Jak obstawiać puchar narodów Afryki?

Puchar Narodów Afryki można uznać za niszowy w piłce nożnej, jednak wbrew pozorom każdego sezonu gromadzi przed telewizorami setki widzów. Wielu typerów decyduje się również na obstawianie zakładów bukmacherskich PNA. Biorąc pod uwagę fakt, że w rozgrywkach tych można zobaczyć zachwycającą grę takich zawodników jak Mohamed Salahem czy Sadio Mane nikogo nie powinno dziwić tak duże zainteresowanie tymi mistrzostwami. Wszyscy gracze, doświadczeni i początkujący powinni dowiedzieć się, jak obstawiać Puchar Narodów Afryki, aby zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo.

Puchar Narodów Afryki – to musisz wiedzieć

Pierwsze rozgrywki Pucharu Narodów Afryki miały miejsce w 1957 roku. Ich organizatorem jest Federacja Piłkarska Afryki. Mistrzostwa odbywają się co 2 lata. Choć pierwotnie w mistrzostwach udział brały tylko trzy reprezentacje, to obecnie do etapu finałowego dostaje się aż 16 zespołów. Od 2013 roku mistrzostwa odbywają się w latach nieparzystych, jednak w 2021 roku mistrzostwa zostały przeniesione na 2022 rok. Warto przy tym zaznaczyć, że zmiana ta miała charakter wyłącznie jednorazowy, dlatego następne starcia najlepszych klubów Afryki będziemy mogli oglądać już w styczniu 2023 roku.

Gdzie obstawiać Puchar Narodów Afryki?

Z uwagi na to, że Puchar Narodów Afryki nie znajduje się w czołówce spotkań piłkarskich, warto wiedzieć, który bukmacher proponuje najciekawszą ofertę zakładów. Choć każdy operator ma w swojej ofercie typy na PNA, to część z nich przygotowała znacznie większą liczbę rynków. Wśród operatorów zakładów wzajemnych, których warto wziąć pod uwagę należy wymienić:

  • STS,
  • Superbet,
  • Fortuna,
  • Betfan,
  • Fuksiarz.

Wszyscy ci bukmacherzy poza podstawowymi zakładami długoterminowymi przygotowali również atrakcyjne propozycje zakładów na poszczególne mecze, w tym na sumę goli, dokładny wynik czy handicapy.

Poszukując najlepszego legalnego polskiego bukmachera warto wziąć pod uwagę również promocje na start, przygotowane dla nowych graczy. Bukmacherzy przygotowali pakiety atrakcyjnych bonusów, które pozwalają grać bez konieczności angażowania środków własnych.

Czytaj również:  Gdzie znaleźć tenis typy ekspertów?

Puchar Narodów Afryki – faworyci

Decydując się na typowanie jakichkolwiek rozgrywek, warto poznać faworytów, którzy niemal każdy sezon zakańczają z pucharem. Nie inaczej jest podczas Pucharu Narodów Afryki. Tutaj tytuł najlepszych drużyn należy do Egiptu i Kamerunu. Drużyny te zdobyły tytuł mistrza kolejno 7 i 5 razy. Co ciekawe, podczas ostatnich mistrzostw pierwsze miejsce zajęła drużyna z Algierii. Dodatkowo, podczas PNA 2022 dużą uwagę zwracała gra zawodników z Wybrzeża Kości Słoniowej, na którą wpłynął udział Francka Kassie’go.

Jak typować Puchar Narodów Afryki?

Nie da się ukryć, że ostatni szereg zmian w drużynach afrykańskich sprawił, że typowanie zakładów nie należy do najprostszych. Dobitnie pokazują to kursy bukmacherskie. Podczas turnieju 2022 kursy w zakładach długoterminowych na zwycięzcę pucharu zaczynały się od 6.00 dla faworyta.

Chcąc zmniejszyć ryzyko typowania warto skupić się na innych rynkach. Analiza gry drużyn z Afryki zauważyć można, że zespoły grają mocno defensywnie. Warto wobec tego skupić się na typowani liczby bramek w ramach zakładów powyżej/poniżej. Jednak przed przystąpieniem do typowania powinieneś zapoznać się ze szczegółowymi statystykami, najlepiej z bieżącego sezonu, jak pokazały tabele historyczne, starcia w ramach PNA potrafią zaskoczyć. Zwykle jednak warto celować poniżej 2,5. Przy średniej liczbie bramek na poziomie 1.22 na spotkanie takie typy mogą się okazać bezpieczne. Jednak w świecie sportu należy pamiętać, że nadal należy liczyć się z ryzykiem. Zawsze może się wydarzyć coś niespodziewanego, co może całkowicie przeważyć szalę. Dlatego nawet podczas potencjalnie pewnych typów powinieneś mieć z tyłu głowy ryzyko związane z możliwą utratą środków. Jeśli jednak lubisz silne emocje, możesz podjąć to ryzyko.

Czy warto typować Puchar Narodów Afryki?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeśli liczysz na prosty i szybki zarobek, Puchar Narodów Afryki nie będzie najlepszym wyborem. Duża nieprzewidywalność rozgrywek sprawia, że choć wygrana może być naprawdę wysoka, to równie szybko wytypowany przez ciebie wynik może skutkować utratą środków. Jeśli jednak lubisz wysoką adrenalinę i liczysz na doskonałą zabawę to te rozgrywki mogą ci to zapewnić. W rozgrywkach Pucharu Narodów Afryki dzieje się naprawdę wiele. Dlatego możesz być pewny, że typowanie zakładów będzie się wiązało z ogromem emocji.

Czytaj również:  Angielska liga – co obstawiać?

Planując typowanie zakładów bukmacherskich w ramach Pucharu Narodów Afryki powinieneś wybrać odpowiedniego bukmachera. Poza obszerną ofertą rynków skup się również na promocji dla nowych graczy. Najlepsi operatorzy zakładów wzajemnych gwarantują nawet kilka tysięcy złotych na start. Takie bonusy sprawdzą się szczególnie podczas typowania tak nieprzewidywalnych rynków, jak te w Pucharze Narodów Afryki. Dzięki wykorzystaniu środków z bonusu dla nowego gracza nie będziesz ryzykował własnymi środkami, tym samym będziesz mógł w pełni cieszyć się rozrywką, jaką daje typowanie tak nieprzewidywalnych rynków.