Omawiamy czym są zakłady na żywo

Obstawianie zakładów na żywo oferuje graczom mnóstwo emocji, a jednocześnie pozwala wykorzystać wiedzę o przebiegu meczu w celu stworzenia ciekawego i opłacalnego kuponu. O ile dawniej zakłady na żywo były czymś luksusowym w ofercie bukmachera, o tyle dziś jest to standard, bez którego ciężko sobie w zasadzie wyobrazić dobry serwis bukmacherski. Z tego poradnika dowiesz się, na czym polegają zakłady na żywo, gdzie można je obstawiać, a także jakie są największe korzyści obstawiania wydarzeń sportowych w ofercie live.

Jak działają zakłady na żywo?

Zakłady na żywo pozwalają graczom typować wyniki wydarzeń sportowych w trakcie ich trwania. Aby ułatwić obstawianie zakładów, bukmacherzy oferują swoim klientom obszerne statystyki, match tracker ukazujący przebieg spotkania, a czasami także transmisje umożliwiające oglądanie popularnych meczów w serwisie bukmachera. Coraz większa liczba graczy decyduje się na obstawianie zakładów na żywo zamiast zakładów przedmeczowych. Czasami pierwsze kilka minut meczu pozwala nam ocenić nastawienie zespołów lub zawodników i zweryfikować swoje wcześniejsze przewidywania wyniku. Ponadto, zakłady na żywo często pozwalają zapolować na wyższe kursy.

Załóżmy, że śledzisz kilka spotkań rozgrywanych w najważniejszych ligach europejskich. Dostrzegasz, że Bayern Monachium w pierwszym kwadransie meczu traci bramkę z zespołem z dołu tabeli. Jesteś przekonany, że Bawarczycy odwrócą jednak losy tego meczu i zdołają go wygrać. O ile kurs na wygraną Bayernu przed meczem był bardzo niski, o tyle teraz, w momencie gdy zespół przegrywa, kursy mogą być dużo bardziej opłacalne. To tylko jeden z przykładów sytuacji, w których zakłady na żywo ukazują swoją wyższość nad zakładami dostępnymi w ofercie przedmeczowej.

Jak obstawić zakład na żywo krok po kroku?

Zacznijmy od tego, że nie wszystkie mecze z oferty przedmeczowej są później dostępne w zakładach na żywo. W ofercie live spotkamy się z najważniejszymi rozgrywkami, których statystyki można śledzić w czasie rzeczywistym. Wielu bukmacherów posiada kalendarz, w którym można sprawdzić, czy interesujące nas spotkanie będzie dostępne w ofercie na żywo. No dobrze, ale jak obstawiać zakłady live? W gruncie rzeczy jest to bardzo proste i nie różni się specjalnie od zakładów przedmeczowych.

W pierwszej kolejności wybierz dyscyplinę, w ramach której rozgrywa się interesujące Cię wydarzenie. Jeśli zdarzeń jest dużo (np. piłka nożna), są one podzielone na konkretne rozgrywki. Znajdź spotkanie, które chcesz obstawić, a następnie zapoznaj się z sytuacją – jaki jest wynik meczu? Jak prezentują się statystyki? Które kursy wyglądają szczególnie atrakcyjne? Po wstępnej analizie kliknij w kurs przypisany do wyniku, który obstawiasz. Selekcja ta zostanie dana do Twojego kuponu. Teraz wystarczy podać stawkę swojego zakładu i potwierdzić jego wniesienie. Jeśli w trakcie kilkusekundowej weryfikacji nie zmienią się kursy meczu, Twój kupon zostanie pomyślnie zatwierdzony.

Potwierdzanie kuponów w zakładach live

Obstawianie zakładów na żywo zajmuje nieco więcej czasu, aniżeli obstawianie zakładów w ofercie przedmeczowej. Wynika to z opóźnień związanych z czasem potrzebnym na zatwierdzenie kuponu. Załóżmy sytuację, w której jedna z drużyn otrzymuje od sędziego rzut karny. Gracz starał się obstawić zakład na chwilę przed faulem, który doprowadził do podyktowania jedenastki. Bukmacher w momencie faulu automatycznie blokuje zakłady do czasu, aż sędzia podejmie ostateczną decyzję, czasem w oparciu o analizę VAR. Rzut karny w piłce nożnej w zdecydowanej większości sytuacji oznacza bramkę, a co za tym idzie, jego podyktowanie znacząco zmienia kursy.

