatek 12% od stawki, czyli finalnie stawką końcową będzie 8,80. Ewentualna wygrana to: 8,80 * 2,20 = 19,36 złotych. Jeśli Polska wygra z Irlandią, taka kwota wpłynie na konto gracza.

Zakład kombinacyjny – kupony bukmacherskie

Zakład kombinacyjny ma wiele nazw: kombi, AKO, taśma – to najpopularniejsze z nich. Taki kupon składa się z przynajmniej dwóch selekcji. Kursy każdej selekcji mnożą się, tworząc kurs całkowity. Oto przykład: gracz obstawia zwycięstwo Polski po kursie 2,20, remis w meczu Niemcy – Francja po kursie 3,10, a także zwycięstwo Portugalii z Mołdawią po kursie 1,45. Kurs całkowity kuponu to: 2,20 * 3,10 * 1,45 = 9,89. Gracz obstawia na ten kupon 50 PLN, z czego 6 złotych zostanie odliczone jako podatek, a zatem stawka końcowa to 44 złote. EW wynosi: 44 * 9,89 = 435,16 złotych.

To właśnie bardzo wysokie wygrane zachęcają graczy do obstawiania zakładów kombinacyjnych. Jak łatwo się jednak domyślić, wygranie takiego kuponu wcale nie jest zadaniem prostym, ponieważ kupon zostanie rozliczony jako wygrany tylko wtedy, gdy wszystkie obstawione selekcje zakończą się po naszej myśli. Załóżmy, że na kuponie kombi znajdzie się 10 selekcji i tylko 1 z nich okaże się przegrana. Taki kupon zostanie rozliczony jako przegrany i nie przyniesie graczowi nawet złotówki. Zakłady kombinacyjne z wieloma zdarzeniami są określane potocznie taśmami lub tasiemcami.

Zakład systemowy – kupony bukmacherskie

Zakład systemowy to swoiste połączenie zakładów pojedynczych i kombinacyjnych. Na jednym kuponie można bowiem budować dowolne zakłady z wcześniej dobranych selekcji. Posłużmy się powyższym przykładem, a zatem: : gracz obstawia zwycięstwo Polski po kursie 2,20, remis w meczu Niemcy – Francja po kursie 3,10, a także zwycięstwo Portugalii z Mołdawią po kursie 1,45. Z tych trzech selekcji można zbudować w sumie aż 7 zakładów:

 • Single na wygraną Polski po kursie 2,20,
 • Single na wygraną Portugalii po kursie 1,45,
 • Single na remis Francji i Niemiec po kursie 3,10,
 • AKO na wygraną Polski i Portugalii po kursie 3,19,
 • AKO na wygraną Polski i remis Francji z Niemcami po kursie 6,82,
 • AKO na wygraną Portugalii i remis Francji z Niemcami po kursie 4,50,
 • AKO na wygraną Polski i Portugalii oraz remis Francji z Niemcami po kursie 9,89,
Czytaj również:  Онлайн Букмекеры Россия лучшие Спортивные Ставки и Росси

Co ważne, każdy z powyższych zakładów wymaga osobnej stawki. Załóżmy, że gracz postawi 10 zł na każdy powyższy zakład. Wkład własny wyniesie 70 zł, a po odliczeniu podatku suma stawek końcowych to 61,60 zł. Co szczególnie ważne, w przypadku tak skonstruowanego zakładu systemowego nie wszystkie mecze muszą zakończyć się po naszej myśli. Załóżmy, że Polska i Portugalia wygrała swoje mecze, ale spotkanie Francji i Niemiec zakończyło się wygraną Trójkolorowych, co oznacza, że ten typ okazał się źle wytypowany. Tak będzie wyglądało rozliczenie kuponu:

 • Single na wygraną Polski – wygrana 19,36 zł
 • Single na wygraną Portugalii – wygrana 12,76 zł
 • Single na remis Francji i Niemiec – przegrana
 • AKO Na wygraną Polski i Portugalii – wygrana 28,07 zł
 • Pozostałe zakłady AKO są przegrane.

