Które ekipy warto typować w żużel Ekstraliga?

Żużel w Polsce cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Ekstraliga każdego roku przyciąga na stadiony licznych kibiców, którzy chętnie podziwiają zmagania zawodników podczas kolejnych biegów. Również przed telewizorami nie brakuje wiernych fanów tej dyscypliny sportowej. Średnio co weekend kanały sportowe transmitujące wydarzenie związane z Ekstraligą żużlową śledzą setki tysięcy widzów. Nic więc dziwnego, że oferta legalnych polskich bukmacherów na te wydarzenia trzyma naprawdę wysoki poziom. Jeżeli planujesz rozpocząć typowanie tego widowiskowego wydarzenia, powinieneś wiedzieć, jakie typy warto brać pod uwagę, aby cieszyć się z wysokich wygranych.

Żużel Ekstraliga – kto zostanie zwycięzcą?

Jak w każdym sezonie, również w tym nadchodzącym udział weźmie aż osiem zespołów. Jednak już w ubiegłym roku zmieniły się zasady kwalifikacji zawodników do play-off, łącząc drużyny w pary według określonego klucza. Mimo wszystkich tych zmian, nie da się ukryć, że od dłuższego czasu, to Sparta Wrocław uzyskuje najlepsze wyniki. Typując zakłady na Ekstraligę żużlową, warto brać pod uwagę tę drużynę, ponieważ może ona zapewnić naprawdę dobre wyniki. Kolejnym wartym rozważenia zespołem jest Moje Bermudy Stal Gorzów. To właśnie ta drużyna na zakończenie ubiegłego sezonu była oceniana najwyżej, tuż za faworytami do zwycięstwa.

Typując zakłady na zwycięzcę żużlowej Ekstraligi raczej odradzamy typy na Arged Malesa Ostrów czy Zooleszcz GKM Grudządz. Podczas dopiero co zakończonego sezonu zawodnicy tych klubów nie otrzymali wysokich not od legalnych polskich bukmacherów, którzy ich zwycięstwo wyceniali kolejno na 250.00 i 150.00. Tak wysokie kursy mogą świadczyć tylko o jednym, żadna z tych drużyn nie miała szans na tle konkurencji.

Jak obstawiać żużel – Ekstraliga?

Typowanie żużlowej Ekstraligi nie należy do najłatwiejszych, ponieważ walczą ze sobą najlepsze drużyny z kraju. To automatycznie przekłada się na wysoki poziom biegów, ale również na ostateczne wyniki. Aby nie przegrać zakładu, warto jeszcze przed postawieniem typu zweryfikować bieżące statystyki. W tym punkcie należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak zawodnicy radzili sobie do tej pory, a także na jakim typie nawierzchni czują się najlepiej. Zanim postawisz zakład, sprawdź również prognozy pogody. W przypadku żużla warunki atmosferyczne odgrywają naprawdę wielką rolę i są w stanie przesądzić o ostatecznym wyniku spotkania.

Czytaj również:  Czy ranking drużyn CS GO pomoże nam w typowaniu?

Co więcej, planując typowanie zakładu, musisz również wiedzieć, że w przypadku żużla równie ważną rolę odgrywa tor. Gospodarze już na starcie mają wyraźną przewagę. Każdy tor różni się geometrią oraz typem nawierzchni. Zawodnicy, którzy walczą u siebie, doskonale znają swój tor i wiedzą, czego mogą się po nim spodziewać w każdych warunkach. To sprawia, że już na starcie mogą liczyć na wyraźną przewagę nad swoimi rywalami.

Dodatkowo, podczas typowania żużla należy zwrócić szczególną uwagę na formę zawodników. Co szczególnie ważne, dotyczy to zarówno formy zawodnika, jak również jego maszyny. Gdy silnik odpowiednio się dotrze, wówczas zawodnik zaskakiwać może serią naprawdę spektakularnych zwycięstw. Z kolei nawet niewielka usterka może skutkować wyraźnym pogorszeniem wyników.

Chcąc odpowiednio typować wyścigi żużlowe w ramach polskiej Ekstraligi nie można również zapominać o stałej analizie listy kontuzjowanych zawodników. Nie da się ukryć, że w żużlu kontuzje pojawiają się bardzo często. Nie skłamalibyśmy twierdząc, że w żużlu nie ma zawodnika, który przynajmniej raz nie doświadczyłby złamania, podczas swojej kariery. Tymczasem brak kluczowego zawodnika może przesądzić o losach całej drużyny, wpływając na układ sił zawodników.

Jeśli planujesz typować żużel Ekstraligę, to pamiętaj, by poza swoimi analizami, brać również pod uwagę oferty kursowe legalnych polskich bukmacherów. Pamiętaj, że eksperci legalnych polskich bukmacherów, podczas opracowywania oferty kursowej bazują na dokładnie takich samych informacjach. Dlatego jeśli nie jesteś pewny określonego wyniku, możesz zawsze sprawdzić, jak kształtuje się oferta kursowa. Pamiętaj, że im wyższy będzie kurs na wystąpienie określonego wyniku, tym niższe jest prawdopodobieństwo tego, że taki rezultat podczas spotkania wystąpi.

Gdzie typować żużel – Ekstraliga?

Chcąc typować spotkania żużlowe w ramach polskiej Ekstraligi warto zapoznać się z ofertą wszystkich legalnych polskich bukmacherów. Żużel w naszym kraju cieszy się naprawdę sporym uznaniem, dlatego zdecydowana większość legalnych polskich bukmacherów dba o zapewnienie oferty na najwyższym poziomie.

Czytaj również:  Jak obstawiać w tym sezonie skoki narciarskie 2022?

Szukając odpowiedniego operatora zakładów wzajemnych zwróć uwagę nie tylko na szerokość rynku, ale również wysokość ofertowanych kursów. Choć w zdecydowanej większości przypadków będą one na zbliżonym poziomie, to niekiedy nawet nieznacznie wyższy kurs na wystąpienie danego wyniku może przyczynić się do znaczącego wzrostu twojej wygranej.

Na sam koniec zwróć również uwagę na promocje bukmacherskie. Operatorzy poza atrakcyjnymi bonusami na start dysponują również ciekawą bazą promocji tymczasowych, wśród których nie brakuje również bonusów na typowanie PGE Ekstraligi.