Właśnie dlatego stosuje się kilkusekundową weryfikację kuponów. Zanim Twój zakład zostanie pomyślnie przyjęty, system przez kilka sekund będzie sprawdzał, czy nie dojdzie do zmiany kursów. Jeśli zakłady zostaną zablokowane lub kursy ulegną zmianie, Twój kupon nie zostanie przyjęty. Gracze mogą jednak wybrać jedną z dostępnych opcji: „akceptuj wyższe kursy”, „akceptuj niższe kursy”, „akceptuj każdą zmianę kursów”. W ten sposób można przyspieszyć wnoszenie zakładów na żywo, choć oczywiście istnieje ryzyko, że w trakcie obstawiania wydarzy się coś, co znacznie wpłynie na kursy i sprawi, że zawarty właśnie kupon nie jest dla gracza szczególnie opłacalny.

Czytaj również:  Skuteczne analizy piłkarskie. Jak je wykonać?

Komu dedykowane są zakłady na żywo?

Zakłady na żywo to świetna opcja dla graczy, którzy pragną cieszyć się większymi emocjami w trakcie oglądania meczu. To także dobre rozwiązanie dla tych typerów, którzy wiedzą, jak wiele informacji można zebrać w trakcie kilku pierwszych minut po rozpoczęciu spotkania. Zakłady live przyciągają także „łowców okazji”, którzy bardzo uważnie śledzą wiele spotkań i szukają takich, w których szansa na całkowitą zmianę wyniku jest największa. W ten sposób można np. obstawić faworyta po wysokim kursie w momencie, gdy wynik dla niego był niekorzystny. Działa to w zasadzie we wszystkich dyscyplinach sportowych, a zwłaszcza w sportach zespołowych.

Emocjonujące zakłady na żywo możemy polecić także kibiciom sportowym. Być może regularnie pojawiasz się na trybunach stadionu lub hali, na której rozgrywane są mecze Twojego ukochanego zespołu. Z pomocą aplikacji mobilnej możesz obstawiać zakłady live w dowolnym miejscu, także jako kibic oglądający to spotkanie bezpośrednio z trybun. To pokazuje, jak wszechstronne możliwości oferują klientom zakłady dostępne w ofercie live.

Jakie korzyści oferują zakłady live?

Obstawianie zakładów na żywo może zaoferować graczom wiele istotnych korzyści i absolutnie nie dziwi fakt, że coraz większa liczba typerów decyduje się na obstawianie zakładów w ten sposób. Oto najważniejsze zalety zakładów live:

 • Większe emocje – w pierwszej kolejności należy oczywiście wskazać na emocje, które w przypadku obstawiania zakładów na żywo są szczególnie duże. Szczególnie, gdy oglądamy obstawiany mecz.
 • Szansa na wyższe kursy – czasami wystarczy poczekać kilkanaście minut po rozpoczęciu spotkania, aby obstawić swój zakład po znacznie lepszym kursie.
 • Wiedza na temat przebiegu spotkana – obstawiając zakłady przedmeczowe nie znamy nastawienia zawodnika lub drużyny. Ciężko nam określić, co się wydarzy w meczu. Tymczasem zakłady live obstawiamy z pełną świadomością tego, jak wygląda przebieg spotkania.
 • Liczne udogodnienia – aby obstawianie zakładów na żywo było przyjemniejsze i jeszcze bardziej satysfakcjonujące, bukmacherzy udostępniają swoim klientom liczne udogodnienia, obszerne statystyki i match tracker, transmisje live, Cash Out.
 • Obstawianie ze stadionu – za sprawą aplikacji mobilnej możesz obstawiać zakłady na żywo na mecz oglądany z wysokości trybun.
 • Liczne promocje – warto także wspomnieć o tym, że bukmacherzy mają dla swoich klientów wiele ciekawych promocji, z których można skorzystać wyłącznie w ofercie na żywo.

To całkiem szeroki wachlarz atutów przemawiających na korzyść zakładów na żywo. Co szczególnie ważne, zakłady live są dobrym rozwiązaniem zarówno dla tych osób, którym zależy przede wszystkim na emocjach, jak również dla tych ukierunkowanych na satysfakcjonujące wyniki.

Jakie są minusy obstawiania zakładów na żywo?

