Czym jest bezpieczny zakład w STS?

Bezpieczny zakład, nazywany również jako zakład bez ryzyka, to bardzo popularna promocja, z którą spotkamy się w wielu serwisach bukmacherskich. Najczęściej taki zakład można otrzymać jako prezent powitalny za wybór konkretnego bukmachera. Świetnym przykładem jest bezpieczny zakład STS. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest i jak działa zakład bez ryzyka, a także, na co zwrócić uwagę korzystając z tego rodzaju promocji bukmacherskiej.

Czym właściwie jest bezpieczny zakład?

Bezpieczny zakład funkcjonuje pod kilkoma nazwami. Do popularnych określeń zaliczymy również zakład bez ryzyka i cashback. W praktyce jednak, cashback działa na nieco innych zasadach – z pewnością każdy bonus bez ryzyka jest cashbackiem, ale nie każdy cashback to zakład bez ryzyka. Zamysł bezpiecznego zakładu jest bardzo prosty: gracz tworzy kupon spełniający warunki opisane w promocji. Jeśli jego kupon okaże się przegrany, wówczas bukmacher zwróci stawkę takiego kuponu. Gracz może zatem postawić zakład bukmacherski nie martwiąc się o straty.

Taka promocja bukmacherska cieszy się coraz większą popularnością na rynku bukmacherskim. O ile jeszcze kilka lat temu prym wiodły klasyczne premie depozytowe, o tyle dziś coraz większa liczba bukmacherów oferuje swoim klientom jako główny bonus na start właśnie zakład bez ryzyka. Może to być również część pakietu powitalnego, tak jak bezpieczny zakład STS. Zakłady bez ryzyka poniesienia strat bez wątpienia mają ogromny potencjał i pozwalają powalczyć o wysokie wygrane, ale jednocześnie gracz powinien pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić zapisy regulaminu. Opłacalność bezpiecznego zakładu w dużej mierze zależy od warunku obrotu.

Bezpieczny zakład STS – bonus dla nowych klientów

Jedną z najpopularniejszych promocji oferujących zakład bez ryzyka jest właśnie bezpieczny zakład STS. Bukmacher proponuje nowym klientom kilka prezentów na udany start, a to jeden z nich. W ramach tej promocji, po dokonaniu pierwszej wpłaty w serwisie STS gracze mogą obstawić zakład bez ryzyka. Jeśli ich zakład okaże się przegrany, otrzymają oni zwrot stawki, pomniejszony o kwotę podatku od stawki. Maksymalna kwota zwrotu może wynieść 200 PLN. Środki są zwracane w formie bonusu, który należy obrócić trzykrotnie po kursie 1,91. Dopiero wtedy uzyskane środki będą mogły zostać wypłacone z konta. W ramach tej promocji, w przypadku przegranego pierwszego kuponu gracze mogą otrzymać także freebet o wartości 25 PLN. Nie dziwi zatem fakt, że bezpieczny zakład STS oraz inne prezenty wchodzące w skład pakietu powitalnego cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Na co zwrócić uwagę grając bezpieczny zakład?

Wiemy już, jakie warunki oferuje nam bezpieczny zakład STS. Dzięki temu, łatwiej będzie opowiedzieć o aspektach, na które należy zwrócić uwagę podczas korzystania z tej promocji. O tym, czy konkretny bonus bukmacherski jest opłacalny, w dużej mierze zależy regulamin przypisany do oferty promocyjnej. Zanim odbierzesz i postawisz zakład bez ryzyka, zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • Maksymalna kwota zwrotu – sprawdź, jaką kwotę możesz otrzymać, gdy Twój kupon okaże się przegrany. Bezpieczny zakład STS oferuje zwrot maksymalnie do kwoty 200 PLN.
  • Podatek od stawki – jak wiadomo, od każdego zawartego zakładu odprowadzany jest 12-procentowy podatek od stawki. W związku z tym, w regulaminie promocji warto sprawdzić, czy zwrot obejmuje podatek, czy też jednak stracimy tą część zakładu. Patrząc na bezpieczny zakład STS, aby otrzymać maksymalny zwrot (200 PLN), gracz powinien obstawić zakład przynajmniej na kwotę 224 PLN. Wówczas, 24 PLN zostaną odliczone jako podatek od stawki.
  • Rodzaj zakładu – aby postawić bezpieczny zakład, czasami należy stworzyć kupon spełniający warunki promocji. Przykładowo, może to być zakład AKO z przynajmniej trzema zdarzeniami i minimalnym kursem całkowitym na poziomie 2,50.
  • Warunek obrotu – to w dużej mierze właśnie warunek obrotu decyduje o tym, czy bezpieczny zakład okaże się opłacalny. Przykładowo, bezpieczny zakład STS przewiduje trzykrotny obrót po kursie 1,91. Na polskim rynku bukmacherskim dostępne są jednak promocje, w ramach których zwrot nie jest objęty żadnym warunkiem obrotu.
Czytaj również:  Wszystko na temat WRC 2022

