Jak typują typerzy? Częste zachowania graczy

Istnieje wiele strategii obstawiania zakładów bukmacherskich. Możemy wyróżnić graczy rekreacyjnych, którzy stawiają dla większych emocji oraz graczy profesjonalnych, dla których każdy kupon jest bardzo istotny i wymaga starannej selekcji zdarzeń. Zastanawiasz się, w jaki sposób typerzy tworzą swoje kupony? Jak się okazuje, istnieje wiele zachowań, które wpływają na to, jak wygląda finalny kupon. W tym artykule postaramy się przybliżyć częste zachowania typerów.

Miłośnicy niskich kursów – typerzy

Niski kurs = pewniak. Tym tokiem myślenia kieruje się wielu początkujących graczy, którzy kurczowo trzymają się niskich kursów i zawsze typują faworytów, nawet jeśli ich wewnętrzne przeczucie mówi coś innego. To dość powszechny błąd, który często kończy się dużymi stratami. Bo weźmy kurs 1,20, który oznacza ok. 75-80% szans trafienia. Weźmy nawet te 80%. Na 5 kuponów, 4 okażą się trafione. Po odliczeniu podatku od stawki, taki gracz wyjdzie na minus. W praktyce, niskie kursy nie wchodzą częściej, niż mogłoby się wydawać. Dlatego też, nie należy bać się wysokich kursów, zwłaszcza, że bukmacher nie zawsze ma rację. Tutaj odsyłamy do strategii Value Bet.

typerzy

Niestrudzeni wojownicy zakładów combi

Niektórzy typerzy preferują obstawianie na zasadzie: niska stawka i wysoka wygrana. To coś jak kupowanie zdrapki lub udział w grach liczbowych. Tacy gracze obstawiają rozbudowane zakłady combi, czyli akumulowane, w których kursy poszczególnych selekcji mnożą się tworząc wysoki kurs całkowity. Po dodaniu 10 spotkań nawet przy niskim kursie można uzyskać wysoki kurs. Niech to będzie 1,50 – 10 selekcji o takim kursie pozwoli uzyskać kurs 57,66. Stawiając chociażby 10 zł na taki kupon można wygrać ponad 570 zł. Wielu graczy uważa, że trafiając raz na jakiś czas taki kupon można wyjść na solidny plus. To prawda, ale trafienie takiego kuponu to nie lada sztuka.

Czytaj również:  Jak obstawiać Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn?

Oddani kibice

Istnieją również typerzy, którzy obstawiają zgodnie ze swoimi preferencjami, co do klubów lub ulubionych zawodników. Są to po prostu kibice, którzy chcą zafundować sobie większe emocje w trakcie oglądania meczu i w tym celu obstawiają swoje ulubione zespoły i zawodników. To dość powszechne wśród graczy rekreacyjnych. I w zamyśle, w tej taktyce nie ma nic złego, choć oczywiście należy pamiętać, że subiektywne przeczucia nie stanowią solidnego fundamentu pod kupon. Tacy gracze bardziej cenią sobie jednak emocje, aniżeli wygrane.

Pośrednicy typerów

Niektórzy gracze po kilku przegranych z rzędu mają nieco dość ryzykowania własnym kapitałem i chcą odciążyć się od odpowiedzialności. W związku z tym rezygnują z własnych typów i stawiają typy innych graczy znalezione w sieci. Można ich nazwać pośrednikami typerów, jako iż stawiają zakłady wymyślone przez kogoś innego. Należy jednak pamiętać, że cudze typy wcale nie muszą być lepsze i w gruncie rzeczy warto bazować na własnych przeczuciach i wiedzy.

Emocjonalni gracze

Bardzo popularnym błędem jest obstawianie zakładów pod wpływem emocji. Niektórzy typerzy mają tendencję do tego, aby obstawiać różne zakłady w ciemno po przegranej. Liga boliwijska o 2 w nocy? Super, może uda się odrobić straty. Takie obstawianie niestety wcześniej czy później (zwykle wcześniej) kończy się utratą całego kapitału. Obstawiając jakikolwiek zakład warto mieć przynajmniej podstawowe pojęcie o tym, kto gra i jakie ma szanse.

typerzy

Profesjonalni typerzy

Niewielki procent graczy to gracze profesjonalni, którzy obstawiają zakłady na podstawie przedmeczowej analizy. Tacy typerzy spędzają sporo czasu na tym, aby przejrzeć statystyki, a także wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na przebieg spotkania. Następnie, na podstawie uzyskanych informacji starają się wybrać najbardziej opłacalne zakłady, których kurs jest nieproporcjonalnie wysoki do szansy trafienia. Jest to tzw. Value Bet, czyli wartościowy zakład. Tacy typerzy często stosują także określone strategie stawkowania, aby mieć pod kontrolą swój kapitał.

Czytaj również:  Gdzie znaleźć gotowe kupony?

Łowcy bonusów

Tej grupy graczy nie trzeba chyba szerzej omawiać. Są to po prostu typerzy, którzy na bieżąco śledzą oferty różnych bukmacherów, a gdy pojawi się ciekawa według nich promocja, obstawiają zakład, aby z niej skorzystać. Promocje i bonusy niewątpliwie pozwalają zdobyć dodatkowe środki, ale trzeba pamiętać, że obracanie bonusami do łatwych nie należy.

eurobasket 2022

Którzy typerzy odnoszą najlepsze wyniki?

W zakładach bukmacherskich nie istnieje złota reguła, która pozwalałyby regularnie wygrywać. W związku z tym, w krótszej perspektywie czasu wszyscy wyżej wymienieni typerzy mają niemal równe szanse na to, aby zanotować korzystny wynik. Jednak w perspektywie długofalowej na prowadzenie wysuwają się profesjonalni typerzy. Choć nie zawsze notują oni zyski, to stosowana przez nich strategia często pozwala minimalizować ryzyko straty. To prosta zależność, jeśli gracz bardzo starannie analizuje wszystkie wydarzenia sportowe i bazuje na wiedzy i statystykach, niewątpliwie na 100 postawionych zakładów może trafić więcej razy, niż gracz, który typuje w ciemno. Mimo to, nawet wysoka skuteczność nie gwarantuje, że ostatecznie taki typer wyjdzie na plus.