Typowanie LOL – League of Legends

Typowanie LOL to ciekawa opcja w bukmacherce. League of Legends to jedna z najpopularniejszych dyscyplin esportowych, która cieszy się sporym zainteresowaniem także ze strony typerów obstawiających zakłady na esport. Typowanie LoL to popularna rozrywka także wśród osób, które na co dzień śledzą wyniki popularnych wydarzeń. Z niniejszego artykułu dowiesz się, czym charakteryzuje się rywalizacja w League of Legends, a także, jakie zakłady bukmacherskie na tę dyscyplinę można obstawiać.

Co to jest League of Legends? (typowanie lol)

League of Legends to gra komputerowa z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) wydana przez studio Riot Games w październiku 2009 roku. Gra bardzo szybko stała się popularną dyscypliną esportową na całym świecie. W 2011 zapoczątkowano nawet Mistrzostwa Świata, które odbywają się pod koniec każdego roku. Najlepsze zespoły z całego świata mogą w nich walczyć o pulę nagród rzędu kilku milionów dolarów. Najważniejsze turnieje League of Legends są chętnie oglądane przez miliony widzów na całym świecie. Nie może zatem dziwić fakt, że popularną rozrywką jest także typowanie LoL, czyli obstawianie zakładów na wyniki rywalizacji w tej dyscyplinie. Esport odgrywa coraz ważniejszą rolę w ofercie współczesnych bukmacherów.

Jak przebiega rozgrywka w League of Legends?

W meczu League of Legends mierzą się dwa zespoły po pięciu graczy. Uczestnicy na początku gry wybierają postać, którą będą sterować. Do wyboru jest ponad 100 bohaterów różniących się między sobą klasą, umiejętnościami i stylem walki. Profesjonalni gracze wybierają postać pod kątem roli, jaką będą pełnić. W skład League of Legends wchodzi trzech zawodników walczących na poszczególnych alejkach (górnej, środkowej, dolnej), jungler, który zazwyczaj odpowiada za pozyskiwanie złota potrzebnego do rozwoju postaci, a także support, czyli gracz, który wspiera pozostałych uczestników swoimi umiejętnościami, dając im różne premie, a także lecząc.

Czytaj również:  Gdzie znaleźć tenis typy ekspertów?

Rozgrywka toczy się na mapie, na której w narożnikach znajdują się bazy drużyn. Bazy są połączone wspomnianymi ścieżkami, a na północy znajduje się dżungla. Zadaniem drużyny jest stopniowe zdobywanie przewagi na mapie poprzez niszczenie fortyfikacji i przesuwanie ciężaru gry w stronę bazy przeciwnika. Runda kończy się w momencie zniszczenia nexusa – jest to konstrukcja znajdująca się w bazie każdej drużyny. Decydując się na typowanie LoL warto również wiedzieć, że jeden mecz może być rozgrywany do jednej, dwóch lub trzech wygranych rund.

Typowanie LoL – jakie zakłady można obstawiać?

Najpopularniejsze są oczywiście zakłady bukmacherskie na zwycięzcę meczu. Rywalizacja w przeciągu roku odbywa się z podziałem na regiony. Aktualnie jest ich 10, ale liga LCL (rosyjska) jest zawieszona. Pozostałe ligi to: Ameryka Północna (LCS), Europa (LEC), Korea Południowa (LCK), Chiny (LPL), Brazylia (CBLOL), Japonia (LJL), Ameryka Łacińska (LLA), Azja Południowo-Wschodnia (PCS) oraz Wietnam (VCS). Każda strefa ma przydzielone miejsca w Mistrzostwach Świata odbywających się pod koniec roku. Kwalifikują się do nich najlepsze zespoły z każdego regionu.

Najbardziej prestiżowe są turnieje rangi Major – to one przyciągają największą liczę osób, których interesuje typowanie LoL. Poza zakładami na zwycięzcę meczu można obstawiać także: zakłady na dokładny wynik meczu, zakłady poniżej/powyżej rozegranych map, a czasami także zakłady na indywidualne statystyki poszczególnych graczy. Np. w Mistrzostwach Świata można wytypować zawodnika, który naszym zdaniem otrzyma tytuł MVP.

W jaki sposób poprawić efektywność obstawiania LoL-a?

Najlepsze drużyny w League of Legends dość często spotykają się ze sobą, dlatego przed obstawianiem na pewno warto sprawdzić bilans H2H, aby sprawdzić, jak przebiegała dotychczasowa rywalizacja. Istotnym czynnikiem może być także zmęczenie zawodników – czasami najlepsze zespoły rozgrywają mnóstwo meczów w różnych zakątkach świata w ciągu kilku tygodni, co z czasem w naturalny sposób prowadzi do zmęczenia i może wpłynąć na wynik. Typowanie LoL to propozycja dla osób, które realnie interesują się esportem i dysponują sporą wiedzą na temat tej dyscypliny. Znając poszczególne zespoły oraz specyfikę rozgrywki znacznie łatwiej wyselekcjonujesz najbardziej opłacalne zakłady.

Czytaj również:  Jak typują typerzy? Częste zachowania graczy

Gdzie można obstawiać zakłady na League of Legends?

Zakłady na esport cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony typerów, a to sprawia, że takie zakłady można obecnie znaleźć w ofercie większości legalnych bukmacherów. Przykładem bukmachera, który może pochwalić się dobrą ofertą na esport jest Superbet. Typowanie LoL w tym miejscu może przynieść wiele korzyści, jako iż bukmacher oferuje liczne promocje i bonusy, z pomocą których można zdobyć dodatkowe środki na obstawianie zakładów. Nierzadko są to promocje stworzone specjalnie z myślą o miłośnikach sportów elektronicznych. Prestiżowe turnieje LoL odbywają się niemal przez cały rok. Krótka przerwa z okienkiem transferowym ma miejsce po mistrzostwach świata organizowanych zazwyczaj od września do listopada.