Właśnie ze względu na złożone warunki decydujące o atrakcyjności bonusu zawsze warto przynajmniej pobieżnie sprawdzić najważniejsze zapisy regulaminu promocji. Oczywiście możemy również skorzystać z opinii i recenzji, w których uwypuklone są najważniejsze punkty oferty promocyjnej.

Którzy bukmacherzy oferują bezpieczny zakład?

Zakład bez ryzyka to coraz popularniejsza promocja bukmacherska, z którą spotkamy się w przynajmniej kilku serwisach bukmacherskich w naszym kraju. Coraz częściej jest to główny prezent wchodzący w skład oferty powitalnej. Jak już mówiliśmy, jedną z najpopularniejszych promocji na ten moment jest bezpieczny zakład STS, o którym jeszcze powiemy kilka słów. Niemniej jednak, na polskim rynku funkcjonuje ponad 20 legalnych bukmacherów, co oczywiście podkręca konkurencję i decyduje o coraz to lepszych promocjach. W związku z tym, także w innych serwisach możemy spotkać się z zakładem bez ryzyka. Poniżej prezentujemy pięciu bukmacherów, u których klienci będą mieli okazję zawszeć bezpieczny zakład gwarantujący zwrot w przypadku przegranej.

Pierwszy zakład bez ryzyka w STS do 200 PLN

Zacznijmy od promocji dostępnej w serwisie bukmacherskim STS. Nowi klienci tego bukmachera mogą otrzymać bonus bez depozytu przy rejestracji, premię powitalną 100% do 1200 PLN przy pierwszej wpłacie, a także bezpieczny zakład STS o wartości 200 PLN. Gracz powinien wykorzystać kod promocyjny dostępny na stronie bukmachera, a także wpłacić przynajmniej 50 PLN w swoim pierwszym depozycje. Pierwszy zakład po zrealizowanej wpłacie będzie zakładem bez ryzyka. Jeśli przegrasz, otrzyma zwrot stawki (pomniejszonej o podatek od stawki). Innymi słowy, jeśli stawka zakładu wyniesie 100 PLN, a gracz przegra, na jego konto ostatecznie trafi 88 PLN. Środki otrzymane w ramach zwrotu należy obrócić trzykrotnie po kursie 1,91.

Cashback 1300 PLN w Superbet

Ciekawe podejście do tematu zakładu bez ryzyka bez serwis bukmacherski Superbet, który ubezpiecza wszystkie zakłady gracza zawarte w przeciągu 7 dni od pierwszej wpłaty. Wystarczy w przeciągu 14 dni od momentu rejestracji zrealizować pierwszy depozyt na kwotę min. 20 PLN, aby otrzymać bonus na start 100% do 200 PLN. Od tego momentu bukmacher będzie obliczał Twój bilans w trakcie pierwszego tygodnia gry. Jeśli tydzień zakończysz na minusie, bukmacher zaoferuje Ci bonus – zwrot środków maksymalnie do kwoty 1300 PLN. Kolejnym plusem promocji dostępnej w Superbet jest łagodny warunek obrotu. Cashback wystarczy obrócić dwukrotnie po kursie minimalnym 1,80.

Zakład bez ryzyka 600 PLN w Fortunie

Bonus powitalny w formie zakładu bez ryzyka posiada w swojej ofercie także legalny bukmacher Fortuna. Gracze mogą liczyć na zwrot pieniędzy w przypadku przegranego kuponu, maksymalnie do kwoty 600 PLN. Wystarczy zarejestrować konto i dokonać pierwszej wpłaty. Po zrealizowaniu depozytu, pierwszy zakład będzie zakładem bez ryzyka. Co ważne, bukmacher zwraca pełną stawkę, niepomniejszoną o podatek od stawki – stawiasz 200 PLN? Tyle samo otrzymasz w przypadku przegranej. I najważniejszy plus – brak warunku obrotu. Zwrócone pieniądze możesz poświęcić na dalszą grę, ale równie dobrze zdecydować się na ich wypłacenie.

