Dlaczego warto obstawiać mecze głównie w sobotę?

Wizja wysokich wygranych sprawia, że coraz więcej osób zaczyna rozważać możliwość rozpoczęcia swojej przygody z typowaniem zakładów bukmacherskich. Jednak choć pozornie jest to prosta czynność wymagająca podstawowej znajomości określonej dyscypliny sportowej, to w rzeczywistości jest to dużo bardziej skomplikowane. Chcąc zwiększyć swoją skuteczność należy wiedzieć, jak odpowiednio podjeść do zadania, jakim jest typowanie zakładów bukmacherskich. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć ci na to pytanie, a dodatkowo wyjaśnimy ci, dlaczego szczególnie warto typować mecze w sobotę.

Dlaczego najlepszym dniem do typowania jest sobota?

Mecz piłkarski jest wydarzeniem, które przyciąga przed telewizory i na trybuny setki tysięcy wiernych kibiców. Organizatorzy wydarzeń sportowych doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego starają się dopasowywać kalendarz wydarzeń sportowych w taki sposób, by możliwie jak najczęściej odbywały się one w dni wolne od pracy. Właśnie dlatego, wielbiciele typowania zakładów wzajemnych mają największy wybór właśnie wtedy.

Co więcej, decydując się na typowanie meczów w sobotę zyskujesz czas na odpowiednie przeanalizowanie statystyk i informacji dostępnych w sieci. Gdy twojej głowy nie zaprzątają inne sprawy, możesz poświęcić pełną uwagę stawianiu zakładów wzajemnych. Jest to szczególnie istotne, w przypadku, gdy planujesz postawić zakład na wyższą kwotę. Odpowiednie przeanalizowanie szans na zwycięstwo każdej z drużyn sprawi, że maksymalnie zredukujesz ryzyko niepowodzenia, co ostatecznie przełoży się na wysoką wygraną.

O czym pamiętać podczas typowania meczów?

Chcąc wejść do świata typowania zakładów wzajemnych, musisz wiedzieć, że tym, na co w pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę jest spokój. Jeśli nie należysz do grona osób cierpliwych, które potrafią podejść do zadania metodycznie, to może się okazać, że świat zakładów bukmacherskich nie jest dla ciebie. Wówczas, przed rozpoczęciem typowania, powinieneś zadbać o to, by wyrobić w sobie cierpliwość i spokój. Gra za wysokie stawki faktycznie jest w stanie przynieść jeszcze wyższe wygrane, jednak równie szybko może doprowadzić do twojego bankructwa.

Czytaj również:  Angielska liga – co obstawiać?

Również osoby, które dysponują wysokim budżetem na gry powinny zrezygnować z grania za wysokie stawki. Znacznie bezpieczniejsze będzie postawienie kilku zakładów za niższe pieniądze. Jeśli jakiś nie wejdzie, to strata będzie wyraźnie niższa, niż w przypadku gdybyś postawił cały swój budżet na ten jeden punkt.

Ten punkt ściśle łączy się ze wskazówką, by mecze typować głównie w sobotę. Szczególnie, gdy pracujesz wyłącznie w dni robocze. Dzień wolny od pracy da ci czas na to, by odpowiednio przemyśleć swoje typy i w efekcie postawić zakłady wyłącznie na takie wydarzenia, które faktycznie mogą się okazać dla ciebie zwycięskie.

Decydując się na typowanie zakładów wzajemnych musisz pamiętać o tym, by nie obstawiać zbyt dużej liczby zdarzeń na kuponie. Szczególnie kusząca dla kuponów AKO może się okazać sobota. Mecze odbywają się wówczas praktycznie jeden po drugim. Spotkania ligowe i starcia w ramach mistrzostw są dostępne na różnorodnych kanałach sportowych. To może wywołać w tobie chęć postawienia taśmy, która w założeniu powinna zapewnić ci naprawdę wysoką wygraną. Musisz przy tym pamiętać, że zakłady kombinowane, a już w szczególności taśmy, to główne źródło dochodu operatorów zakładów wzajemnych. W przypadku tego typu kuponu nawet jedna porażka, w zestawieniu z nawet 20 skutecznie wytypowanymi zakładami skutkować będzie utratą wszystkich środków. Oczywiście bukmacherzy kuszą znacznie wyższym kursem w przypadku taśm, jednak zamiast dawać się nabrać na tę sztuczkę, powinieneś rozważyć postawienie kilku, czy nawet kilkunastu pojedynczych zakładów.

Planując typowanie zakładów wzajemnych na początku sezonu piłkarskiego powinieneś pamiętać, by powstrzymać się od stawiania zakładów za wysokie stawki. Start każdych rozgrywek stanowi niewiadomą. Choć oczywiście można bazować na danych historycznych, z poprzednich sezonów, to w rzeczywistości trzeba być przygotowanym na każdą, nawet z pozoru niemożliwą zmianę. Dane ze sparingów nie pozwolą ci w pełni oszacować szansy na zwycięstwo wybranej drużyny, ponieważ w rzeczywistości są one całkowicie niemiarodajne. Stawiając za niższe stawki choć wygrasz wyraźnie mniej, to i potencjalna przegrana nie będzie dla ciebie tak odczuwalna.

Czytaj również:  2 liga polska – jak ją typować?

Czy warto typować mecze w sobotę?

W naszej ocenie jak najbardziej. Sobota to czas, kiedy zdecydowana większość typerów ma „czystą” głowę. Brak dodatkowych zmartwień, które towarzyszą nam na co dzień sprawia, że znacznie skuteczniej przeprowadzisz analizę statystyczną, która jest podstawą do skutecznego typowania zakładów wzajemnych. Dodatkowo, w soboty będziesz miał znacznie większy wybór, jeśli chodzi o dostępność meczów do typowania. Wówczas możesz sobie pozwolić na typowanie zakładów na żywo, a nawet przeprowadzić analizę dla nadchodzących spotkań, by postawić zakład w formule przedmeczowej.