Liga angielska – jak wyniki mają wpływ na typowanie?

Liga angielska wyniki piłki nożnej cieszy się sporym zainteresowaniem kibiców piłki nożnej oraz miłośników typowania zakładów wzajemnych. Nie powinno to nikogo dziwić, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę dynamikę tych rozgrywek oraz wysoki poziom gry. Jeśli i ty planujesz rozpoczęcie swojej przygody z typowaniem ligi angielskiej, powinieneś pamiętać, że przed stawieniem kuponu należy się odpowiednio przygotować. Analiza statystyk pozwoli ci określić poziom prawdopodobieństwa wystąpienia danego typu i tym samym zwiększyć twoją szansę na wygraną. Podczas prowadzonej analizy nie bez znaczenia okazują się wyniki. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób mogą one wpłynąć na twoje typowanie, koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem.

Liga angielska wyniki – cenne źródło informacji

Statystyki to podstawowe narzędzie zwiększające skuteczność zawodowych typerów w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Odpowiednio analizowane pozwalają określić, czy w nadchodzącym spotkaniu wygra drużyna A, czy raczej sukces świętować będzie drużyna B. Jeżeli chcesz odpowiednio przygotować się do typowania zakładów sportowych, nie powinieneś pomijać tak ważnej kwestii jaką są dane historyczne i bieżące wyniki drużyn.

Dane historyczne, czyli różnego rodzaju zestawienia z poprzednich sezonów dają ci obraz całościowy. Pozwalają lepiej zapoznać się z dynamiką ligi angielskiej. To nich będziesz mógł wyczytać, czy zawodnicy z wysp brytyjskich bliżej końca sezonu ligowego biorą się w garść i dają z siebie jeszcze więcej, czy raczej odpuszczają. Co więcej, to właśnie w danych historycznych znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o tym, która drużyna najczęściej wygrywała spotkania i tym samym zgarniała tytuł mistrza kraju, a także zobaczysz, który bramkarz najlepiej radził sobie z obroną bramki. W statystykach historycznych będziesz mógł znaleźć informacje o najlepszych strzelcach ligi, a także dowiesz się, który z zawodników okazał się najsłabszy.

Jednak typowanie zakładów sportowych to nie tylko historia. Ta faktycznie może być cennym źródłem informacji, ale nie znajdziesz w nich informacji dotyczących tego, co dzieje się tu i teraz. W każdym sezonie dochodzi do jakichś zmian. Najlepsi piłkarze niekiedy odchodzą do innych klubów, by uzyskiwać jeszcze wyższe honoraria, innym razem z kolei, klub pozyska prawdziwą perełkę. Wszystkie te informacje mają kluczowe znaczenie dla bieżącego sezonu. Właśnie dlatego warto brać również pod uwagę sytuację z bieżącego sezonu, a tutaj najlepiej sprawdzą się tabele ligowe. Wyniki poszczególnych spotkań zebrane w jednym miejscu pozwolą na przeprowadzenie jeszcze skuteczniejszej analizy.

Czytaj również:  Liga Mistrzów na żywo – jak obstawiać live?

Bazując na danych z bieżącego sezonu będziesz mógł ocenić, jak dany klub radzi sobie obecnie. Czy doszło do znaczącego pogorszenia kondycji klubu, czy może zauważyć można wyraźną poprawę gry.

Podczas analizy bieżących wyników ligi angielskiej, musisz brać pod uwagę fakt, że inaczej piłkarze walczą na początku sezonu, a inaczej wraz ze zbliżającym się końcem. Szczególną dynamikę zmian zaobserwować można w sytuacji, gdy dwie drużyny walczą niemal ramię w ramię o tytuł mistrza. Podobnie sytuacja wygląda w końcowych partiach tabeli. Jeżeli wraz ze zbliżającym się końcem sezonu kluby skierowane do spadku mają jeszcze szansę na to, by odbić się od dna, wówczas z pewnością będą starali się dać z siebie wszystko. Jeśli jednak, z klasyfikacji końcowej zauważysz, że dana drużyna, nawet przy kolejnej serii zwycięstw nie będzie w stanie poprawić swojej sytuacji, wówczas typ na jej zwycięstwo może się okazać ryzykowny.

Na co zwracać uwagę analizując wyniki ligi angielskiej?

Podczas analizowania wyników ligi angielskiej powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na liczbę punktów zdobytych przez każdą z drużyn. Pamiętaj przy tym, by dane te analizować wraz z informacją o ilości rozegranych meczów, w tym tych wygranych, z remisem oraz przegranych. W kolejnym punkcie zwróć uwagę na bilans bramek, szczególnie, jeśli planujesz typować zakłady z nimi związane, takie jak BTTS czy under/over. Wiedząc, że dwie wybrane przez ciebie drużyny niemal w każdym spotkaniu strzelają gola, wówczas będziesz w stanie wytypować skuteczny wynik.

Podczas analizowania wyników ligi angielskiej sprawdź również, jak wybrane przez ciebie drużyny radzą sobie podczas gry w roli gospodarza, a jak jako gość. Choć niemal w większości przypadków zawodnicy zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym boisku, to pojawiają się sytuacje, w których któraś z drużyn wyróżnia się na tyle dobrą formą, że miejsce rozgrywania meczu nie ma dla niej szczególnego znaczenia. Znając te dane będziesz mógł znacząco zmniejszyć ryzyko związane z typowaniem zakładu na zwycięzcę meczu.

Czytaj również:  Jak typować mecz Portugalia vs Hiszpania?
Liga angielska wyniki

Na sam koniec, analizując wyniki ligi angielskiej sprawdź, dane dotyczące liczby kartek. Te informacje nie tylko okażą się pomocne podczas typowania zakładów na kartki, ale dodatkowo dadzą ci lepszy wgląd w styl gry zespołu. Drużyny, które otrzymują podczas meczu więcej kartek, zwykle grają w sposób agresywny, który choć skutkować może wykluczeniem danego zawodnika z meczu, to może przynieść naprawdę dobre wyniki.