Czym są zakłady na żywo? Sprawdzamy!

Obstawianie zakładów na żywo oferuje graczom mnóstwo emocji, a jednocześnie pozwala wykorzystać wiedzę o przebiegu meczu w celu stworzenia ciekawego i opłacalnego kuponu. O ile dawniej zakłady na żywo były czymś luksusowym w ofercie bukmachera, o tyle dziś jest to standard, bez którego ciężko sobie w zasadzie wyobrazić dobry serwis bukmacherski.

Z tego poradnika dowiesz się, na czym polegają zakłady na żywo, gdzie można je obstawiać, a także jakie są największe korzyści obstawiania wydarzeń sportowych w ofercie live.

zakłady na żywo

Jak działają zakłady na żywo?

Zakłady na żywo pozwalają graczom typować wyniki wydarzeń sportowych w trakcie ich trwania. Aby ułatwić obstawianie zakładów, bukmacherzy oferują swoim klientom obszerne statystyki, match tracker ukazujący przebieg spotkania, a czasami także transmisje umożliwiające oglądanie popularnych meczów w serwisie bukmachera. Coraz większa liczba graczy decyduje się na obstawianie zakładów na żywo zamiast zakładów przedmeczowych.

Czasami pierwsze kilka minut meczu pozwala nam ocenić nastawienie zespołów lub zawodników i zweryfikować swoje wcześniejsze przewidywania wyniku. Ponadto, zakłady na żywo często pozwalają zapolować na wyższe kursy.

Załóżmy, że śledzisz kilka spotkań rozgrywanych w najważniejszych ligach europejskich. Dostrzegasz, że Bayern Monachium w pierwszym kwadransie meczu traci bramkę z zespołem z dołu tabeli. Jesteś przekonany, że Bawarczycy odwrócą jednak losy tego meczu i zdołają go wygrać.

O ile kurs na wygraną Bayernu przed meczem był bardzo niski, o tyle teraz, w momencie gdy zespół przegrywa, kursy mogą być dużo bardziej opłacalne. To tylko jeden z przykładów sytuacji, w których zakłady na żywo ukazują swoją wyższość nad zakładami dostępnymi w ofercie przedmeczowej.

zakłady na żywo

Jak obstawić zakład na żywo krok po kroku?

Zacznijmy od tego, że nie wszystkie mecze z oferty przedmeczowej są później dostępne w zakładach na żywo. W ofercie live spotkamy się z najważniejszymi rozgrywkami, których statystyki można śledzić w czasie rzeczywistym. Wielu bukmacherów posiada kalendarz, w którym można sprawdzić, czy interesujące nas spotkanie będzie dostępne w ofercie na żywo.

No dobrze, ale jak obstawiać zakłady live? W gruncie rzeczy jest to bardzo proste i nie różni się specjalnie od zakładów przedmeczowych.

W pierwszej kolejności wybierz dyscyplinę, w ramach której rozgrywa się interesujące Cię wydarzenie. Jeśli zdarzeń jest dużo (np. piłka nożna), są one podzielone na konkretne rozgrywki. Znajdź spotkanie, które chcesz obstawić, a następnie zapoznaj się z sytuacją – jaki jest wynik meczu? Jak prezentują się statystyki? Które kursy wyglądają szczególnie atrakcyjne?

Po wstępnej analizie kliknij w kurs przypisany do wyniku, który obstawiasz. Selekcja ta zostanie dana do Twojego kuponu. Teraz wystarczy podać stawkę swojego zakładu i potwierdzić jego wniesienie. Jeśli w trakcie kilkusekundowej weryfikacji nie zmienią się kursy meczu, Twój kupon zostanie pomyślnie zatwierdzony.

zakłady na żywo

Potwierdzanie kuponów w zakładach live

Obstawianie zakładów na żywo zajmuje nieco więcej czasu, aniżeli obstawianie zakładów w ofercie przedmeczowej. Wynika to z opóźnień związanych z czasem potrzebnym na zatwierdzenie kuponu. Załóżmy sytuację, w której jedna z drużyn otrzymuje od sędziego rzut karny.

Gracz starał się obstawić zakład na chwilę przed faulem, który doprowadził do podyktowania jedenastki. Bukmacher w momencie faulu automatycznie blokuje zakłady do czasu, aż sędzia podejmie ostateczną decyzję, czasem w oparciu o analizę VAR. Rzut karny w piłce nożnej w zdecydowanej większości sytuacji oznacza bramkę, a co za tym idzie, jego podyktowanie znacząco zmienia kursy.

