Raków – Legia typy – Typujemy mecz

Rakow Legia typy to mecz, który rozpala fanów polskiej piłki. Ekstraklasa to najwyższy poziome rozgrywek piłkarskich na terenie naszego kraju. W ramach tej ligi wyłaniany jest Mistrz Polski oraz ekipy, które awansują do europejskich pucharów, a także drużyny, które spadną na niższy szczebel, czyli do 1 ligi. Warto pamiętać, że obecnie w ekstraklasie występuje 18 drużyn.

Oznacza to, że każda ekipa ma do rozegrania 34 spotkania, po 2 z każdym przeciwnikiem (jeden mecz domowy i jedno spotkanie wyjazdowe). Aktualnie w Ekstraklasie gra sporo drużyn reprezentujących dość ciekawy i wyrównany poziom jak na warunki krajowe. W związku z tym kibice mają możliwość obserwowania wielu ciekawych spotkań. Do tego grona można bez wątpienia zaliczyć mecze pomiędzy Legią Warszawa, a Rakowem Częstochowa.

Rakow Legia typy

Rakow Legia typySytuacja obu zespołów w lidze

Jeśli chodzi o mecze Rakow Legia typy są dość wyrównane, ponieważ mamy do czynienia z dwoma czołowymi zespołami w naszym kraju. Legia od dawna jest bardzo uznaną marką i nawet w przypadku słabszego sezonu, należy się liczyć z tym, że ekipa ta będzie walczyć do ostatniej sekundy o pełną pulę. Raków jest objawieniem ostatnich kilku sezonów. Doskonałe zarządzanie, kreatywny trener oraz zawodnicy na wysokim poziomie to czynniki wpływające korzystnie na ostatnie rezultaty tego klubu.

Jeśli chodzi o sytuację ligową to Legia w poprzednim sezonie 2021/2022 odpadła z rozgrywek grupowych Ligi Europy, a w Ekstraklasie zajęła 10 miejsce, które nie daje prawa gry w pucharach. Obecnie w sezonie 2022/2023 Legia znajduje się w ligowej czołówce i raczej nie widać już śladów kryzysu, więc będzie to ekipa licząca się w walce o Mistrzostwo Polski.

Po drugiej stronie barykady znajduje się Raków Częstochowa, który w sezonie 2021/2022 wywalczył tytuł Wicemistrza Polski. W obecnym sezonie drużyna ta odpadła w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji UEFA przegrywając w ostatnim meczu z faworyzowanym zespołem z Pragi. W lidze jak na razie w sezonie 2022/2023 Raków jest liderem i z pewnością również będzie walczyć o tytuł mistrzowski. W przypadku meczu Rakow Legia typy będą wyrównane, ponieważ mamy tu do czynienia ze spotkaniem pomiędzy dwoma zespołami z czołówki naszych najlepszych krajowych rozgrywek.

Czytaj również:  Które pary Ligi Mistrzów warto obstawiać?

Na co zwracać uwagę typując mecz Raków Legia ?

Decydując się obstawiać mecz Rakow Legia typy powinny być dobrze przemyślane i przeanalizowane. W czasie analizy przedmeczowej konieczne jest uwzględnienie wielu ważnych czynników, takich jak na przykład:

  • Sytuacja ligowa drużyn – miejsce w tabeli i ogólna sytuacja w lidze ma ogromny wpływ na przebieg meczu. Jeśli do końca sezonu pozostało niewiele kolejek i wiadomo już, że dana drużyna nie ma szans na mistrzostwo albo zajęcie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach to można się spodziewać, że ekipa taka nie zagra w swoim optymalnym zestawieniu lub jej zawodnicy nie zagrają na 100% swoich możliwości. Jeśli chodzi o Raków i Legię to raczej można spodziewać się wyrównanego meczu na wysokim poziomie, w którym obie drużyny będą walczyć, ponieważ zapowiada się, że do samego końca sezonu będą one miały szansę na tytuł mistrzowski.
  • Aktualna forma w ostatnich meczach – absolutnym obowiązkiem typującego jest przeanalizowanie ostatnich wyników meczów Rakowa i Legii, zarówno w europejskich pucharach jak i lidze. Mecze towarzyskie oraz w pucharze krajowym są już mniej miarodajne, ponieważ często kluby traktują te spotkania jako możliwość przetestowania rezerwowych, różnych nietypowych ustawień, itp. Na podstawie ostatnich rezultatów Rakowa i Legii w meczach o wysoką stawkę można zauważyć, że oba zespoły prezentują wyśmienitą formę zarówno w meczach domowych, jak i wyjazdowych, chociaż wydaje się, że Raków prezentuje się odrobinę lepiej.
  • Bilans bezpośrednich meczów – dotyczy to głównie meczów rozgrywanych niedawno, w których składy obu ekip były podobne do obecnych. Ta statystyka również pokazuje, że Legia jest wygodnym rywalem dla Rakowa, który dość często wygrywa i remisuje.
  • Sytuacja kadrowa – informacje z zakresu sytuacji kadrowej obu zespołów warto sprawdzać na krótko przed meczem. Może się bowiem okazać, że jakiś kluczowy piłkarz wypadnie ze składu z powodu kontuzji. Dobrze jest też śledzić zawieszenia za żółte i czerwone kartki.
  • Typy innych osób – oczywiście samodzielna analiza i własna interpretacja to sprawa absolutnie kluczowa, ale czasami warto zweryfikować swoje typy i sprawdzić jak obstawiają inni gracze lub eksperci. Czasami dzięki analizom i poradom dostępnym w Internecie, można znaleźć wiele ciekawych zdarzeń o sporym prawdopodobieństwie, a także wysokim kursie. Ostateczną decyzję należy jednak podjąć samodzielnie na bazie analizy.
Czytaj również:  Które ligi piłkarskie w Polsce warto obstawiać?
Rakow Legia typy

Rakow Legia typyJakie typy są godne zainteresowania?

W przypadku meczu Rakow Legia typy są dość wyrównane, ale istnieje kilka opcji, na które warto zwrócić uwagę. Oto one:

  • Wygrana Rakowa – zarówno forma, jak i historia meczów pokazuje, że Raków radzi sobie lepiej, w szczególności na własnym boisku. W związku z tym obstawienie wygranej zespołu z Częstochowy jest uzasadnione. Dla bezpieczeństwa można obstawić wygraną Rakowa lub remis (1X albo 2X). Dobrym pomysłem jest też obstawienie wygranej Rakowa ze zwrotem stawki w przypadku remisu (Draw No Bet).
  • Typy na kartki – z pewnością spotkanie Rakowa z Legią będzie zacięte i ostre. Warto więc zastanowić się nad obstawieniem jakiejś większej ilości żółtych kartek, a może nawet czerwonej kartki. Wcześniej dobrze jest jednak przeanalizować statystyki ostatnich spotkań obu drużyn pod tym kątem.