W sumie, wygrana gracza wyniosła 60,19 zł, co przy wkładzie 70 zł oznacza stratę 9,81 zł. Weźmy jednak sytuację, w której po myśli gracza zakończyłyby się wyniki spotkań Portugalia – Mołdawia i Francja – Niemcy. Tutaj również weszłyby 2 na 3 mecze, a mimo to, gracz zanotowałby zysk. Kupony bukmacherskie z zakładami systemowymi obstawia się w następujący sposób: najpierw dobieramy interesujące nas selekcje, następnie na kuponie wybieramy opcję: „system” lub „systemowy”, a następnie przechodzimy do budowania bloków. Można również automatycznie wybrać wszystkie możliwe kombinacje, ale przy wielu zdarzeniach oznacza to bardzo wysoki wkład.

kupony bukmacherskie

Jak zbudować kupon bukmacherski?

Aby obstawić zakład bukmacherski, w pierwszej kolejności należy oczywiście wybrać spotkania, których wyniki chcemy wytypować. W tym celu najpierw wybieramy dyscyplinę sportu, a następnie rozgrywki w ramach, których rozgrywany będzie interesujący nas mecz, np. Premier League, gdy chcemy obstawić mecz ligowy pomiędzy Manchesterem United i Manchesterem City. Wyświetli nam się prosty zakład 1×2 czyli: zwycięstwo gospodarza, remis, zwycięstwo gości. Każda z opcji jest oszacowana odpowiednim kursem. Obok znajduje się okienko, które pozwala przejść do zakładów szczegółowych, np. liczby bramek, liczby rzutów rożnych czy strzelców bramek.

Jeśli chcesz obstawić zakład pojedynczy, wybierz tylko jedną selekcję, a następnie przejdź do kuponu, wybierz stawkę zakładu i potwierdź swój kupon. Niektórzy bukmacherzy oferują graczom zakładki, przez co możesz wybrać kilka typów z jednego meczu w celu szybkiego obstawienia kilku zakładów pojedynczych. Jeśli chcesz obstawić zakład AKO lub systemowy najpierw wybierz wszystkie selekcje, które mają znaleźć się na kuponie bukmacherskich, a następnie przejdź do okna kuponu. Po wyborze stawki wystarczy potwierdzić kupon i czekać na jego rozliczenie po zakończeniu spotkań.

kupony bukmacherskie

Kupony bukmacherskie na zakładach na żywo

Wiele emocji oferuje obstawianie zakładów bukmacherskich na żywo. To świetna propozycja dla kibiców, którzy oglądają mecze i chcą wykorzystać wiedzę o ich przebiegu do zbudowania kuponu bukmacherskiego. Tworzenie kuponów na żywo nie różni się od obstawiania zakładów dostępnych w ofercie przedmeczowej. Wystarczy wybrać odpowiednie selekcje, a następnie stawkę. Jednakże w przypadku zakładów na żywo, kupon wygląda nieco inaczej, a mianowicie, pojawia się opcja: akceptuje zmiany kursów. W trakcie trwania meczu kursy dynamicznie ulegają zmianom, a przed potwierdzeniem kuponu odliczane jest kilka lub kilkanaście sekund. Jeśli w tym czasie zmieni się kurs, kupon nie zostanie zatwierdzony, chyba że wybierzesz opcję akceptacji zmian.

kupony bukmacherskie

Jak działa funkcja Cash Out?

Jeszcze kilka lat temu nie było sposobu za zamknięcie obstawionego kuponu bukmacherskiego przed czasem. Trzeba było zaczekać na rozliczenie wszystkich spotkań, które były obstawione na kuponie. Dzisiaj, legalni bukmacherzy oferują swoim klientom funkcję Cash Out, w ramach której możliwe jest zamknięcie zakładu przed czasem.

Funkcja Cash Out ocenia, jak blisko jest do pozytywnego zakończenia zakładu i proponuje wygraną, którą można wypłacić już teraz. Załóżmy, że obstawiłeś wygraną Polski z Irlandią, a EW wynosi 100 zł. Jest 76 minuta meczu, a Polska wygrywa 2-0. Jesteś o krok od wygranej, a Cash Out proponuje Ci 78 zł wypłaty już teraz.

Jeśli obawiasz się, że Irlandia zdoła strzelić dwie bramki na wagę remisu, możesz zamknąć zakład już teraz, akceptując mniejszą, ale gwarantowaną wygraną. Funkcja Cash Out działa również przy zakładach AKO, np. gdy 2 z 3 zdarzeń zakończyły się po Twojej myśli.

