Zakłady Live – Gdzie i jak obstawiać na żywo?

Zakłady na żywo cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród graczy. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ten krótki poradnik. Dowiesz się z niego, gdzie szukać najlepszych ofert na żywo, a także jak skutecznie obstawiać tego typu zakłady.

Gdzie szukać najlepszych ofert live?

Analiza ofert legalnych polskich bukmacherów pozwoliła nam wytypować prawdziwego lidera, którym okazał się STS. Na tak wysoką pozycję zasłużył doskonale dopracowanymi statystykami, licznymi transmisjami na żywo oraz wizualizacjami. Co więcej, u tego operatora można liczyć na dynamicznie zmieniające się kursy, co jest szczególnie ważne w zakładach na żywo, a także szybkie rozliczanie zakładów.

Tuż za STS uplasowała się Fortuna, za sprawą wygodnego kalendarza wydarzeń sportowych, licznych transmisji i wizualizacji, a także wysokimi kursami i dostępnością opcji cashout. Decydując się na typowanie zakładów na żywo w Fortunie można liczyć również na multiview. Nie da się ukryć, że tak przygotowana oferta wygląda naprawdę imponująco.

Słowa uznania należą się również bukmacherowi TOTALbet, który gwarantuje dostęp do szerokiej oferty dla wszystkich najpopularniejszych dyscyplin sportowych.

Czym są zakłady live?

Zakłady live lub też zakłady na żywo, to te, które typowane są podczas rzeczywiście trwających spotkań. W typowaniu tym wyróżnić można kilka podstawowych aspektów:

 • Oferta rynków – w niektórych przypadkach zakłady z oferty live i przedmeczowej pokrywają się. Jednak decydując się na typowanie zakładów na żywo można liczyć na dodatkowe rynki, wśród których dużą popularnością cieszą się wyścigi punktowe. Decydując się na typowanie na żywo warto mieć jednak na uwadze, że jest w nich znacznie mniej rynków.
 • Dynamika zmiany kursów – tym co wyróżnia zakłady na żywo jest dynamiczna zmiana kursów. Bukmacherzy na bieżąco analizują sytuację na boisku i tym samym aktualizują wysokość kursów, sprawiając, że gra jest jeszcze bardziej emocjonująca.
 • Dostęp do transmisji ze spotkań – z uwagi na wysoką atrakcyjność tej opcji, coraz więcej bukmacherów wprowadza do swojej oferty możliwość śledzenia spotkania poprzez transmisje na żywo. Takie rozwiązanie pozwala dodatkowo zwiększyć atrakcyjność typowania.
Czytaj również:  Jak wyglądają kupony bukmacherskie i jak je układać?

Jak skutecznie typować zakłady na żywo?

Na skuteczność typowania zakładów na żywo wpływa wiele czynników. Stosując się do poniższych zasad można dodatkowo zwiększyć swoje szanse na wygraną. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że nie istnieje żaden złoty środek, który pozwoli wygrywać za każdym razem. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wskazówki od doświadczonych typerów, które pozwolą ci typować jeszcze skuteczniej.

 • Posiłkuj się transmisjami na żywo – w większości przypadków bukmacherzy posiadający ofertę zakładów na żywo, udostępniają swoim graczom transmisje ze spotkań. Decydując się na oglądanie spotkań zyskasz szansę na to, by w pełni realnie oceniać bieżące wydarzenia na boisku.
 • Łącz zakłady na żywo z ofertą przedmeczową – typując oba rodzaje zakładów możesz zauważyć pozytywne efekty, w postaci jeszcze wyższych wygranych.
 • Śledź statystyki – choć wydarzeń sportowych nie da się zamknąć w statystykach, to w rzeczywistości mogą się one okazać niezwykle przydatne, dla zwiększenia skuteczności typowania. Większość bukmacherów prowadzi obszerne bazy danych, które pozwalają na lepsze zapoznanie się z wybranym rynkiem.
 • Znajduj najwyższe kursy – tym co jest charakterystyczne dla zakładów na żywo to wysokie kursy. Aby zwiększyć swoje szanse na wysokie wygrane śledź propozycję wszystkich operatorów, by wybrać możliwie jak najwyższe kursy. Pamiętaj przy tym, że z uwagi na dynamikę wydarzeń sportowych, kursy w ciągu jednej minuty mogą się obrócić nawet o 180 stopni.

Plusy i minusy zakładów na żywo

Aby jeszcze bardziej ułatwić ci podjęcie decyzji o typowaniu zakładów na żywo, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie plusów i minusów. Nie da się ukryć, że tych pierwszych jest znacznie więcej.

Wśród mocnych stron zakładów na żywo wymienić możemy znacznie wyższy poziom emocji, które towarzyszą zakładom. Szybko zmieniająca się sytuacja na boisku sprawia, że emocje szybują do naprawdę wysokiego poziomu. Wśród innych zalet wyróżnić możemy:

 • możliwość „złapania” wysokich kursów,
 • dostęp do transmisji na żywo,
 • dedykowane promocje,
 • możliwość szybkiego reagowania na sytuację na boisku,
 • dostęp do ciekawych rynków zdarzeń, które nie występują w ofertach przedmeczowych.
Czytaj również:  Ставки На Спорт Онлайн Букмекерская Компания 1xbet ᐉ 1xsports Co

Jednak podczas omawiania możliwości, jakie dają zakłady na żywo, nie można pominąć również minusów, które im towarzyszom. Wśród tych, które w naszej ocenie najbardziej wpływają na jakość gry są:

 • występujące spadku kursów, co nie zdarza się w przypadku oferty przedmeczowej,
 • znacznie niższa oferta zakładów, w porównaniu do oferty przedmeczowej,
 • aby typowanie zakładów mogło się odbywać płynnie, konieczne jest dysponowanie szybkim łączem i dopracowaną aplikacją mobilną.

Jak widać, zakłady na żywo dają bardzo dużo możliwości, a liczba plusów znacząco przewyższa minusy, nie tylko pod względem ich liczebności ale przede wszystkim wagi. Jeśli jeszcze nie próbowałeś swojego szczęścia w zakładach na żywo, powinieneś koniecznie zapoznać się z ofertami legalnych polskich bukmacherów.