Jak powinno wyglądać obstawianie meczów? Praktyczny poradnik

Gracze rekreacyjni obstawiają zakłady bukmacherskie tylko przy okazji interesujących ich wydarzeń sportowych. Zwykle kierują się swoimi odczuciami oraz sympatiami względem drużyn i zespołów. No dobrze, a jak powinno wyglądać obstawienie meczu pod kątem opłacalności? Możemy wskazać pięć najważniejszych kroków, które poprowadzą Cię do bardziej opłacalnego kuponu. Poniżej prezentujemy krótki poradnik związany z wydajniejszym obstawianiem zakładów.

Przegląd dostępnych wydarzeń sportowych

W pierwszej kolejności należy znaleźć wydarzenia sportowe, które chcemy tego dnia lub w dniach najbliższych obstawiać. W serwisach legalnych bukmacherów można znaleźć kilkadziesiąt różnych dyscyplin sportowych, z czego najwięcej wydarzeń oferują takie sporty, jak: piłka nożna, tenis, hokej na lodzie, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, sporty walki, sporty motorowe. Po lewej stronie, na liście dostępnych dyscyplin i wydarzeń najczęściej wyświetlają się wydarzenia cieszące się największą popularnością wśród graczy. Bukmacherzy online oferują także wygodną wyszukiwarkę, która pozwala szybciej znaleźć wydarzenia, na których nam zależy. Wystarczy wpisać nazwisko zawodnika lub nazwę klubu. W ten sposób obstawianie meczu zajmuje znacznie mniej czasu.

Selekcja ciekawych propozycji zakładów

Gdy wybierzesz już wydarzenia sportowe warte obstawiania, możesz przejść do zapoznania się z dokładną ofertą. Najpopularniejsze są oczywiście zakłady na wynik 1×2 z opcją remisu oraz 12 bez remisu. W praktyce jednak, najbardziej popularne wydarzenia sportowe mogą zawierać nawet kilkaset różnorodnych zakładów, z czego najpopularniejsze to: zakłady bez remisu, podwójna szansa, zakłady poniżej/powyżej, zakłady na indywidualne statystyki poszczególnych zawodników, a także zakłady handicap, w których można odejmować lub dodawać do wyniku wirtualne punkty/bramki.

Czasami, w gęstwinie dostępnych rynków można znaleźć bardzo ciekawe propozycje zakładów, które obstawimy na lepszych warunkach, aniżeli zakład na wynik meczu. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na obstawienie meczu, warto zapoznać się z pełną ofertą, aby nie przegapić szczególnych okazji. Wielu bukmacherów posiada również specjalne kategorie zakładów, które tego dnia można obstawić po wyższych kursach. Tutaj również warto spędzić kilka chwil na poszukiwaniu dobrych typów.

Analiza przedmeczowa

Wiemy już, jak prezentuje się oferta zakładów, a ponadto mamy wyselekcjonowane kilka typów, które naszym zdaniem oferują najlepszy kurs względem prawdopodobieństwa trafienia. W takich sytuacji przechodzimy do analizy meczowej. W jej trakcie sprawdzamy ostatnie wyniki i statystyki, stawkę spotkania, czynniki charakterystyczne dla dyscypliny, a także informacje i aktualności, które mogą być istotne w perspektywie przebiegu i wyniku końcowego.

Czytaj również:  Zakłady bukmacherskie – żużel

Na podstawie analizy przedmeczowej można oszacować, z jakim prawdopodobieństwem mecz zakończy się konkretnym wynikiem. Teraz możesz zastosować strategię Value Bet, czyli sprawdzić, czy zakład jest wartościowy. Oszacowane prawdopodobieństwo zmień na wynik liczbowy i pomnóż przez kurs. Np. 0,67 (67%) * 2,00 = 1,34. Jeśli wynik działania jest wyższe niż 1, jest to wartościowy zakład. O ile warto brać pod uwagę wyniki 0,90 – 1, o tyle poniżej 0,90 należy od razu odrzucać.

Szukanie najlepszej oferty

Wiemy już, jaki zakład chcemy obstawić. Co w głównej mierze wpływa na opłacalność kuponu? Kurs bukmacherski! Ewentualna wygrana z kuponu to iloczyn stawki oraz kursu. Dlatego też, należy sprawdzić, który bukmacher oferuje nam najwyższe kursy na interesujące nas wydarzenie i wynik. Tego typu zestawienia często można znaleźć chociażby w serwisach z wynikami meczów. Wystarczy wybrać nadchodzący mecz i zestawienie kursów.

Gracze, którzy posiadają konto w kilku serwisach bukmacherskich mają więcej swobody w poszukiwaniu najbardziej atrakcyjnej oferty. Na pewno warto zwrócić uwagę także na wydarzenia specjalne dostępne z podwyższonymi kursami, a także promocje i bonusy, które być pomogą pozwolą na obstawienie meczu na lepszych warunkach. Na koniec warto jeszcze zerknąć na dodatkowe funkcje, takie jak chociażby BetBuilder. Daje ona możliwość zbudowania zakładu AKO z kilku selekcji pochodzących z tego samego meczu. To szansa na bardziej opłacalny zakład.

Obstawienie meczu i czekanie na wynik

I to w zasadzie wszystko, co trzeba wiedzieć, przed obstawieniem meczu. Czas przejść do konkretów. Kliknij w kursy przypisane do wyników, które typujesz, aby dodać je do kuponu. Możesz obstawić zakład pojedynczy z jednym wydarzeń lub zakład kombinacyjny z kilkoma wydarzeniami. Ewentualna wygrana to iloczyn stawki oraz kursu całkowitego. Pamiętajmy, że u legalnych bukmacherów potrącany jest 12-procentowy podatek od stawki każdego zakładu. Czasem można trafić na atrakcyjne promocje, które pozwolą obstawić zakład bez tego podatku. Teraz pozostaje czekać na wynik. Obstawienie meczu często jest możliwe także w trakcie spotkania, za sprawą oferty zakładów na żywo.

Czytaj również:  Jak typować wielki hit Lyon – Marsylia?