Promocje na kuponach bukmacherskich

Bukmacherzy prześcigają się w tworzeniu ciekawej oferty promocyjnej, która przyciągnie graczy i zachęci ich do obstawiania zakładów w konkretnym serwisie. Wiele z tych promocji pozwala tworzyć kupony bukmacherskie na lepszych warunkach. Oto niektóre z popularnych promocji:

 • Brak podatku od stawki – wielu bukmacherów umożliwia swoim klientom obstawienie niektórych kuponów bez podatku od stawki. Taki podatek wciąż jest płacony, ale z kieszeni bukmachera, dzięki czemu, gracze nie tracą 12% jeszcze przed zawarciem zakładu. W takich promocjach zawsze należy zwrócić uwagę na to, jakie warunki musi spełniać kupon.
 • Mnożnik kursowy – to bardzo popularna promocja, w ramach której gracze mogą wykorzystać bonusowy mnożnik, który zwiększy kurs całkowity na kuponie, co oczywiście pozwala powalczyć o znacznie wyższe wygrane.
 • Bezpieczny kupon – w ramach tej promocji można postawić kupon z opcją zwrotu pieniędzy w przypadku przegranej. Jest to tzw. cashback. Przykładem takiej promocji jest zakład bez ryzyka, który często można otrzymać w ramach promocji powitalnej.
 • Premie do zakładów AKO ­– wielu bukmacherów premiuje graczy obstawiających klasyczne „taśmy” z wieloma zdarzeniami. Jeśli taki zakład zostanie rozliczony jako wygrany, gracz otrzyma premia w wysokości zależnej od liczby zdarzeń na kuponie.

Tworząc kupony bukmacherskie pod kątem promocji gracze zawsze powinni zwracać uwagę na kluczowe warunki promocji zapisane w regulaminie. Chodzi tu o minimalny kurs całkowity oraz minimalny kurs pojedynczej selekcji na kuponie.

Regulamin może również wyznaczyć minimalną liczbę selekcji potrzebną do skorzystania z promocji. Na bardzo podobnych warunkach działa zresztą warunek obrotu, którym objęte są niemal wszystkie bonusy bukmacherskie.

Czytaj również:  Бесплатные Игры Казино Слоты И Игровые Автоматы

Czy warto obstawiać kupony bukmacherskie innych graczy?

Nie masz pomysłu na kupony bukmacherskie? Zawsze możesz zainspirować się typami innych graczy. Są one dostępne chociażby na ligach typerów czy też forach bukmacherskich. Prym wiodą oczywiście popularne „taśmy” czyli zakłady kombinacyjne z wieloma zdarzeniami, z pomocą których można powalczyć o naprawdę duże wygrane przy stosunkowo niskim wkładzie własnym.

Należy jednak pamiętać, że każda kolejna selekcja na kuponie znacząco wpływa na prawdopodobieństwo pozytywnego rozliczenia kuponu. W przypadku pięciu zdarzeń takie prawdopodobieństwo mocno maleje, nawet w przypadku gdy są to same „pewniaki” po niskich kursach.

Czy warto kopiować kupony bukmacherskie tworzone przez innych graczy? No cóż, jeśli interesuje Cię gra ukierunkowana na satysfakcjonujące wyniki, kupony bukmacherskie powinieneś tworzyć samodzielnie w oparciu o wcześniejsze analizy.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaoszczędzić nieco czasu i sprawdzić analizy zrealizowane przez innych graczy. Kupony bukmacherskie innych typerów mogą być inspiracją do tworzenia własnych kuponów. Jak najbardziej możemy z nich skorzystać, ale w gruncie rzeczy zawsze warto bazować na swojej wiedzy o sporcie.

kupony bukmacherskie

Jak skutecznie układać kupony bukmacherskie?

Nie ma jednej i sprawdzonej recepty na to, jak budować zwycięskie kupony bukmacherskie. Można jedynie stosować się do wskazówek bardziej doświadczonych graczy, którzy wskazują na ważną rolę analizy przedmeczowej, która pozwala obliczyć realną wartość zakładu (value bet).

