Jak obstawiać popularne ligi piłkarskie w Europie?

Piłka nożna to najchętniej obstawiana dyscyplina w ofercie bukmacherów. Największym zainteresowaniem typerów cieszą się najważniejsze ligi piłkarskie w Europie. To one mogą zaoferować najwięcej ciekawych spotkań do wytypowania wyniku. W jaki sposób efektywniej obstawiać ligi europejskie w piłce nożnej? Na podstawie analizy, w której uwzględnione zostaną czynniki, które mogą wpływać na przebieg i wynik końcowy spotkania.

Najpopularniejsze ligi piłkarskie w Europie do obstawiania

Prym wiedzie oczywiście Wielka Piątka w europejskim futbolu, a zatem: angielska Premier League, hiszpańska La Liga, włoska Serie A, niemiecka Bundesliga oraz oczywiście francuska Ligue 1. Do grona najpopularniejszych lig piłkarskich w Europie zaliczyć możemy także: holenderską Eradivisie, portugalską Primeira Ligę, czy szkocką Premiership. Sporym zainteresowaniem cieszy się także drugi szczebel rozgrywek w Anglii, czyli Championship. W Polsce wielu typerów patriotycznie wybiera Ekstraklasę, choć typowanie wyników w polskiej lidze jest naprawdę trudne.

Poza ligami krajowymi mamy także Puchary Europejskie, w których rozgrywki toczą się na początku w fazie grupowej. Są to: Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Liga Konferencji. Najważniejsze ligi piłkarskie w Europie zaliczają się do grona najczęściej obstawianych rozgrywek sportowych.

Co można obstawiać przed rozpoczęciem sezonu?

Zakłady bukmacherskie na popularne ligi piłkarskie w Europie można obstawiać jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. Przed sezonem wielu typerów stara się wytypować mistrza kraju, co oczywiście nie należy do łatwych zadań. Względnie łatwe jest to w przypadku Niemiec i Francji, gdzie od lat jest tylko jeden zdecydowany faworyt. W Hiszpanii batalia toczy się zwykle między dwoma, trzema zespołami, podobnie zresztą jak we Włoszech. Najtrudniejsza pod tym względem jest Premier League, która na starcie nowego sezonu ma nawet 4-5 potencjalnych faworytów. Wielu graczy decyduje się także obstawić zakład na to, który piłkarz zostanie królem strzelców.

Analiza przed obstawianiem zakładów na mecze

Mecze w ramach najważniejszych lig europejskich są zazwyczaj rozgrywane od września do maja, a mecze odbywają się w piątki, soboty i niedzielę. Czasami przełożone spotkania są jednak rozgrywane także w inne dni tygodnia. W związku z tym, nie brakuje okazji do obstawiania zakładów. Aby skuteczniej wytypować wynik meczu, warto zrobić analizę, która uwzględni czynniki mogące mieć największy wpływ na przebieg i rezultat spotkania. Do najważniejszych czynników zaliczymy:

  • Wyniki i statystyki świadczące o formie obu zespołów,
  • Sytuacja obu drużyn w tabeli,
  • Bilans bezpośrednich pojedynków w ostatnich latach,
  • Sytuacja kadrowa, ewentualne absencje i kontuzje w składzie,
  • Natężenie spotkań w ostatnim czasie,
  • Stawka pojedynku,
  • Miejsce rozgrywania meczu.
Czytaj również:  Zakłady bukmacherskie na niższe ligi piłkarskie

Obstawiając ligi piłkarskie w Europie można uwzględnić także typy bukmacherskie tworzone przez innych graczy. Zawarte w nich analizy oraz informacje można wykorzystać do podparcia własnej analizy lub też zweryfikować plany na konkretne zakłady. Zwłaszcza spostrzeżenia ze strony ekspertów są tutaj na wagę złota i mogą dostarczyć dobrych materiałów do analizy pod kątem zakładów. Na podstawie analizy przedmeczowej łatwiej jest przewidzieć przebieg spotkania, a także wskazać najbardziej opłacalne i prawdopodobne zakłady bukmacherskie.

Popularne zakłady na europejskie ligi piłkarskie

Zdecydowana większość typerów wybiera zakłady na wynik meczu, czyli klasyczne zakłady 1×2, gdzie 1 to zwycięstwo gospodarza, x to remis, a 2 to zwycięstwo gości. W obrębie tych zakładów warto wskazać także podwójną szansę (1x, 12, x2) oraz zakład bez remisu. W rankingu najpopularniejszych zakładów na ligi piłkarskie w Europie znajdzie się także zakład BTS, w którym gracz typuje, że obie drużyny strzelą w nadchodzącym meczu przynajmniej jednego gola.

Bardziej doświadczeni typerzy wybierają natomiast szczegółowe zakłady. Tutaj prym wiodą zakłady poniżej/powyżej na liczbę bramek, stałych fragmentów gry (zwłaszcza rożnych) oraz kartek. Nieco bardziej wymagające jest typowani wyniku z uwzględnieniem pierwszej połowy i drugiej połowy. Z kolei gracze znający specyfikę gry poszczególnych piłkarzy mogą wytypować, który zawodnik zapisze się na liście strzelców, a który zostanie ukarany kartką za przewinienie.

Gdzie obstawiać zakłady na ligi piłkarskie w Europie?

Duże znaczenie ma również to, gdzie obstawiamy zakłady na ligi piłkarskie w Europie. Dobry bukmacher może pochwalić się bogatą ofertą spotkań, wysokimi kursami, ale również promocjami i bonusami, z którymi obstawianie zakładów stanie się dużo przyjemniejsze. Jeśli chcesz obstawiać popularne ligi piłkarskie w Europie, możemy polecić bukmachera Superbet, który cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami ze strony typerów, a ponadto odznacza się naprawdę dobrą ofertą promocyjną. Co ważne, najważniejsze ligi europejskie w piłce nożnej można tu obstawiać zarówno w ofercie przedmeczowej, jak również w ofercie zakładów na żywo.

Czytaj również:  Czy warto obstawiać skoki narciarskie?