Skuteczne analizy piłkarskie. Jak je wykonać?

Analizy piłkarskie pomagają w znalezieniu najbardziej opłacalnych pomysłów na obstawienie zakładów bukmacherskich na mecz piłki nożnej. Na podstawie takiej analizy można wskazać kluczowe czynniki, które będą mieć wpływ na przebieg spotkania, a co za tym idzie, łatwiej jest wyciągnąć konstruktywne wnioski. Analizy piłkarskie wykonuje się dość szybko, choć wymaga to pewnej wprawy. W tym miejscu podpowiadamy, jak to zrobić.

W jakim celu wykonuje się analizę piłkarską?

Przewidując przebieg spotkania można wyodrębnić zakłady bukmacherskie, które zaoferują większe prawdopodobieństwo wygrania kuponu. W tym celu należy oczywiście przeanalizować wszystkie czynniki, które mogą mieć kluczowy wpływ na przebieg meczu. Tych czynników jest całkiem sporo, a ponadto dochodzi czynnik losowy, który sprawia, że nawet najbardziej szczegółowe analizy czasami zawodzą. Niemniej jednak, na pewno warto wykonywać analizy przedmeczowe, ponieważ zwiększają one szanse obstawienia wartościowego zakładu.

Na ważne mecze piłkarskie w ofercie każdego bukmachera można znaleźć kilkaset, a nawet ponad tysiąc różnorodnych zakładów. Większość graczy ogranicza się do zakładów 1×2, BTS, zakładu bez remisu i podwójnej szansy. Tymczasem, analizy piłkarskie mogą wykazać, że bardziej szczegółowy zakład, np. na liczbę strzelonych bramek, może być znacznie lepszą propozycją.

Kluczowe czynniki w trakcie analizy piłkarskiej

No dobrze, przejdźmy do konkretów – w jaki sposób przeprowadzić analizy piłkarskie? W tym celu należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na przebieg meczu. Oto najważniejsze czynniki, które powinniśmy uwzględnić:

  • Forma obu zespołów – formę można ocenić na podstawie ostatnich wyników spotkań i statystyk. Warto rozdzielić mecze domowe i mecze u siebie, a także różne rozgrywki.
  • Stawka meczu – istnieją spotkania, w których jeden z zespołów jest zdecydowanie bardziej zmotywowany, podczas gdy dla drugiego wynik jest mniej istotny. Przykładem są mecze Ligi Mistrzów, gdy jeden zespół ma już pewny awans z grupy, a drugi o ten awans walczy.
  • Potencjał zespołów – taktyka obu zespołów zależy w dużej mierze od potencjału. Drużyna, która gra przeciwko dużo silniejszemu rywalowi zazwyczaj skupi się na żelaznej defensywie i będzie szukała swoich okazji z kontry.
  • Skład zespołu – na pewno należy uwzględnić przewidywane składy obu zespołów, w tym absencje i kontuzje kluczowych zawodników.
  • Miejsce spotkania – zespoły grające u siebie zawsze mają atut własnej publiczności. Na gruncie neutralnym istotnym czynnikiem jest to, kto miał bliżej na mecz.
  • Zmęczenie – najmocniejsze zespoły europejskie rozgrywają w sezonie nawet ponad 50 spotkań. Warto sprawdzić terminarz i oszacować zmęczenie obu drużyn.
Czytaj również:  Proponujemy: Spartak Legia – typy

Analizy piłkarskie na początku mogą wydawać się nieco trudne i zajmować sporo czasu. Przewagę na pewno mają gracze, którzy obstawiają zakłady na rozgrywki, którymi się interesują. Jeśli stale obserwuje się jedną ligę, łatwiej jest ocenić formę, a także przewidzieć taktykę obu zespołów. Na pewno warto także czytać aktualności i oglądać programy publicystyczne o danych rozgrywkach.

Czy warto w analizie uwzględnić typy piłkarskie?

Część graczy obstawia zakłady bukmacherskie na podstawie typów innych osób. Kluczowe jest pytanie o jakość tych typów. Warto pamiętać, że w sieci aktywnie działają także sami bukmacherzy, którzy mogą zatrudniać osoby do pisania analiz, które mają zachęcać do typowania na zespół, który w praktyce ma dużo mniejsze szanse na zwycięstwo. Powszechnym problemem jest również to, że duża liczba typerów jest bardzo subiektywna lub kieruje się swoimi oczekiwaniami.

Nie należy jednak od razu odrzucać wszelkich typów bukmacherskich. Na pewno warto zwrócić uwagę na te, które zostały okraszone szczegółową analizą, a ich autor argumentuje, dlaczego obstawia taki, a nie inny zakład. Być może jego typ rzuci nowe światło na postrzeganie spotkania i pozwoli wybrać inny zakład? Swoimi typami oraz spostrzeżeniami często dzielą się także eksperci, którzy prowadzą liczne programy oraz w takich programach występują gościnnie. Nawet jeśli nie zdradzają oni swoich typów, ich spostrzeżenia na temat meczu mogą być cennym źródłem wartościowych informacji. Dlatego analizy piłkarskie warto uzupełniać o przegląd typów innych graczy i ekspertów.

Jak obstawić zakład na podstawie analizy piłkarskiej?

Na podstawie analizy bukmacherskiej można wskazać prawdopodobieństwo, z jakim mecz zakończy się danym wynikiem lub wystąpią w nim określone okoliczności. Po przeprowadzeniu analizy warto dokładnie przejrzeć ofertę bukmachera na mecz i poszukać zakładów, które oferują wysokie kursy przy wysokim prawdopodobieństwie trafienia. Tutaj odsyłamy do techniki Value Bet, która wielu graczom pozwala poprawić swoje wyniki w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Rzetelne analizy piłkarskie pozwalają wyselekcjonować najbardziej opłacalne zakłady bukmacherskie, a w perspektywie czasu może to oznaczać dużo lepszą historię kuponów.

Czytaj również:  Które ligi piłkarskie w Polsce warto obstawiać?