Jak obstawiać żużel na żywo?

Żużel jest obecnie drugim po piłce nożnej najchętniej typowanym sportem. Sezon żużlowy trwa od kwietnia do października i przynosi wiele emocji zarówno dla wielbicieli tego sportu, jak również dla miłośników typowania zakładów bukmacherskich. W poniższym poradniku opisaliśmy najważniejsze wskazówki, dzięki którym dowiesz się, jak skutecznie typować żużel na żywo, by zwiększyć swoją szansę na wygraną, a przy tym doskonale się bawić.

Gdzie obstawiać żużel na żywo?

Z uwagi na wysokie zainteresowanie żużlem w Polsce, zakłady na biegi znajdują się w ofercie wszystkich legalnych polskich bukmacherów, również te w formule na żywo. Wybierając bukmachera warto wobec tego kierować się kilkoma czynnikami, które sprawią, że gra będzie jeszcze przyjemniejsza. Do tych najważniejszych należą:

  • szerokość ofert zakładów – każdy bukmacher tworzy własną ofertę zakładów na poszczególne dyscypliny sportowe. Jeżeli zależy ci na dużej różnorodności, powinieneś zwrócić uwagę na propozycje, przygotowane przez operatorów zakładów wzajemnych. O ile w przypadku zakładów w formule przedmeczowej oferta każdego operatora jest na naprawdę wysokim poziomie, tak z zakładami na żywo bywa różnie. Chcąc zyskać dużą różnorodność w zakładach warto wziąć pod uwagę propozycje przygotowane przez bukmachera eWinner. Jako oficjalny sponsor żużla dysponuje naprawdę ciekawymi propozycjami zakładów na żywo.
  • promocje bukmacherskie – zarówno te na start, dla nowych graczy, jak i promocje stałe, wpływają korzystnie na jakość gry. Jeżeli nie masz jeszcze konta u legalnego polskiego bukmachera, możesz rozważyć propozycję Superbet. Operator ten przygotował nie tylko wysokie bonusy startowe, ale dodatkowo ma świetnie opracowaną bazę promocji tymczasowych, w tym tych dedykowanych do określonych dyscyplin sportowych.
  • wysokość kursów – wybierając najlepszego operatora do typowania zakładów na żużel nie mogło zabraknąć tego, zdecydowanie najważniejszego punktu. To od wysokości kursów zależy, jakie będą twoje wygrane. W większości przypadków kursy u legalnych polskich bukmacherów są na zbliżonym poziomie. Jednak niekiedy zdarzają się sytuacje, że kurs u wybranego operatora jest wyraźnie wyższy, na tle konkurencji. Dlatego aby mieć pewność, że grasz za najlepsze kursy, przed postawieniem typu zapoznaj się z ofertą wszystkich legalnych polskich bukmacherów.
Czytaj również:  Które ekipy warto typować w żużel Ekstraliga?

Jak obstawiać zakłady live?

Zakłady na żywo to gwarancja niezapomnianych emocji, a przy tym bardzo popularna metoda typowania żużla. Bukmacherzy widząc to zainteresowanie wśród graczy starają się wyjść naprzeciw ich potrzebom i tym samym stale doskonalą swoją ofertę.

W przypadku wyścigów, zakłady na żywo to najlepsza forma typowania. O tym, jak wyglądać będą ostateczne wyniki decyduje szereg czynników, które często poznawane są dopiero podczas rozpoczynającego się biegu. Wiele zależy od tego, z jakiego pola startuje dany zawodnik, jaka będzie pogoda, czy jak czuje się dany zawodnik. Gracze, którzy na typowaniu żużla zjedli zęby, doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego zawsze decydują się na typowanie na żywo.

Decydując się na typowanie zakładów na żywo, możesz wybrać jeden, lub kilka, z poniższych rynków:

  • zakład na zwycięstwo danej drużyny – zadaniem gracza jest wytypowanie, która drużyna zgarnie najwięcej punktów na zakończenie turnieju,
  • under/over punktowy danej drużyny – zadaniem gracza jest wskazanie, czy dana drużyna zdobędzie więcej, czy mniej niż X punktów, wskazanych przez bukmachera,
  • zakłady H2H – pojedynki między zawodnikami lub drużynami, zadaniem gracza jest wskazanie, który zawodnik/drużyna znajdzie się wyżej w klasyfikacji końcowej,
  • zakłady kto pierwszy – zadaniem gracza jest wytypowanie, która drużyna jako pierwsza zdobędzie X punktów,
  • zakłady na wynik wyścigu – w zakładach na żywo ten rynek cieszy się naprawdę dużym uznaniem. Zadaniem gracza jest wytypowanie zwycięzcy pojedynczego wyścigu (zarówno zawodnika, jak i drużyny, to gracz decyduje, jaki zakład chce postawić). Podczas meczów ligowych gracze mogą typować również dokładny wynik biegu.

Jak zwiększyć skuteczność typowania?

Żużel bez wątpienia można określić, jako złożona dyscyplina, w której na wynik końcowy wpływa naprawdę wiele czynników. Jeśli zależy ci na tym, by zwiększyć swoją skuteczność w typowaniu zakładów wzajemnych, powinieneś stosować się do poniższych wskazówek.

Czytaj również:  Jak możemy obstawiać Superpuchar Polski?

Wybierz sprawdzony rynek

Nie każdemu graczowi odpowiadać będzie ten sam rynek. Nie ma rozwiązań uniwersalnych, które okażą się dochodowe dla każdego gracza. Jeżeli więc dopiero planujesz rozpocząć swoją przygodę z typowaniem zakładów na żużel na żywo, powinieneś zapoznać się z ofertą przygotowaną przez bukmacherów i dobrać propozycję, która okaże się dla ciebie najlepsza.

Sprawdź czy drużyna nie startuje w osłabionym składzie

Bywają sytuacje, w których wyraźny faworyt w ostatniej chwili zmienia skład, na skutek kontuzji najlepszego zawodnika. W takich sytuacjach ostateczny wynik meczu może się całkowicie zmienić, sprawiając, że rywalizację wygra drużyna, której nikt nie wróżył sukcesu. Jeśli więc nie chcesz podejmować zbyt dużego ryzyka, zawsze przed postawieniem zakładu sprawdź składy każdej z drużyn.