Jeśli mielibyśmy wskazać na jakieś minuty, to bez wątpienia będzie to kilkusekundowa weryfikacja, która jest konieczna do tego, aby zatwierdzić swój zakład. Czasami jest to bardzo uciążliwe, zwłaszcza, gdy nie chcemy akceptować wszystkich zmian kursów. Do tego bukmacher często blokuje kursy live, aby nie dopuścić do wykorzystania informacji z ostatniej chwili, która nie została jeszcze uwzględniona w meczu. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych graczy, którzy obstawiają zakłady na żywo bezpośrednio z trybun, gdzie zakład można obstawić natychmiast, bez opóźnień wynikających z aktualizacji statystyk i wyników. W gruncie rzeczy, są to jednak bardzo małe nieudogodnienia, biorąc pod uwagę, jak wiele korzyści może zaoferować obstawianie zakładów live.

Jakie udogodnienia oferują graczom zakłady na żywo?

Bukmacherzy bardzo pieczołowicie rozwijają ofertę zakładów na żywo, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że coraz większa liczba graczy preferuje taką formą obstawiania wyników. W związku z tym, w serwisach co rusz pojawiają się nowoczesne rozwiązania, które mają sprawić, że obstawianie zakładów na żywo okaże się jeszcze prostsze i wygodniejsze. Oto niektóre z nich:

 • Transmisje na żywo – to prawdopodobnie największe udogodnienie, z którym spotkamy się w najlepszych serwisach bukmacherskich. Stali klienci mają możliwość oglądania obstawianych spotkań bezpośrednio w serwisie internetowym.
 • Statystki i wyniki – jeśli wybrane spotkanie nie posiada transmisji, gracze mogą liczyć na obszerną bazę ze statystykami i wynikami, a także match tracker, który ukazuje przebieg spotkania.
 • Live chat – to bardzo ważne udogodnienie, które nie jest być może bezpośrednio związane z zakładami na żywo, ale bardzo przydaje się w kwestii tych zakładów. Live chat pozwala w przeciągu kilku minut skontaktować się z działem obsługi klienta.
 • Kalendarz wydarzeń – u wielu bukmacherów możesz sprawdzić, czy interesujące Cię wydarzenia sportowe będą dostępne w ofercie na żywo.
 • Chat z innymi graczami – niektórzy bukmacherzy wprowadzają opcję chatu, na którym gracze mogą ze sobą rozmawiać oraz wymieniać się swoimi typami.
 • Aplikacja mobilna – zakłady na żywo są dostępne także w bukmacherskich aplikacjach mobilnych. Sekcja została dostosowana do wygodnego obstawiania live na smartfonach i tabletach.
 • Akceptacja kursów ­– akceptując na kuponie zmiany kursów gracze mogą dużo szybciej i wygodniej obstawić zakład na wydarzenie, które właśnie trwa.
Czytaj również:  Jak działają kursy bukmacherskie? Sprawdzamy!

Jak już mówiliśmy, jeszcze kilka lat temu zakłady na żywo były udogodnieniem obecnym tylko u niektórych bukmacherów. Dzisiaj jest to ważny standard, który odgrywa dużą rolę w końcowej ocenie bukmachera przez graczy.

Czy funkcja Cash Out obejmuje zakłady na żywo?

Funkcja Cash Out pozwala graczom zamknąć aktywny zakład bukmacherski przed czasem. Algorytm oblicza prawdopodobieństwo, zgodnie z którym spotkanie zakończy się po myśli gracza i na tej podstawie proponuje wygraną, którą można odebrać przed czasem. Im bliżej do pozytywnego rozliczenia kuponu, tym większa będzie ta wygrana. Funkcja Cash Out jest dostępna również na zakładach na żywo. Załóżmy, że w 15 minucie meczu obstawiasz zwycięstwo Manchesteru City nad Manchesterem United. W 85 minucie meczu jest 1-0 dla City, ale United naciska. Obawiasz się, że w końcówce może paść gol wyrównujący, który wpłynie na porażkę kuponu. W takich sytuacjach możesz wykorzystać opcję Cash Out i odebrać mniejszą, ale gwarantowaną wygraną.

Obstawianie zakładów na żywo w aplikacji mobilnej

Zakłady na żywo można obstawiać za pośrednictwem aplikacji mobilnej. To kolejne udogodnienie, z którego korzysta coraz większa liczba graczy. W ciągu dnia nie zawsze mamy możliwość spokojnie usiąść do laptopa czy komputera, a wiemy, że wieczorem jest mecz, którego wynik z dużym prawdopodobieństwem jesteśmy w stanie poprawnie wytypować. W takich właśnie sytuacjach nieoceniona okazuje się aplikacja mobilna, z poziomu której możemy szybko i wygodnie obstawić taki zakład już po rozpoczęciu spotkania.

