Które ligi piłkarskie w Polsce warto obstawiać?

Obstawianie polskich lig piłkarskich cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony typerów, którzy regularnie oglądają te rozgrywki, a także kibicują konkretnym klubom. Śledząc rozgrywki na bieżąco dużo łatwiej jest typować wyniki i selekcjonować zakłady godne uwagi. Wielu bukmacherów oferuje zakłady nawet na 4 ligi rozgrywkowe. Zastanawiasz się, które ligi piłkarskie w Polsce warto obstawiać? W tym artykule pokusimy się o odpowiedź na to pytanie.

Jak wygląda system ligowy w Polsce?

Zanim przejdziemy do tematów obstawiania, warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda system ligowy piłki nożnej w Polsce. Na szczycie znajduje się Ekstraklasa, w której występuje 18 zespołów. Tyle samo drużyn występuje w I oraz II lidze piłkarskiej. Zmiany zaczynają się dopiero w III lidze, gdzie mamy podział na grupy: północno-zachodnią, południowo-zachodnią, północno-wschodnią oraz południowo-wschodnią. W każdej grupie gra 18 zespołów, a awansuje tylko jedna. Najniższa liga profesjonalna to IV liga z podziałem na grupy wojewódzkie. Niżej zaczyna się klasa okręgowa, a pod nią mamy Klasę A, Klasę B i Klasę C.

Które ligi piłkarskie w Polsce można obstawiać?

U większości polskich bukmacherów bez problemu znajdziemy trzy najwyższe ligi piłkarskie w Polsce: Ekstraklasę, I Ligę oraz II Ligę. Niektórzy bukmacherzy posiadają w ofercie także III Ligę. Natomiast rzadkością są zakłady na IV Ligę Piłkarską w Polsce, czyli ostatnią ligę profesjonalną. Ale i te rozgrywki można znaleźć w ofercie legalnych bukmacherów. Bukmacherzy nie posiadają natomiast okręgówek (ewentualnie mecze sponsorowanego przez siebie klubu). A zatem, w ofercie bukmacherów w pełni dostępne są trzy ligi piłkarskie w Polsce, a jedynie u niektórych bukmacherów znajdziemy także ofertę na ligę III oraz IV, czyli kolejno – czwartą i piątą rozgrywkową.

Które ligi warto obstawiać u bukmachera?

Najlepiej jest obstawiać te ligi piłkarskie, w których czujemy się mocni. Jeśli Twoja ulubiona drużyna występuje w IV lidze i regularnie śledzisz spotkania w swojej grupie wojewódzkiej, wykorzystaj wiedzę o tych rozgrywkach do obstawiania zakładów. Dużym plusem jest to, że w przypadku niższych lig rozgrywkowych dużo łatwiej o błędy bukmacherskie, takie jak przeszacowane kursy, które nie są adekwatne do prawdopodobieństwa wyniku. Znając specyfikę rozgrywek łatwiej wyodrębnisz zakłady, które okażą się bardziej opłacalne do obstawiania.

Czytaj również:  Gdzie znajdziemy typy piłkarskich ekspertów?

Ligi piłkarskie w polsce – Zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę

Najwięcej typerów obstawia zakłady na Ekstraklasę. W końcu jest to najwyższa liga piłkarska w Polsce. Występuje w niej osiemnaście zespołów – trzy najlepsze awansują do eliminacji do pucharów europejskich, a trzy najsłabsze spadną do I Ligi. Zwycięzca rozgrywek zostaje mistrzem kraju. Z kolei zwycięzca ligi krajowej oraz Pucharu Polski (występują w nim zespoły od ligi okręgowej wzwyż) walczą o Superpuchar kraju. W sytuacji, gdy mistrzostwo i Puchar Polski zdobył ten sam zespół, wówczas o Superpuchar gra mistrz i wicemistrz. Biorąc pod wagę wszystkie ligi piłkarskie w Polsce, chyba żadna nie jest tak zaskakująca i pełna zwrotów akcji, jak Ekstraklasa. 

Ligi piłkarskie w polsce – Zakłady na I ligę piłkarską w Polsce

I Liga to zaplecze Ekstraklasy. Występuje tu 18 zespołów. Dwa najlepsze wywalczą bezpośredni awans do Ekstraklasy, natomiast o trzecie miejsce walczą w barażach zespoły z miejsc 3 – 6. W półfinale trzecia drużyna gra z szóstą, a czwarta z piątą. Zwycięzca finału awansuje do Ekstraklasy. Z I Ligi piłkarskiej spadają trzy zespoły. Co warto powiedzieć o tej klasie rozgrywkowej? Na pewno jest ona bardzo wyrównana i o awans do samego końca może walczyć nawet ok. 10 zespołów, jako iż wystarczy uplasować się na szóstym miejscu, aby zachować szanse na awans w drodze baraży.

Ligi piłkarskie w polsce – Zakłady na II ligę piłkarską w Polsce

W II lidze piłkarskiej również mamy 18 drużyn, a system awansów wygląda identycznie – dwa najlepsze zespoły awansują bezpośrednio, a trzeci w drodze baraży. Z II ligi spadają jednak aż cztery najsłabsze zespoły. To dlatego, że w III lidze mamy już podział na cztery grupy i każdej grupy awansuje jedna drużyna. To sprawia, że także w II lidze rozgrywkowej mamy naprawdę dużo emocji, także w dole tabeli. Biorąc pod uwagę wszystkie ligi piłkarskie w Polsce, II liga jest ostatnią, w której wszystkie zespoły rywalizują bezpośrednio między sobą bez podziału na grupy.

Czytaj również:  Wybieramy typy na Korona - Widzew

Gdzie obstawiać zakłady na ligi piłkarskie w Polsce?

Nie ulega wątpliwości, że polskie ligi piłkarskie potrafią być niezwykle emocjonujące, zwłaszcza, gdy występują w nich zespoły, którym od lat kibicujemy. Bardzo bogatą ofertą zakładów bukmacherskich na polską piłkę nożną może pochwalić się legalny bukmacher Superbet. W jego ofercie znajdziemy aż sześć różnych lig piłkarskich w Polsce: Ekstraklasę mężczyzn, I Ligę, II Ligę, III ligę (cztery grupy), IV Ligę (wszystkie grupy wojewódzkie), a także Ekstraklasę kobiet. Jeśli zatem kibicujesz zespołom z niższych lig, w ofercie bukmachera Superbet łatwo postawisz zakład na swoje drużyny!