Polscy siatkarze – których warto obstawiać?

Polscy siatkarze należą do najlepszych na świecie. Tyczy się to zarówno występów indywidualnych, jak i drużynowych, jeśli chodzi o zmagania klubowe, jak i te w reprezentacji naszego kraju. Firmy bukmacherskie z dużą ochotą wystawiają propozycje na liczbę punktów danych zawodników w konkretnych meczach. Z tych bardzo chętnie korzystają gracze. Który z zawodników jest wartym ryzyka i śledzenia?

Bartosz Kurek zawsze na topie

Od momentu pojawienia się za sterami reprezentacji trenera Nikoli Grbicia w reprezentacji Polski doszło do dużych zmian kadrowych. Pożegnano się z Michałem Kubiakiem, który był dotychczasowym kapitanem. Opaskę po nim przejął Bartosz Kurek, a więc nasz atakujący. Od zawodnika na tej pozycji w siatkówce oczekuje się przede wszystkim regularnego punktowania, a na to w przypadku Kurka w ostatnich latach w reprezentacji nie można było narzekać. To ostoja w trudnych momentach, do którego Marcin Janusz bądź Grzegorz Łomacz z dużym zaufaniem posyłali piłki. Ten kończył je z dużym procentem skuteczności. Widać wyraźnie, że nowa ważna funkcja w reprezentacji dodała mu pewności siebie. Z tego korzystają gracze pomimo faktu, że linie punktowe na Kurka co mecz w reprezentacji są bardzo wysokie. Niemożliwe jest niestety typowanie indywidualne w jego meczach klubowych, ponieważ ten zawodnik występuje w lidze japońskiej w barwach Wolf Dogs Nagoya, a ta liga nie posiada aż tak rozbudowanej oferty.

Kamil Semeniuk, czyli nowa wielka gwiazda

Zmiana trenera na Nikolę Grbicia to także znaczny wzrost w reprezentacji Kamila Semeniuka, którego domagano się w niej od dłuższego czasu. Przyjmujący Perugii od razu stał się gwiazdą i jednym z najważniejszych zawodników. Świetna gra i zwycięstwo w Lidze Mistrzów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle skutkowało transferem do Włoch i wspomnianego klubu, z którym udało mu się zdobyć choćby Klubowe Mistrzostwo Świata. Semeniuk jest graczem, któremu rozgrywający również bardzo chętnie ufają, chociaż ten często kończy akcje w bardzo efektowny sposób. Podobnie, jak Kurek dysponuje bardzo dużą siłą uderzenia, co też ma swoje atuty przy zagrywce. Semeniuk w formie, a w tej znajduje się od dłuższego czasu jest postrachem i potrafi notować dużą liczbę asów serwisowych. Stąd też duża liczba graczy swoje typy w meczach reprezentacji kieruje właśnie w jego stronę. Podobnie było, gdy grał jeszcze w polskiej lidze. Niestety rozgrywki Ligi Mistrzów w fazie grupowej, która trwa, ale i ligi włoskiej nie posiadają oferty na indywidualne granie. Stąd też na taką kolejną okazję będzie trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Czytaj również:  2 liga polska – jak ją typować?

Wilfriedo Leon, czyli polski kubańczyk

Siatkówka nie posiada tak rygorystycznych zasad, jak choćby piłka nożna, jeśli chodzi o naturalizowanie zawodników. Stąd też od pewnego czasu w naszej reprezentacji występuje Wilfriedo Leon, zdecydowanie jeden z najlepszych graczy na świecie nie tylko na swojej pozycji, ale patrząc pod względem wszelkich umiejętności i znaczenia dla drużyny. Leon wiele lat temu reprezentował barwy reprezentacji Kuby jako jeszcze bardzo młody zawodnik. Od 2019 roku jest naszym reprezentantem. Nie wziął udziału w Mistrzostwach Świata z powodu kontuzji, z powodzeniem występowali w nich inni polscy siatkarze, ale występując na innych imprezach w koszulce biało czerwonej dał do zrozumienia wszystkim, jak wielkiej klasy jest to zawodnik. Kiedy jest na parkiecie w wyjściowej szóstce daje nie tylko spokój na przyjęciu, ale przede wszystkim notuje on bardzo dużą liczbę punktów zarówno z akcji, jak i na samej zagrywce. Bardzo duża siła ataku w tym przypadku skutkuje tym, że może wiele i każda z drużyn przeciwnych ma obawy, gdy ten atakuje. Zazwyczaj w reprezentacji, czy rozgrywkach klubowych notuje wysokie średnie, stąd też bukmacherzy wystawiają w jego przypadku wysokie linie punktowe, które w dużym procencie przypadków z łatwością pokrywa. Stąd też jest jednym z ulubionych zawodników do gry przez klientów firm bukmacherskich.

Polscy siatkarze

Bohaterowie z drugiego rzędu

Warto również spojrzeć na takich polskich siatkarzy, którzy występują w Plus Lidze i typowanie ich dokonań jest możliwe ze względu na wystawianie indywidualnych osiągnięć przez bukmacherów. Jedną z większych gwiazd w polskiej lidze jest Łukasz Kaczmarek. Atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest zmiennikiem Bartosza Kurka w reprezentacji, a w klubie notuje bardzo dobre liczby i jest rzecz jasna pierwszym wyborem. Sezon, w którym ZAKSA zdobyła Ligę Mistrzów był jego najlepszym i był jednym z bohaterów ówczesnych sukcesów. W jego przypadku bukmacherzy także stawiają wysoko poprzeczkę i proponują wysokie linie punktowe.

Czytaj również:  Jak wyglądają zarobki polskich siatkarzy?

Wschodzącą gwiazdą i zawodnikiem, który mocno walczy o wyjściowy skład reprezentacji jest na pewno Tomasz Fornal. Zawodnik Jastrzębskiego Węgla ma nieco inny styl niż wspomniani wcześniej zawodnicy, gdyż jest graczem bardziej technicznym, korzysta z kiwek i przepychania się na siatce, ale sposób jest bardzo dobry, gdyż w swoich meczach jest wyróżniającą się postacią, jeśli chodzi o statystyki. Typowanie jego osiągnięć to również dobra myśl ze względu na zaufanie rozgrywających i wielki talent.