Bardzo istotnym czynnikiem jest także strategia stawkowania, w której bierze się pod uwagę stopień ryzyka. Powyższe kwestie można jednak pominąć, jeśli chcesz obstawiać zakłady bukmacherskie wyłącznie dla większych emocji odczuwanych podczas oglądania wydarzeń sportowych.

W takiej sytuacji możesz budować kupony bukmacherskie wedle własnej inwencji, intuicji czy sympatii do konkretnych zespołów czy zawodników. Kto wie, może zbudowana przez Ciebie „taśma” okaże się szczęśliwa?


Bardzo często przebywając w czyimś towarzystwie i rozmawiając najczęściej o sporcie da się usłyszeć o tym, że ktoś daną drużynę, o której mowa musi wygrać, ponieważ figuruje na jego kuponie. Osoby, które nigdy nie miały styczności z zakładami bukmacherskimi mogą nie do końca wiedzieć, o co chodzi, jak wygląda typowy kupon, jak się go buduje i wiele więcej. W tym tekście postaramy się o to, aby wyjaśnić Wam niemal wszystko o kuponie i wszystkim, co jest z nim związane.

kupony bukmacherskie

Najważniejsze info o kuponie bukmacherskim

Oczywiście dla gracza tworzenie kuponów nie jest niczym skomplikowanym. Wybieramy interesujący nas typ z danego wydarzenia, bądź kilku, wpisujemy w odpowiednie pole, za ile chcemy zagrać i klikamy postaw zakład. Wówczas możemy emocjonować się wydarzeniami i liczyć na to, że całość zaświeci się na zielono i będzie można zgarnąć wygraną.

W rzeczywistości jednak kupon składa się z nieco większej ilości określonych informacji, o których warto wiedzieć. Niezależnie od tego, czy kupon złożony jest online czy też w punkcie bukmacherskim, składa się on z określonych punktów. Są to:

 • Przede wszystkim numer, unikalny dla każdego zakładu. Dzięki temu poprzez serwis internetowy można sprawdzić stan kuponu wpisując konkretny kod w wyznaczonym do tego polu na stronie firmy bukmacherskiej
 • Gracze najczęściej do swojej gry wybierają zakłady akumulowane, czyli popularne AKO, potocznie również zwane taśmami ze względu na dosyć dużą liczbę typów. Rozróżnić można oczywiście wiele rodzajów kuponów, jak bezpieczny, systemowy
 • Typy to kolejna rzecz, która musi być na kuponie. Bez niego nie da się go stworzyć. Tutaj gracz ma pełne pole do popisu, wybiera to, co uważa za słuszne
 • Każdy z typów posiada określony kurs. Całość mnoży się przez siebie, dzięki czemu powstaje całkowity kurs kuponu
 • Przyglądając się całości widać także kwotę, która musi być opodatkowana, a więc jest ona odcięta od wygranej. Najczęściej robi się to w ten sposób, że pobiera się 12% od samej stawki
 • Nie da się oczywiście zagrać za darmo, więc gracz musi postawić choćby symboliczną kwotę. W zależności od bukmachera i jego regulaminu najmniejszy wkład może być różny, zazwyczaj jednak jest to 1 PLN bądź o złotówkę więcej
 • Na samym dole widać to, co jest najprzyjemniejsze, a więc sama wygrana. Aby została ona wypłacona, wszystkie typy muszą być poprawne w przypadku kuponu AKO. Mając kupon bezpieczny bądź systemowy możliwa jest wygrana nawet przy jednym błędzie. Jeśli online jest możliwa opcja cash-out wygrana może być mniejsza niż ta zakładana po postawieniu kuponu

W zasadzie to samo widnieje na kuponie w przypadku kuponów drukowanych, jak i tych, które obstawia się w serwisie poprzez Internet. Możliwe jest zbudowanie kuponu poprzez stronę internetową i zawarcie go w punkcie poprzez podanie wygenerowanego kodu. To wszystko jest możliwe niezależnie od tego, z jaką firmą bukmacherską mamy do czynienia.

Jakie mamy rodzaje kuponów?

W zależności od tego, co wybierze gracz, kupony STS mogą wyglądać inaczej poprzez zawarcie w nim ilości spotkań, a także rodzaju kuponu, który klienta interesuje. Stąd też w tym przypadku możliwe jest rozróżnienie kilku opcji. Jakie są te najczęściej wybierane przez graczy?