Bukmacherzy dokładają wszelkich starań, aby zaoferować swoim klientom nowoczesne aplikacje mobilne odznaczające się funkcjonalnością oraz prostą obsługą. Sekcja zakładów live jest zatem dostosowywana w taki sposób, aby obstawianie zakładów z poziomu smartfona czy tabletu było maksymalnie łatwe i przyjemne. Co więcej, z pomocą aplikacji mobilnej możesz obstawiać zakłady w gronie znajomych, a także bezpośrednio ze stadionu lub hali, w której obserwujesz interesujące Cię wydarzenia sportowe z poziomu trybun.

Czytaj również:  Liverpool vs Porto – typy na spotkanie

Gdzie można obstawiać zakłady bukmacherskie live?

Tak jak mówiliśmy, zakłady live są obecnie standardem w ofercie legalnych bukmacherów. Serwis nieposiadający zakładów na żywo z pewnością nie zostałby poważnie potraktowany przez dużą liczbę graczy. To kolejny znak czasu ukazujący zmiany w branży bukmacherskiej, która z roku na rok oferuje graczom coraz to lepsze warunki do obstawiania zakładów bukmacherskich. W związku z tym, gracze nie powinni mieć problemu z wybraniem bukmachera posiadającego w swojej ofercie zakłady na żywo. Rodzi się jednak inne pytanie – jak wybrać bukmachera, który zaoferuje satysfakcjonujące warunki?

Gracze mogą kierować się chociażby rankingiem bukmacherów, w którym uwzględnia się wszystkie za i przeciw, z dużym naciskiem na ofertę promocyjną. Czasami to właśnie atrakcyjny bonus powitalny jest tym argumentem, który przekonuje nas do rejestracji konta u wybranego bukmachera. To całkowicie zrozumiałe, w końcu kto nie lubi dysponować większym zapasem środków? Jeśli zależy Ci przede wszystkim na zakładach na żywo, zawsze możesz odwiedzić kilka serwisów i sprawdzić, jak prezentują się te zakłady, jakie wydarzenia są w nich dostępne, a także, czy bukmacher proponuje ciekawe promocje. Doświadczeni gracze często posiadają konta u kilku bukmacherów, tak, aby móc korzystać z najlepszych promocji oraz najwyższych kursów.

Jakie zakłady są popularne w ofercie na żywo?

W ofercie live dostępne są te same rodzaje zakładów bukmacherskich, co w ofercie przedmeczowej. Do tego dochodzą typy stworzone specjalnie z myślą o tej formie obstawiania. W piłce nożnej można obstawiać, kto strzeli następną bramkę lub w jakim przedziale ona padnie. Bardzo popularne są zakłady krótkoterminowe zawierane na kolejny kwadrans gry. Możesz w ten sposób obstawić np. to, jak zmieni się wynik lub kto będzie prowadził po upływie tego czasu. Każda dyscyplina sportu posiada własne zakłady bukmacherskie cieszące się największą popularnością w ofercie live.

W tenisie można obstawiać zakłady na zwycięzcę nadchodzących gemów. W sportach indywidualnych można typować wyniki zawodników czekających na swój występ. W sportach walki gracze mają możliwość wytypowania, czy w kolejnej rundzie dojdzie do nokautu. Bukmacherzy dokładają wszelkich starań, aby zakłady na żywo oferowały graczom możliwie jak największą swobodę w typowaniu wyników. Najpopularniejsze wydarzenia mogą oferować w jednej minucie nawet kilkaset różnorodnych zakładów, a zatem, gracze bez trudu znajdą optymalne typy.

Zakłady live – postaw na emocje na najwyższym poziomie

Z roku na rok bukmacherzy oferują swoim klientom coraz to nowocześniejsze opcje, dzięki którym obstawianie zakładów bukmacherskich staje się dużo przyjemniejsze i bardziej emocjonujące. Tak jest chociażby z zakładami na żywo, które w ostatnich latach zostały mocno ulepszone, a coś nam mówi, że bukmacherzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Transmisje live, statystyki, kalendarz z wydarzeniami, liczne promocje – to tylko niektóre udogodnienia, które mają sprawić, że obstawianie zakładów bukmacherskich na żywo przyniesie klientom jeszcze większe emocje. Bardzo istotne jest również to, że systematycznie zwiększa się liczba rozgrywek, które można typować w ten sposób. Zakłady na żywo to doskonała opcja zarówno dla tych osób, które pragną cieszyć się większymi emocjami, jak również lepszymi wynikami typowania.