Jak możemy obstawiać Superpuchar Polski?

Superpuchar Polski to specyficzny typ turnieju, podczas którego do walki stają zwycięskie drużyny klubowe: mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. Pierwsze igrzyska Superpucharu Polski odbyły się w 1980 roku i od tego czasu z przerwami organizowany jest każdego roku. Co ciekawe, spotkania w ramach Superpucharu Polski nie mają sztywno określonej daty, jednak zwykle mecz odbywa się w lipcu, jeszcze przed rozpoczęciem inauguracji rozgrywek w ramach Ekstraklasy.

Jak typować Superpuchar Polski?

W bieżącym roku do walki o Superpuchar Polski stanęli Mistrz Polski – Lech Poznań i zdobywcy Pucharu Polski – Raków Częstochowa. Spotkanie odbyło się 9 lipca 2022 roku o godzinie 20:10. Dla przejrzystości naszych wskazówek, właśnie na przykładzie tego spotkania podpowiemy Wam, jak najlepiej typować spotkanie, podczas którego dwie drużyny, bez możliwości dogrywki czy meczu rewanżowego, zmierzą się w walce o Superpuchar Polski.

Przede wszystkim poznaj rywali

Podczas rywalizacji o Superpuchar Polski spotykają się dwie najlepsze drużyny w całym kraju. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie zapoznanie się z ich wynikami podczas trwających meczów. W bieżącym roku Mistrzem Polski w ramach rozgrywek Ekstraklasy był Lech Poznań.

Kolejorz po raz pierwszy od dłuższego czasu, tj. od sezonu 2014/215 zajął pierwsze miejsce podczas meczów ligowych Ekstraklasy. Co więcej, podczas zeszłorocznej kampanii Pucharu Polski dotarł aż do finału, jednak poległ, z wynikiem 1:3 podczas starcia ze swoim obecnym rywalem, Rakowem Częstochową.

W kondycji zawodników z Lecha Poznań widać wyraźne osłabienie. W latach 2015-2016 zawodnicy startowali do rywalizacji o Puchar Polski i zgarniali tę statuetkę. Jednak później na długo zniknęli z tabeli, ustępując miejsca Legii Warszawie i Arce Gdyni. W tym roku dla Kolejorza los się odwrócił i podczas meczu na Stadionie Miejskim w Poznaniu, rozpoczęli rywalizację z obrońcą tytułu Rakowem Częstochową.

Raków Częstochowa pod przewodnictwem Marka Papszuna osiąga wyraźnie lepsze wyniki. Podczas meczu na PGE Narodowym obronił Puchar Polski wygrywając z Lechem Poznań. Również w 2021 roku po przeprowadzonej serii rzutów karnych pokonał Legię Warszawę w walce o Superpuchar Polski.

Czytaj również:  Ekstraklasa tabela wyniki meczów, a obstawianie zakładów

Analizując dane z bezpośrednich spotkań Lecha Poznań z Rakowem Częstochową zauważyć można, że wyraźną przewagę tej drugiej drużyny. Poza dwoma remisami zawodnicy z Lecha Poznań oddawali wszystkie punkty drużynie rywali. Porażka Rakowa Częstochowy w meczu z Lechem Poznań miała miejsce w 2020 i 2019 roku, co można uznać, za dane już mocno historyczne. Wyraźnie zmiana trenera pozytywnie wpłynęła na kondycję zawodników Rakowa Częstochowy.

Zweryfikuj kursy bukmacherskie

Decydując się na typowanie zakładów wzajemnych musisz pamiętać o tym, że bukmacherzy opierają swoją wiedzę na dokładnie takich samych czynnikach jak Ty. Dobrym rozwiązaniem jest zweryfikowanie wysokości kursów na dane wydarzenie, aby ocenić, czy Twój typ jest wiarygodny. Dodatkowo, analizując kursy u różnych legalnych polskich bukmacherów, będziesz mógł wybrać ten najkorzystniejszy.

A jak kształtowały się kursy na spotkanie Lecha Poznań z Rakowem Częstochową? Wszyscy legalni polscy bukmacherzy typowali zwycięstwo Rakowa, proponując kurs na ich wygraną w wysokości około 2.00, przy średnim kursie na Lecha Poznań na poziomie 3.50. Widać, że przewaga nie była aż tak wyraźna. Jednak ostatecznie szacunki bukmacherów okazały się trafne, a Superpuchar Polski trafił w ręce faworytów.

Typuj różnorodne zakłady

Jeżeli typowanie zwycięscy spotkania wydaje się dla Ciebie zbyt trudne, możesz również zdecydować się na zakłady z innych rynków. Podczas rywalizacji dwóch dobrych drużyn warto rozważyć takie propozycje jak:

  • BTTS – obie drużyny strzelą gola,
  • Under/over X liczba bramek,
  • Zakład z podwójną szansą.

Gdzie oglądać transmisję z meczu o Superpuchar Polski?

Obecnie licencję na transmisje z meczów w ramach Superpucharu Polski ma Polsat, dlatego mecze można oglądać na kanałach Polsat i Polsat Sport Extra. Transmisje internetowe są dostępne na platformach Polsaat Box Go i WP Pilot. Dodatkowo, transmisje na żywo z meczu o Superpuchar Polski są dostępne w ofercie legalnych polskich bukmacherów, którzy w swojej ofercie posiadają transmisje na żywo. Warto zapoznać się w tym zakresie z ofertą bukmachera Superbet, ponieważ ten operator nie narzuca swoim graczom konieczności spełniania dodatkowych warunków do zyskania dostępu do transmisji ze spotkań.

Czytaj również:  Jak obstawiać wyścigi konne typy?

Korzystaj z bonusów bukmacherskich

Jeśli planujesz typować zakłady na wyniki spotkania w walce o Superpuchar Polski koniecznie sprawdź oferty promocyjne legalnych polskich bukmacherów. Szczególnie warte uwagi są różnego rodzaju promocje na start, w ramach których możesz zgarnąć od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych na darmowe zakłady bukmacherskie. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z typowaniem zakładów wzajemnych. Gra z niewielkim udziałem środków własnych pozwoli ci bliżej poznać świat zakładów bukmacherskich i odkryć jego wszystkie tajniki bez obaw o szybkie bankructwo.