Właśnie dlatego stosuje się kilkusekundową weryfikację kuponów.

Zanim Twój zakład zostanie pomyślnie przyjęty, system przez kilka sekund będzie sprawdzał, czy nie dojdzie do zmiany kursów. Jeśli zakłady zostaną zablokowane lub kursy ulegną zmianie,

Twój kupon nie zostanie przyjęty. Gracze mogą jednak wybrać jedną z dostępnych opcji: „akceptuj wyższe kursy”, „akceptuj niższe kursy”, „akceptuj każdą zmianę kursów”.

W ten sposób można przyspieszyć wnoszenie zakładów na żywo, choć oczywiście istnieje ryzyko, że w trakcie obstawiania wydarzy się coś, co znacznie wpłynie na kursy i sprawi, że zawarty właśnie kupon nie jest dla gracza szczególnie opłacalny.

Komu dedykowane są zakłady na żywo?

Zakłady na żywo to świetna opcja dla graczy, którzy pragną cieszyć się większymi emocjami w trakcie oglądania meczu. To także dobre rozwiązanie dla tych typerów, którzy wiedzą, jak wiele informacji można zebrać w trakcie kilku pierwszych minut po rozpoczęciu spotkania.

Zakłady live przyciągają także „łowców okazji”, którzy bardzo uważnie śledzą wiele spotkań i szukają takich, w których szansa na całkowitą zmianę wyniku jest największa. W ten sposób można np. obstawić faworyta po wysokim kursie w momencie, gdy wynik dla niego był niekorzystny. Działa to w zasadzie we wszystkich dyscyplinach sportowych, a zwłaszcza w sportach zespołowych.

Emocjonujące zakłady na żywo możemy polecić także kibiciom sportowym. Być może regularnie pojawiasz się na trybunach stadionu lub hali, na której rozgrywane są mecze Twojego ukochanego zespołu. Z pomocą aplikacji mobilnej możesz obstawiać zakłady live w dowolnym miejscu, także jako kibic oglądający to spotkanie bezpośrednio z trybun. To pokazuje, jak wszechstronne możliwości oferują klientom zakłady dostępne w ofercie live.

zakłady na żywo

Jakie korzyści oferują zakłady live?

Obstawianie zakładów na żywo może zaoferować graczom wiele istotnych korzyści i absolutnie nie dziwi fakt, że coraz większa liczba typerów decyduje się na obstawianie zakładów w ten sposób. Oto najważniejsze zalety zakładów live:

 • Większe emocje – w pierwszej kolejności należy oczywiście wskazać na emocje, które w przypadku obstawiania zakładów na żywo są szczególnie duże. Szczególnie, gdy oglądamy obstawiany mecz.
 • Szansa na wyższe kursy – czasami wystarczy poczekać kilkanaście minut po rozpoczęciu spotkania, aby obstawić swój zakład po znacznie lepszym kursie.
 • Wiedza na temat przebiegu spotkana – obstawiając zakłady przedmeczowe nie znamy nastawienia zawodnika lub drużyny. Ciężko nam określić, co się wydarzy w meczu. Tymczasem zakłady live obstawiamy z pełną świadomością tego, jak wygląda przebieg spotkania.
 • Liczne udogodnienia – aby obstawianie zakładów na żywo było przyjemniejsze i jeszcze bardziej satysfakcjonujące, bukmacherzy udostępniają swoim klientom liczne udogodnienia, obszerne statystyki i match tracker, transmisje live, Cash Out.
 • Obstawianie ze stadionu – za sprawą aplikacji mobilnej możesz obstawiać zakłady na żywo na mecz oglądany z wysokości trybun.
 • Liczne promocje – warto także wspomnieć o tym, że bukmacherzy mają dla swoich klientów wiele ciekawych promocji, z których można skorzystać wyłącznie w ofercie na żywo.
Czytaj również:  System Oscar’s Grind w zakładach bukmacherskich

To całkiem szeroki wachlarz atutów przemawiających na korzyść zakładów na żywo. Co szczególnie ważne, zakłady live są dobrym rozwiązaniem zarówno dla tych osób, którym zależy przede wszystkim na emocjach, jak również dla tych ukierunkowanych na satysfakcjonujące wyniki.