Kupon pojedynczy

Warto zacząć od kuponu solo, a więc najprostszej z opcji, gdzie na kuponie mamy tylko jedno zdarzenie i tylko ono decyduje o poprawności i ewentualnej wygranej. Oczywiście zazwyczaj mamy do czynienia z o wiele niższym kursem niż w przypadku większej ilości typów, więc aby wygrana była wartościowa, zazwyczaj obstawia się go za większą stawkę.

kupony bukmacherskie

Zakład kombinacyjny, AKO

Chyba nie ma osoby, która interesując się zakładami bukmacherskimi nigdy nie spróbowała zagrać kuponu z kilkoma bądź kilkunastoma zdarzeniami, które popularnie można nazwać taśmą. Można go również nazwać jako AKO, a więc zakład akumulowany. Jako, że składa się on z kilku zdarzeń, to też kurs całkowity zazwyczaj jest dosyć wysoki, a to ma istotny wpływ na dużą sumę wygranej.

Zazwyczaj jest to typowanie dla zabawy, dla emocji, jednak nie brakuje w świecie bukmacherskim przypadków, gdy coś takiego udawało się graczom i dzięki jednemu kuponowi znacznie się wzbogacili. Pomimo niskiego prawdopodobieństwa wygranej wraz z dodaniem każdego kolejnego typu, to i tak ten rodzaj zakładów pozostaje ulubionym wśród graczy.

Czytaj również:  Mostbet Bahis Şirketi Ve Casino Türkiye'nin En Iyi Bahis Şirketidi

Kupon KOMBI

W tym przypadku mamy do czynienia już z kuponem nieco bardziej skomplikowanym. Zazwyczaj składa się on z kilku bloków podzielonych kolejnymi literami alfabetu. W przypadku porażki w danym spotkaniu nie traci się szans na wygraną.

Każdy z bloków może zostać podzielony na określoną liczbę zdarzeń, wszystko zależy tak naprawdę od gracza. W przypadku kupony STS kombi nie ma konkretnego sposobu na to, aby wygrać. Po prostu wystarczy próbować do skutku, aż znajdzie się skuteczną metodę.

Całość można zobrazować na konkretnym przykładzie. Tak naprawdę na podstawie trzech czy czterech zdarzeń możliwe jest zbudowanie kilku bloków. Możliwe jest bowiem połączenie kilku zakładów singlowych razem ze sobą i umieszczenia ich na innych blokach, jak i na jednym. Sprawia to, że w przypadku porażki w danym spotkaniu wciąż możliwa jest wygrana.

Kombinacji w takim przypadku jest naprawdę mnóstwo. Oczywiście każdy z bloków wymaga postawienia na niego konkretnej kwoty, stąd też często bywa tak, że gracz wygra kwotę mniejszą niż ta, którą postawił. Sam więc musi on odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zabawa w takim stylu się opłaca. Wszak jest w tym momencie stratny.

kupony bukmacherskie

W jaki sposób ułożyć swój kupon?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, przy okazji budowy kuponu bukmacherskiego, nie może na nim zabraknąć typów. Tak więc najważniejszą czynnością, jaką musi wykonać gracz, jest wybór przez niego konkretnych spotkań, które umieści na swoim kuponie.

Znając budowę danego serwisu bukmacherskiego, z dużą swobodą się po nim poruszając i wiedząc, jakie spotkania będą rozgrywane danego dnia, wówczas nie powinien on mieć z tym w zasadzie żadnego problemu.

Oczywiście każde spotkanie ma swoje określone typy, konkretne kursy. Te podstawowe, jak zwycięstwo danego zespołu, podwójna szansa, czy też liczba bramek zazwyczaj wyświetla się po wejściu w daną dyscyplinę sportową, bądź w ligę, zaś większa ilość propozycji jest dostępna dopiero wówczas, kiedy klikniemy w odpowiedni plusik, krzyżyk wyświetlony obok spotkania.

Gracze sami wybierają, czy ich kupony STS będą skonstruowane z jednego, czy też z wielu zdarzeń. Jedyne, co gracz musi zrobić to zaznaczyć odpowiedni typ tak, by znalazł się on na kuponie. Po wyborze danej liczby zdarzeń może on przejść dalej, a więc do wyboru stawki, za jaką chce zagrać.

