Liverpool vs Porto – typy na spotkanie

Liverpool kontra Porto to spotkanie wzbudzające sporo emocji wśród kibiców piłki nożnej. To uznane marki, które mają na koncie triumf w Lidze Mistrzów, choć oczywiście przewaga w liczbie pucharów leży po stronie The Reds. Liverpool wygrywał najbardziej prestiżowe europejskie rozgrywki sześciokrotnie, podczas gdy Porto ta sztuka udawała się tylko dwukrotnie. Czy oba te zespoły spotkają się ponownie w Champions League 2022/2023? Są na to duże szanse!

Bezpośredni bilans pojedynków Liverpool vs Porto

W ostatnich latach drużyny Liverpoolu i Porto spotykały się dość często. Na pewno warto przywołać rywalizację w ramach Champions League w sezonie 2007/2008. Oba zespoły rywalizowały w fazie grupowej. Porto zremisowało u siebie pierwszy mecz 1-1, natomiast rewanż w Liverpoolu przebiegał pod dyktando The Reds, którzy wygrali 4-1. 10 lat później oba zespoły spotkały się ponownie, ale tym razem na etapie 1/8 finału. Dwumecz rozstrzygnął się w zasadzie już po pierwszym spotkaniu. Liverpool wygrał 0-5 i w rewanżu u siebie nie musiał się szczególnie starać. Rewanż zakończył się wynikiem 0-0.

Kolejne pojedynki Liverpoolu i Porto miały miejsce w sezonie 2018/2019. Tym razem drużyny spotkały się już na etapie ćwierćfinału i ponownie lepsza okazała się angielska drużyna. 2-0 u siebie i 1-4 na wyjeździe dało Liverpoolowi pewny awans. Ostatnie mecze Liverpool vs Porto zostały rozegrane w ramach fazy grupowej w sezonie 2021/2022. The Reds wygrali na wyjeździe 1-5 i dołożyli wynik 2-0 u siebie. A zatem, H2H między tymi zespołami jest bezlitosne dla Smoków z Portugalii. Na osiem pojedynków Liverpool wygrał sześć, a dwa zakończyły się remisem.

Jak wykonać analizę na mecz Liverpoolu i Porto?

Przed wytypowaniem wyniku spotkania Liverpool vs Porto na pewno warto przeprowadzić analizę, na podstawie której oszacujemy najbardziej prawdopodobny wynik. W tym celu należy wziąć pod uwagę kluczowe czynniki, które mogą mieć wpływ na przebieg spotkania:

  • Formę obu zespołów na podstawie statystyk i wyników ostatnich spotkań,
  • Bilans bezpośredni pomiędzy dwoma zespołami,
  • Zmęczenie zespołów na podstawie terminarza spotkań,
  • Stawkę spotkania,
  • Przewidywalny skład obu zespołów,
  • Ewentualne absencje i kontuzje kluczowych zawodników.
Czytaj również:  Jak obstawiać mecz Real Madryt PSG online?

W tym celu warto oczywiście śledzić doniesienia medialne i aktualności, w których można dowiedzieć się więcej o formie obu zespołów, przygotowaniach oraz sytuacji kadrowej. Patrząc po ostatnich spotkaniach, Liverpool zawsze uchodzi za zdecydowanego faworyta, ale oczywiście istotnym czynnikiem może być stawka spotkania. Załóżmy scenariusz, w którym Liverpool będzie miał pewny awans z grupy, a Porto będzie o ten awans walczyło. W takiej sytuacji, sama motywacja po stronie Smoków może mieć ogromny wpływ na wynik spotkania.

Typy na mecze Liverpool vs Porto

Przy obstawianiu zakładów na mecz Liverpool vs Porto można się również posiłkować typami bukmacherskimi innych graczy. Faworytem takich pojedynków niemal zawsze są The Reds, choć w sezonie 2017/2018 wielu graczy przewidywało remis lub zwycięstwo Smoków. W końcu Liverpool wygrał 0-5 na wyjeździe i w zasadzie był już pewny awansu przed rewanżem. Typy bukmacherskie na Champions League można znaleźć w grupach tematycznych na portalach społecznościowych. Dobrym źródłem informacji są również programy publicystyczne, które bardzo często pojawiają się np. na Youtubie. Zwłaszcza głos ekspertów warto wziąć pod uwagę na etapie szukania odpowiednich zakładów. Można się od nich dowiedzieć wielu wartościowych informacji o sytuacji obu zespołów.

Kiedy kolejne mecze Liverpool vs Porto?

Oba zespoły ponownie wystąpią w Champions League w sezonie 2022/2023. Już 25 sierpnia odbędzie się losowanie grup na kolejną edycję Ligi Mistrzów. Biorąc pod uwagę, że Liverpool i Porto bardzo lubią na siebie trafiać w ostatnich latach (choć ciężko tu mówić o szczególnym zadowoleniu kibiców Smoków), nie jest wykluczone, że kolejne mecze Liverpool vs Porto zostaną rozegrane właśnie w trakcie nadchodzącej edycji Champions League. W takiej sytuacji faworytem ponownie byłby zespół Liverpoolu, który obecnie należy do ścisłej europejskiej czołówki i prawdopodobnie ponownie będzie przystępował do rozgrywek jako jeden z mocnych faworytów.

Czytaj również:  Jak powinno wyglądać obstawianie meczów? Praktyczny poradnik

Gdzie obstawiać zakłady na mecz Liverpool vs Porto?

W dotychczasowych spotkaniach Liverpool vs Porto zdecydowanie lepiej radzą sobie The Reds. Część graczy wierzy, że nawet najdłuższa passa ma swój koniec. Być może i Smokom w końcu uda się przełamać niemoc i wygrać spotkanie z angielskim gigantem. Kursy na taki scenariusz na pewno będą wysokie, a to oznacza, że sporo graczy chętnie obstawi taki zakład. Gdzie można typować wyniki? Dobrym wyborem będzie legalny bukmacher Superbet, w ofercie którego znajdziemy szeroki wachlarz zakładów na Champions League. Dodatkową korzyścią są liczne promocje oraz bonusy, dzięki którym gracze będą mieli okazję do zdobycia dodatkowych środków na obstawianie zakładów lub też do obstawienia zakładów na mecz Liverpool vs Porto na korzystniejszych warunkach.