Jakie są minusy obstawiania zakładów na żywo?

Jeśli mielibyśmy wskazać na jakieś minuty, to bez wątpienia będzie to kilkusekundowa weryfikacja, która jest konieczna do tego, aby zatwierdzić swój zakład.

Czasami jest to bardzo uciążliwe, zwłaszcza, gdy nie chcemy akceptować wszystkich zmian kursów.

Do tego bukmacher często blokuje kursy live, aby nie dopuścić do wykorzystania informacji z ostatniej chwili, która nie została jeszcze uwzględniona w meczu.

Jest to szczególnie ważne w przypadku tych graczy, którzy obstawiają zakłady na żywo bezpośrednio z trybun, gdzie zakład można obstawić natychmiast, bez opóźnień wynikających z aktualizacji statystyk i wyników.

W gruncie rzeczy, są to jednak bardzo małe nieudogodnienia, biorąc pod uwagę, jak wiele korzyści może zaoferować obstawianie zakładów live.

zakłady na żywo

Jakie udogodnienia oferują graczom zakłady na żywo?

Bukmacherzy bardzo pieczołowicie rozwijają ofertę zakładów na żywo, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że coraz większa liczba graczy preferuje taką formą obstawiania wyników. W związku z tym, w serwisach co rusz pojawiają się nowoczesne rozwiązania, które mają sprawić, że obstawianie zakładów na żywo okaże się jeszcze prostsze i wygodniejsze. Oto niektóre z nich:

 • Transmisje na żywo – to prawdopodobnie największe udogodnienie, z którym spotkamy się w najlepszych serwisach bukmacherskich. Stali klienci mają możliwość oglądania obstawianych spotkań bezpośrednio w serwisie internetowym.
 • Statystki i wyniki – jeśli wybrane spotkanie nie posiada transmisji, gracze mogą liczyć na obszerną bazę ze statystykami i wynikami, a także match tracker, który ukazuje przebieg spotkania.
 • Live chat – to bardzo ważne udogodnienie, które nie jest być może bezpośrednio związane z zakładami na żywo, ale bardzo przydaje się w kwestii tych zakładów. Live chat pozwala w przeciągu kilku minut skontaktować się z działem obsługi klienta.
 • Kalendarz wydarzeń – u wielu bukmacherów możesz sprawdzić, czy interesujące Cię wydarzenia sportowe będą dostępne w ofercie na żywo.
 • Chat z innymi graczami – niektórzy bukmacherzy wprowadzają opcję chatu, na którym gracze mogą ze sobą rozmawiać oraz wymieniać się swoimi typami.
 • Aplikacja mobilna – zakłady na żywo są dostępne także w bukmacherskich aplikacjach mobilnych. Sekcja została dostosowana do wygodnego obstawiania live na smartfonach i tabletach.
 • Akceptacja kursów ­– akceptując na kuponie zmiany kursów gracze mogą dużo szybciej i wygodniej obstawić zakład na wydarzenie, które właśnie trwa.

Jak już mówiliśmy, jeszcze kilka lat temu zakłady na żywo były udogodnieniem obecnym tylko u niektórych bukmacherów. Dzisiaj jest to ważny standard, który odgrywa dużą rolę w końcowej ocenie bukmachera przez graczy.

zakłady na żywo

Czy funkcja Cash Out obejmuje zakłady na żywo?

Funkcja Cash Out pozwala graczom zamknąć aktywny zakład bukmacherski przed czasem. Algorytm oblicza prawdopodobieństwo, zgodnie z którym spotkanie zakończy się po myśli gracza i na tej podstawie proponuje wygraną, którą można odebrać przed czasem. Im bliżej do pozytywnego rozliczenia kuponu, tym większa będzie ta wygrana. Funkcja Cash Out jest dostępna również na zakładach na żywo.

Załóżmy, że w 15 minucie meczu obstawiasz zwycięstwo Manchesteru City nad Manchesterem United. W 85 minucie meczu jest 1-0 dla City, ale United naciska.