Ta zostanie pobrana z jego konta. Kupon zostanie zatwierdzony, oczywiście jeśli w tym trakcie żaden z typów nie zostanie usunięty z oferty, a całość można będzie sprawdzać w okienku moje zakłady, którą można znaleźć w swoim koncie gracza.

Kupony można grać na żywo

Jeśli chodzi o kupony STS to całość tak samo ma się do zakładów wniesionych przedmeczowo, jak i tych na żywo.

Oczywiście są tutaj pewne różnice pomiędzy sobą. Nie chodzi tutaj o samo obstawianie, bo tutaj cały proces wygląda tak samo, ale dotyczy to przede wszystkim zmiany kursów na poszczególne zdarzenia względem opcji przedmeczowych, względem zmiany kursów.

Tworzenie kuponów na żywo może potrwać nieco dłużej ze względu na możliwość dojścia do ważnego wydarzenia w danym meczu, co może spowodować zamknięcie kursów. W polu kuponu możliwa jest zmiana akceptacji kursów na wszystkie bądź na wyższe, co znacznie może skrócić czas oczekiwania.

kupony bukmacherskie

Czy są sposoby na zwycięski kupon?

Wydaje sie, że kupony STS zależą od samego przeczucia gracza, jego szczęścia, ale i mądrości wyboru. Nie ma jednej metody, dzięki której możliwe jest systematyczne wygrywanie w zakładach bukmacherskich. Gdyby tak było, wszystkie firmy by zbankrutowały i ta branża by nie istniała. Ci także muszą zarabiać, więc porażki klientów są w to wszystko wpisane.

Oczywiście w Internecie nie brakuje porad, gotowych typów czy nawet kuponów od bardziej doświadczonych graczy, którzy mają odpowiednią wiedzę na temat danego zdarzenia czy sportu, dzięki czemu możliwe jest sugerowanie się jego tokiem rozumowania i pójście w tym samym kierunku i sprawdzenia równocześnie, czy jest to dobra droga.

Najczęściej jednak gracze starają się kupony STS budować sami na bazie swoich doświadczeń, swoich ulubionych i dobrze znajomych drużyn. Każdy taką posiada i dzięki temu sprawdza, co dzieje się w obozie danego klubu, śledzi poczynania, wyniki, ewentualne kontuzje, co ewidentnie pomaga w samym typowaniu.

Każdy kupon w zależności od tego, z jakich zdarzeń i z jakiej ilości typów jest złożony ma większe bądź też mniejsze prawdopodobieństwo tego, że okaże się skuteczny, czy też nie. Wiele zależy od tego, czy gracz stawia złotówkę czy dyszkę na to, aby tylko napawać się emocjami, czy też zależy mu bardzo na wygranej i na kuponie znajduje się mniej zdarzeń, większa stawka i niższe kursy. To wszystko też może mieć wpływ na ewentualne powodzenie lub też jego brak.

Ważne jest to, aby przed wyborem typu w choćby najmniejszym stopniu przeanalizować sobie dane spotkanie pod kątem statystyk i wielu innych składowych, co znacznie może ułatwić samo typowanie. W Internecie możliwe jest znalezienie gotowych analiz wraz ze statystykami, możliwymi składami, informacji o formie i innych sprawach.

Bardzo często do tego dołącza się także pomysły ekspertów, takie jak dokładny wynik, przewidywania co do zwycięzcy spotkania, liczby bramek, a czasami i nawet samego strzelca. Tak więc widać, że korzystanie z gotowych analiz czy typów może znacznie ułatwić sprawę w kontekście samego wyboru do kuponu gracza.

kupony bukmacherskie

Czy możliwa jest wypłata w punkcie kuponu zawartego online?

Wielu graczy pyta o to, czy dostępna jest taka opcja. Podchodzą do okienka pokazując wygrany kupon i chcąc mieć pieniądze do ręki od razu zamiast czekać na wypłatę, która może w przypadku niektórych bukmacherów nieco potrwać. Wiele tak naprawdę zależy od samego bukmachera, jego regulaminu. To należy sprawdzić zadając pytanie w punkcie bukmacherskim.