Jak obstawiać w tym sezonie skoki narciarskie 2022?

Nie da się ukryć, że w kategorii sportów zimowych to skoki narciarskie cieszą się największym uznaniem, zarówno pod względem odbioru przez kibiców, jak również w kategoriach najchętniej typowanych sportów u legalnych polskich bukmacherów. Właśnie dlatego zdecydowana większość operatorów zakładów wzajemnych zwraca szczególną uwagę na dopracowanie swojej oferty w odniesieniu do skoków narciarskich. Jeśli planujesz w nadchodzącym sezonie typować tę dyscyplinę sportową, powinieneś wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by móc cieszyć się z wysokich wygranych.

Skoki narciarskie 2022

Już 5 listopada 2022 roku rozpocznie się 44 już edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podczas jej trwania zaplanowano aż 39 konkursów, w tym 32 indywidualne, 3 drużynowe, 2 rywalizacje duetów oraz 2 rywalizacje drużyn mieszanych. Co ciekawe, rozpoczęcie Pucharu Świata odbędzie się w Polsce, na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Zakończenie z kolei, które zostało zaplanowane na 2 kwietnia 2023 roku odbędzie się w Planicy.

Jak typować skoki narciarskie – wybierz najlepszy rynek

Podczas typowania skoków narciarskich, jak w każdej innej dyscyplinie sportowej, gracze mogą zdecydować się na stawianie zakładów długoterminowych oraz krótkoterminowych. Z uwagi na silną rywalizację na czołowych miejscach, zakłady długoterminowe opatrzone są zwykle wysokimi kursami, szczególnie w pierwszym etapie konkursu, jednak szansa na wytypowanie odpowiedniego wyniku jest wyraźnie niższa. Dlatego na początku znacznie bezpieczniejszym wyjściem będzie postawienie na zakłady krótkoterminowe. Wśród nich najpopularniejsze rynki to:

  • Zwycięstwo skoczka w konkursie – nie da się ukryć, że jest to zdecydowanie najpopularniejszy rynek w skokach narciarskich. Musisz jednak w przy tym wiedzieć, że nie należy on do najprostszych. W tym rynku zadaniem gracza jest wskazanie, który spośród zawodników zakwalifikowanych do konkursu wygra konkurs. Niby proste, ale w rzeczywistości, biorąc pod uwagę specyfikę tego sportu, może przysporzyć licznych trudności. Pamiętaj, że w skokach narciarskich duże znaczenie ma pogoda. Jeden silniejszy podmuch wiatru może przesądzić o wyniku konkursu.
  • Miejsce skoczka w konkursie – z pewnością jest to jeden z ciekawszych zakładów. Tutaj zadaniem gracza jest wytypowanie przedziału pozycji, w której znajdzie się dany skoczek. Bukmacherzy proponują kilka przedziałów, w tym m.in. 1-3, 1-6, 1-10. Oczywiście w zależności od wybranego przedziału bukmacherzy proponują określone wartości kursowe, z pewnością nie musimy dodatkowo tłumaczyć, że im szerszy przedział, tym kursy będą niższe.
  • Pierwsza seria – typując ten rynek gracz nie skupia się na klasyfikacji końcowej, ale na wynikach po pierwszej serii. Zadaniem gracza jest wytypowanie, czy wybrany zawodnik wygra pierwszą serię, lub znajdzie się na określonej pozycji po zakończeniu serii. W tym miejscu gracz ma tak samo wiele rynków do wyboru, jednak ogranicza się wyłącznie do wyników z pierwszego etapu gry.
  • H2H – te zakłady dedykowane są dla wiernych kibiców skoków narciarskich, którzy mogą się pochwalić prawdziwie ekspercką wiedzą. W ramach tego rynku gracze mają za zadanie wytypować, który zawodnik znajdzie się wyżej w klasyfikacji (po zakończeniu pierwszej serii lub na zakończenie konkursu) od drugiego. Bukmacherzy dają naprawdę szeroki wybór zakładów H2H. Należy przy tym pamiętać, że gdy zdecydujemy się postawić zakład H2H z zawodnikami np. Stoch – Żyła, nie będziemy mieli już możliwości wytypowania ponownie zakładów H2H z tymi samymi zawodnikami.
Czytaj również:  Jak obstawiać żużel na żywo?

W kategorii zakładów krótkoterminowych na skoki narciarskie gracze mogą dodatkowo typować skoki drużynowe. Tutaj mają do dyspozycji dokładnie takie same rynki, z tą jedną różnicą, że podczas typowania skupiają się nie na skoczkach indywidualnych, ale na całej drużynie.

Jak typować skoki narciarskie w sezonie 2022/23?

Same zasady typowania skoków narciarskich nie różnią się między sobą. Podczas każdego sezonu kluczowe jest odpowiednie przygotowanie, które pozwoli określić najbardziej prawdopodobny wynik. Jedyną różnicą będzie forma zawodników. Chcąc skutecznie typować skoki narciarskie w sezonie 2022/2023 powinieneś na bieżąco śledzić wydarzenia związane z tą dyscypliną sportową.

Chcąc zwiększyć swoją skuteczność nie powinieneś ograniczać się wyłącznie do konkursów. Równie ważne są kwalifikacje do konkursów. Śledzenie wszystkich skoków w trakcie trwania Pucharu Świata pozwoli ci jeszcze skuteczniej wytypować wyniki konkursu.

Pamiętaj przy tym, że w skokach narciarskich duży wpływ na wyniki ma sfera psychiczna. Niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć, że skoczek, który oddał naprawdę dobry skok w pierwszej turze, nie zdołał powtórzyć swojego wyczyny w drugiej serii, bo najzwyczajniej w świecie nie poradził sobie z presją.

Jeśli będziesz pamiętał o tym, by na bieżąco śledzić skoki narciarskie, z pewnością dasz radę wytypować odpowiednie wyniki. Pamiętaj wówczas, by podchodzić do typowania zakładów sportowych jak do zabawy, która pozwala zapewnić naprawdę wysoki poziom rozrywki.