Obawiasz się, że w końcówce może paść gol wyrównujący, który wpłynie na porażkę kuponu. W takich sytuacjach możesz wykorzystać opcję Cash Out i odebrać mniejszą, ale gwarantowaną wygraną.

zakłady na żywo

Obstawianie zakładów na żywo w aplikacji mobilnej

Zakłady na żywo można obstawiać za pośrednictwem aplikacji mobilnej. To kolejne udogodnienie, z którego korzysta coraz większa liczba graczy.

W ciągu dnia nie zawsze mamy możliwość spokojnie usiąść do laptopa czy komputera, a wiemy, że wieczorem jest mecz, którego wynik z dużym prawdopodobieństwem jesteśmy w stanie poprawnie wytypować.

W takich właśnie sytuacjach nieoceniona okazuje się aplikacja mobilna, z poziomu której możemy szybko i wygodnie obstawić taki zakład już po rozpoczęciu spotkania.

Bukmacherzy dokładają wszelkich starań, aby zaoferować swoim klientom nowoczesne aplikacje mobilne odznaczające się funkcjonalnością oraz prostą obsługą. Sekcja zakładów live jest zatem dostosowywana w taki sposób, aby obstawianie zakładów z poziomu smartfona czy tabletu było maksymalnie łatwe i przyjemne.

Co więcej, z pomocą aplikacji mobilnej możesz obstawiać zakłady w gronie znajomych, a także bezpośrednio ze stadionu lub hali, w której obserwujesz interesujące Cię wydarzenia sportowe z poziomu trybun.

Gdzie można obstawiać zakłady bukmacherskie live?

Tak jak mówiliśmy, zakłady live są obecnie standardem w ofercie legalnych bukmacherów. Serwis nieposiadający zakładów na żywo z pewnością nie zostałby poważnie potraktowany przez dużą liczbę graczy. To kolejny znak czasu ukazujący zmiany w branży bukmacherskiej, która z roku na rok oferuje graczom coraz to lepsze warunki do obstawiania zakładów bukmacherskich.

W związku z tym, gracze nie powinni mieć problemu z wybraniem bukmachera posiadającego w swojej ofercie zakłady na żywo. Rodzi się jednak inne pytanie – jak wybrać bukmachera, który zaoferuje satysfakcjonujące warunki?

Gracze mogą kierować się chociażby rankingiem bukmacherów, w którym uwzględnia się wszystkie za i przeciw, z dużym naciskiem na ofertę promocyjną.

Czasami to właśnie atrakcyjny bonus powitalny jest tym argumentem, który przekonuje nas do rejestracji konta u wybranego bukmachera. To całkowicie zrozumiałe, w końcu kto nie lubi dysponować większym zapasem środków?

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na zakładach na żywo, zawsze możesz odwiedzić kilka serwisów i sprawdzić, jak prezentują się te zakłady, jakie wydarzenia są w nich dostępne, a także, czy bukmacher proponuje ciekawe promocje.

Doświadczeni gracze często posiadają konta u kilku bukmacherów, tak, aby móc korzystać z najlepszych promocji oraz najwyższych kursów.

Czytaj również:  Jak działają kursy bukmacherskie? Sprawdzamy!

Jakie zakłady są popularne w ofercie na żywo?

W ofercie live dostępne są te same rodzaje zakładów bukmacherskich, co w ofercie przedmeczowej. Do tego dochodzą typy stworzone specjalnie z myślą o tej formie obstawiania. W piłce nożnej można obstawiać, kto strzeli następną bramkę lub w jakim przedziale ona padnie.

Bardzo popularne są zakłady krótkoterminowe zawierane na kolejny kwadrans gry. Możesz w ten sposób obstawić np. to, jak zmieni się wynik lub kto będzie prowadził po upływie tego czasu. Każda dyscyplina sportu posiada własne zakłady bukmacherskie cieszące się największą popularnością w ofercie live.

W tenisie można obstawiać zakłady na zwycięzcę nadchodzących gemów. W sportach indywidualnych można typować wyniki zawodników czekających na swój występ. W sportach walki gracze mają możliwość wytypowania, czy w kolejnej rundzie dojdzie do nokautu.

Bukmacherzy dokładają wszelkich starań, aby zakłady na żywo oferowały graczom możliwie jak największą swobodę w typowaniu wyników. Najpopularniejsze wydarzenia mogą oferować w jednej minucie nawet kilkaset różnorodnych zakładów, a zatem, gracze bez trudu znajdą optymalne typy.