Zakład bez ryzyka 333 PLN w LV BET

Serwis bukmacherski LV BET oferuje swoim klientom pakiet powitalny o wartości 3333 PLN. W skład tej promocji wchodzą: premia depozytowa 100% do 1500 PLN przy pierwszej wpłacie, premia 50% do 1500 PLN przy drugiej wpłacie oraz zakład bez ryzyka 333 PLN przy trzeciej wpłacie. Aby otrzymać ten bonus, przy trzecim depozycie należy zaznaczyć okienko: „Zakład bez ryzyka”, a także wpłacić na swoje konto przynajmniej 25 PLN. Na Twoim koncie bonusowym pojawią się środki, które możesz przeznaczyć na zakład bez ryzyka. Jeśli przegrasz, stawka zostanie zwrócona na Twoje konto, maksymalnie do 333 PLN. Zwrot podlega jednokrotnemu warunkowi obrotu po kursie 1,75.

Czytaj również:  Jak typować wielki hit Lyon – Marsylia?

Cashback do 550 PLN w Betclic

Bukmacher Betclic od dawna słynie ze swojej promocji powitalnej, w ramach której nowi gracze mogą liczyć na cashback o wartości 550 PLN. W naszej opinii jest to jednak najsłabszy z wymienionych tu bonusów. Warto bowiem zwrócić uwagę na dwie istotne kwestie. Przede wszystkim, gracze otrzymają jedynie zwrot faktycznej stawki, już po odliczeniu podatku od stawki, a zatem, żeby wykorzystać pełny cashback, trzeba obstawić zakład o wartości 625 PLN. Największym minusem tej promocji jest jednak warunek obrotu. Betclic wymaga aż ośmiokrotnego obrócenia kwotą cashbacku po kursie 2,00 w przeciągu 12 dni od jego przyznania. To bardzo rygorystyczne warunki.

Jakie korzyści oferuje zakład bez ryzyka?

Zdaniem wielu graczy, bezpieczny zakład STS może być bardziej opłacalny od samej premii powitalnej. Dlaczego? Ponieważ daje możliwość zagrania o bardzo wysokie wygrane bez obaw o utratę stawki. To oczywiste, że dla wielu graczy obstawienie 200 PLN po wysokim kursie nie wchodzi w grę – większość typerów zwyczajnie obawiałaby się utraty tych środków. Tymczasem zakład bez ryzyka pozwala zbudować nieco większy kupon, nie martwiąc się o ewentualne straty. Wystarczy kurs całkowity na poziomie 3,00 i już gracz może zagrać o 600 PLN wygranej nie objętej warunkiem obrotu.

Jednocześnie, zakład bez ryzyka to bardzo dobra oferta w przypadku graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi. Na początku tej przygody często pojawiają się błędy, które skutkują utratą sporej części środków w dość krótkim czasie. Tymczasem bezpieczny zakład stanowi jedynie ostrzeżenie i pokazuje graczowi, jak łatwo można stracić pieniądze. Tym razem jednak bez konsekwencji, jako iż pomimo przegranego kuponu są one zwracane na konto. Nie dziwi zatem fakt, że tak wiele osób uważa zakład bez ryzyka za najlepszy typ bonusu powitalnego.

Czym się różni bezpieczny zakład od darmowego zakładu?

Innym rodzajem promocji jest darmowy zakład, który poniekąd również może być uznawany za bezpieczny zakład. W ramach tej promocji gracz otrzymuje bowiem określoną liczbę środków na obstawienie zakładu. Jeśli przegra, środki te nie zostaną zwrócone. Jednakże sam zakład jest obstawiany za pieniądze otrzymane od bukmachera, a zatem w tym przypadku również nie zachodzi ryzyko straty. Przynajmniej w teorii. W praktyce jednak, aby otrzymać darmowy zakład często trzeba najpierw wykonać określone zadanie. Bezpiecznym i całkowicie darmowym zakładem jest natomiast bonus bez depozytu przyznawany graczom za samo założenie konta.

Reasumując, zakład bez ryzyka to promocja, w której gracz obstawia zakład za swoje pieniądze, ale jeśli przegra, otrzyma zwrot środków. Natomiast darmowy zakład jest zawierany za pieniądze przyznane przez bukmachera, jednak w przypadku przegranej nie są one zwracane. Warto pamiętać o tych różnicach, ponieważ niektórzy gracze mylą bezpieczny zakład bez ryzyka z darmowym zakładem.

Czym jest bonus bez depozytu?