Zakłady live – postaw na emocje na najwyższym poziomie

Z roku na rok bukmacherzy oferują swoim klientom coraz to nowocześniejsze opcje, dzięki którym obstawianie zakładów bukmacherskich staje się dużo przyjemniejsze i bardziej emocjonujące.

Tak jest chociażby z zakładami na żywo, które w ostatnich latach zostały mocno ulepszone, a coś nam mówi, że bukmacherzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Transmisje live, statystyki, kalendarz z wydarzeniami, liczne promocje – to tylko niektóre udogodnienia, które mają sprawić, że obstawianie zakładów bukmacherskich na żywo przyniesie klientom jeszcze większe emocje.

Bardzo istotne jest również to, że systematycznie zwiększa się liczba rozgrywek, które można typować w ten sposób. Zakłady na żywo to doskonała opcja zarówno dla tych osób, które pragną cieszyć się większymi emocjami, jak również lepszymi wynikami typowania.


Aktualnie w zakładach bukmacherskich poza możliwością obstawiania zakładów długoterminowych, a także przedmeczowych dostępna jest opcja także zakładów na żywo. Nikt chyba w dzisiejszych czasach nie potrafi sobie wyobrazić funkcjonowania danego serwisu bez tej opcji.

Przynosi to bardzo dużą ilość emocji, a poza tym sugerując się statystykami z danego spotkania na żywo łatwiejsze wydaje się obstawienie, co może dziać się w następnych minutach. Spróbujmy zatem odpowiedzieć sobie na pytania, na czym to polega i jakie gracz posiada z tej opcji korzyści.

Jak obstawiać na żywo?

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach możliwość obstawiania wydarzeń sportowych na żywo jest nawet opcją o wiele popularniejszą, aniżeli typowanie przedmeczowe. Ma to swoje argumenty. Po pierwsze decydując się na wybór typowania danego spotkania możliwe jest także oglądanie go na żywo.

Tak jest przynajmniej w większości przypadków, aczkolwiek trzeba sobie uświadomić, że transmisja z meczu w serwisach bukmacherskich jest o kilka sekund opóźniona względem tego, co dzieje się naprawdę.

Poza tym każdy z serwisów bukmacherskich chcąc w maksymalny sposób ulepszyć swoją stronę i być lepszym na tle konkurencji stara się wprowadzić różnego rodzaju nowinki, czego nie posiada żaden inny bukmacher.

Do tego w zakładach na żywo można śledzić statystyki z danego spotkania jak wynik, rzuty rożne, kartki czy wiele innych w przypadku piłki nożnej, liczba celnych rzutów za 2 czy za 3 w przypadku koszykówki, tabele rozgrywek i wiele innych. Jest to na pewno duży atut, ponieważ nie trzeba szukać w innych aplikacjach bądź Internecie informacji na temat danego spotkania, ponieważ wszystko gracz ma dosłownie pod ręką.

Mając chociażby podstawowe rozeznanie w temacie można przejść do samego typowania. Wystarczy na stronie bukmachera kliknąć zakładkę na żywo i mamy do dyspozycji mnóstwo spotkań z wielu różnych dyscyplin sportowych, które toczą się w danej chwili, bądź rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych minut.

Analiza spotkania kluczem do sukcesu?

Aby mieć rozeznanie na temat danego spotkania należy najlepiej oglądać dane spotkanie, przeanalizować statystyki i wszystko to, co dzieje się dookoła. Jest to bardzo ważne, gdyż stawianie w tym przypadku na ślepo jest na pewno niezbyt dobrym rozwiązaniem.

Analizowanie tego, jak zmieniają się kursy jest bardzo ważne, aczkolwiek sugerowanie się tylko i wyłącznie nimi nie jest logicznym pomysłem, gdyż w danym spotkaniu od momentu rozpoczęcia może zdarzyć się zbyt wiele i to ma bezpośredni wpływ na skoki kursów.

Jak wiadomo w zakładach bukmacherskich nie ma czegoś takiego jak pewniaki, a poza tym w meczu piłki nożnej może pojawić się czerwona kartka bądź kontuzja gwiazdy danego zespołu, co jest na pewno dużym osłabieniem i może mieć wpływ na końcowe rozstrzygnięcie.

Warto wiedzieć, że w porównaniu do oferty przedmeczowej, niektóre opcje są niedostępne do gry, tak więc czasami przemyślenie o tym, aby zagrać przed rozpoczęciem meczu na interesujący nas typ nie będzie lepszym wyborem. Warto śledzić opcje, jakie ma do dyspozycji bukmacher, bowiem są tacy, którzy na żywo oferują stworzenie swojego własnego zakłady poprzez bet builder, a także wiele innych opcji, które są równie interesujące.

Dlaczego zakłady są zawieszane?

Czasami dochodzi do sytuacji, o czym gracze mieli już chyba okazję nie raz się przekonać, że kursy bukmacherskie w danym wydarzeniu zostały zamknięte. Dzieje się tak z kilku różnych powodów.

Oczywiście w zależności od danej dyscypliny sportowej kursy bukmacherskie mogą zostać zawieszone z powodu ważnego wydarzenia w meczu. W piłce nożnej może być to bramka, czerwona kartka czy też użycie systemu VAR. Podobnie jest w innych dyscyplinach.

Czasami jest również tak, że bukmacherzy tylko z wiadomego sobie powodu zamykają kursy i pomimo tego, że w spotkaniu nie dzieje się nic ważnego, te mogą być niedostępne kilka, nawet kilkanaście minut. Powodem może być na przykład problem z przesyłaniem danych o meczu.

zakłady na żywo

Jak zawrzeć zakład na żywo?

W przeciwieństwie do zakładów przedmeczowych utworzenie kuponu na żywo w przypadku niektórych bukmacherów może być nieco irytujące. Ma to związek z ciągle zmieniającymi się kursami na interesujący nas typ, stąd też bardzo istotne jest zaznaczenie w miejscu kuponu pola, że gracz akceptuje zmiany kursów tylko na wyższy bądź na wszystkie zmiany, w tym przypadku także jego spadek.

Czytaj również:  1xbet Зеркало: Актуальная Ссылка для Входа На официального Сайт На сегодн

Zmiana kursów może mieć duży związek z tym, że czasami są one blokowane, o czym wcześniej wspomnieliśmy, stąd też po wybraniu wszystkich interesujących opcji do kuponu ten może być przez pewien czas weryfikowany po to, aby rozstrzygnąć, czy wszystkie typy nadają się w tym momencie do zagrania.

Jeśli nie, wówczas gracz otrzymuje o tym informację. Zazwyczaj wygląda to tak, że w miejscu typu z danym meczem pojawia się napisa oferta niedostępna.

Wówczas należy albo z niej zrezygnować albo też sprawdzić nową. Gol w meczu, czy inne zdarzenie może sprawić, że kursy mocno uległy zmianie, dlatego też nie zawsze opłacalny wydaje się przypadek, gdzie kurs na zwycięzcę spotkania z 2.00 zmienił się na 1.30.

Nie ma wątpliwości, że wśród wszystkich dyscyplin sportowych to piłka nożna jest tą dominującą i najbardziej popularną. Oczywiście zaleca się graczom, aby typowali takie sporty, o których mają odpowiednią wiedzę, wówczas szanse powodzenia są o wiele większe, wówczas reakcja na dane wydarzenia i umiejętność dobrania odpowiedniego typu na pewno będą o wiele większe.

Piłka nożna zatem ma w swojej ofercie po prostu najwięcej zdarzeń. Poza tymi typowymi w ich skład mogą wchodzić również takie, jak drużyna, która zdobędzie następnego gola, czy w danym okresie meczu (zazwyczaj jest to 15 minut) padnie gol, bądź też kto wygra pozostały okres spotkania, a także to, która z drużyn ukarana zostanie kartką bądź wykona następny rzut rożny.

Jeśli chodzi o tenis, który podobnie jest obstawiany bardzo często również oferta jest dosyć rozbudowana. Oczywiście wiele zależy od tego, z jakim turniejem mamy do czynienia. Czy jest to Wielki Szlem, ważny turniej rangi ATP 1000 czy 500, czy też ze zwykłym challengerem bądź turniejem z poziomu ITF.

Ma to bardzo duże znaczenie, aczkolwiek w większości takich pojedynków możliwe jest typowanie, ile gemów zostanie rozegranych w danym secie czy też w meczu, kto wygra kolejnego gema, czy w danym secie będzie tie break. Oczywiście są także te podstawowe, jak zwycięstwo w meczu czy w secie.