Poruszając kwestie bezpiecznych zakładów bukmacherskich warto oczywiście powiedzieć kilka słów o tym, czym właściwie jest bonus bez depozytu. W ramach tej promocji gracze mogą otrzymać niewielki bonus pieniężny za samą rejestrację konta, bez konieczności wpłacania pieniędzy. Jest to zatem swoista „jazda próbna”, w trakcie której gracze mogą bezpiecznie przetestować możliwości bukmachera bez narażania na szwank swoich pieniędzy. Taka promocja często jest określana także jako freebet lub właśnie darmowy zakład. I w tym przypadku rzeczywiście możemy mówić o bezpiecznym zakładzie, ponieważ gracz nie naraża na szwank swojego kapitału. Na polskim rynku jest kilku bukmacherów oferujących nowym klientom bonus bez depozytu.

Jak zdobyć zakład bez ryzyka?

Na początek należy oczywiście znaleźć bukmachera, który oferuje zakład bez ryzyka. Mamy wspomniany bezpieczny zakład STS, a także oferty dostępne w takich serwisach, jak: Superbet, LV BET, Fortuna czy Betclic. Warto zapoznać się z regulaminem oferty promocyjnej oraz zwrócić uwagę na aspekty opisane powyżej. Czasami gracze mogą otrzymać nieco większy zakład bez ryzyka wykorzystując kod promocyjny, który można znaleźć w sieci lub na stronie bukmachera. Po zarejestrowaniu konta warto od razu przejść proces weryfikacji. Teraz czas na dokonanie pierwszej wpłaty, która uruchomi możliwość postawienia bezpiecznego zakładu.

Czytaj również:  Jakie mecze warto obstawiać w żużlu dzisiaj?

Zazwyczaj, po dokonaniu wpłaty zakładem bez ryzyka jest pierwszy obstawiony zakład. Tak działa chociażby bezpieczny zakład STS. U niektórych bukmacherów można jednak wybrać moment, w którym obstawi się ten zakład. Po dokonaniu wpłaty można przejść do pieczołowitego budowania kuponu – warto sprawdzić, czy powinien on spełniać wymagania względem minimalnego kursu całkowitego czy też liczby selekcji. Jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymasz zwrot środków, jeśli wygrany – po prostu kontynuujesz obstawiania wedle uznania.

W jaki sposób wykorzystać bezpieczny zakład?

Istnieją dwie strategie wykorzystywania takich promocji jak zakład bez ryzyka. W pierwszym podejściu gracze twierdzą, że warto zagrać ten zakład w sposób ostrożny, tak, aby nie zmarnować jego potencjału. Tacy typerzy bardzo starannie przeglądają dostępne typy i zastanawiają się nad optymalnym sposobem postawienia opłacalnego zakładu. Zdaniem innych, ta taktyka ma pewną zasadniczą wadę – wbrew pozorom nie pozwala w pełni wykorzystać potencjału bezpiecznego zakładu.

Nie oszukujmy się, większość graczy preferuje mniejsze stawki: 10 PLN, 20 PLN czasem 50 PLN. Stosunkowo niewielu graczy regularnie obstawia zakłady za powyżej 100 PLN, a co dopiero mówić o 400 czy 500 PLN. Bezpieczny zakład STS oraz promocje innych bukmacherów pozwalają nam pokusić się o taki zakład. Wysoka stawka w połączeniu z wysokim kursem daje bardzo wysoką wygraną. Oczywiście nie musimy porywać się od razu na taśmy z kursem powyżej 10,00. W zupełności wystarczy kurs 3,00. Przy stawce 500 PLN taki kurs pozwoli zagrać o 1500 PLN czystej wygranej. Od tego, która strategia okaże się lepsza, w dużej mierze decyduje warunek obrotu. Jeśli ewentualny cashback trzeba obracać wiele razy, wówczas rzeczywiście lepiej jest zagrać zachowawczo.

Zakłady bez ryzyka dostępne na polskim rynku bukmacherskim

Na polskim rynku bukmacherskim funkcjonuje już ponad 20 legalnych bukmacherów. Rosnąca konkurencja to zjawisko korzystne dla graczy, którzy mogą liczyć na coraz lepsze oferty powitalne. W ostatnich latach króluje zakład bez ryzyka, który jest coraz popularniejszą formą bonusu na start. Jedni bukmacherzy wykorzystują go, jako część większego pakietu powitalnego. Tutaj przykładem jest bezpieczny zakład STS, Superbet czy LV BET. Inni bukmacherzy wykorzystują zakład bez ryzyka jako główny prezent na start. Tak robi chociażby Fortuna czy Betclic. Biorąc pod uwagę potencjał tej promocji, warto sprawdzić, którzy bukmacherzy aktualnie oferują swoim klientom bezpieczny zakład. Należy jednak sprawdzić, czy ewentualny cashback nie będzie objęty warunkiem obrotu.