W hokeju na lodzie zakłady na żywo są bardzo podobne do tych, które można obserwować w piłce nożnej. Oczywiście mamy 2 drużyny, 2 bramki, więc nie jest to nic zaskakującego. Następna bramka, zwycięzca reszty spotkania, przedziały bramkowe i wiele innych z tymi podstawowymi na czele.

Bardzo ciekawa jest koszykówka. Tutaj bardzo często obstawiana jest najlepsza liga na świecie, a więc NBA. Ta ma oczywiście o wiele więcej opcji niż ligi o wiele słabsze poziomem. Jednak wszędzie można zauważyć liczbę punktów w meczu, liczbę punktów danej drużyny, zwycięzcę danej kwarty, ilość punktów w niej. To samo dotyczy danej połowy. Można również typować, kto jako następny zdobędzie punkty i czy będzie to rzut za 3, za 2, czy też z linii rzutów wolnych, a więc za 1.

Dyscyplin jest oczywiście o wiele więcej i opcji do typowania jest bardzo dużo, ale to tylko i wyłącznie od gracza zależy, co będzie typować. Jednak chcąc mieć większą szansę na wygraną polecamy unikania lig typowo egzotycznych, o których nie ma się pojęcia. Informacji na ten temat jest bardzo mało, zazwyczaj nie ma tam transmisji, a i bardzo często jest problem z trackerem. Może mieć to duży wpływ na ewentualną porażkę.

zakłady na żywo

Na żywo też można dostać bonus

Regularne korzystanie z zakładów na żywo może sprawić, że bukmacher wynagrodzi klienta bonusem, który można w ten właśnie sposób wykorzystać. Bardzo często wiąże się to z konkretnymi promocjami, gdzie gracz musi postawić daną ilość środków bądź zagrać kupon o określonych wartościach, aby dostać środki przeznaczone do gry live.

Cash-out dostępny na żywo

Obstawiając zakład na żywo i widząc, że dana drużyna nie daje nadziei na sukces, wówczas możliwe jest wycofanie typu i zabranie mniejszej kwoty, jaką oferuje bukmacher. Wówczas nazywa się to popularnie jako cash-out. Oczywiście tak samo jest także w drugą stronę, jeśli kupon wygląda obiecująco, ale zostanie nam na nim ostatnie spotkanie, wygrana proponowana przez bukmachera jest obiecująca i chcemy go zamknąć, mamy taką okazję.

Bywa oczywiście tak, że opcja cash-out nie jest dostępna. Może wiązać się to z tym, że ze względu na dane rozstrzygnięcia wśród oferty nie jest dostępna dana opcja, bądź w wydarzeniu dzieje się coś ważnego, co ma wpływ na zamknięcie kursów. Czasami jednak nie mając dostatecznej pewności o zakładzie warto zdecydować się na zabranie proponowanej kwoty przez serwis bukmacherski.

Przez aplikację też można grać na żywo

Oczywiście zakłady na żywo są dostępne nie tylko poprzez stronę internetową, ale także poprzez aplikację mobilną. To również bardzo dobra opcja, gdyż jest tam niemal identyczna oferta i takie same zasady obstawiania, stąd też gracze nie powinni mieć żadnego problemu z taką zmianą.

niemcy anglia

Gdzie najlepiej grać na żywo?

Jeśli nie mamy przekonania, co do bukmachera, u którego oferta na żywo jest najlepsza i gdzie jest najwięcej transmisji, wówczas można skorzystać z popularnych rankingów bukmacherskich, które przedstawiają niemal całą ofertę danego serwisu. Widać tam, jak na dłoni, kto ma jaką opinię według graczy. Takie rozwiązanie jest na pewno bardzo pomocne w tym, aby wybrać dla samego siebie najlepszą firmę bukmacherską.

My polecamy bukmachera Superbet, który oczywiście posiada swoją aplikację bukmacherską, a poza tym po przejściu rejestracji, depozycie i pierwszym logowaniu do aplikacji serwis ma dla użytkowników bonus na grę w wysokości 20 PLN, który również można przeznaczyć na zakłady na żywo.

Bukmacher ten ma bardzo pozytywne opinie, jest bardzo ceniony nie tylko przez graczy, ale także zdobył nagrodę dla najlepszego bukmachera. Dlatego warto zacząć grę na żywo właśnie tutaj.