Jak obstawiać Polskę – mecze reprezentacji

Polska reprezentacja mecze na etapie ⅛ finału zakończyła swoją przygodę z Mistrzostwami Świata. Na kolejne spotkania z ich udziałem czekać trzeba będzie do przyszłego roku, kiedy to rozpoczną walkę o awans do Mistrzostw Europy. Biorąc pod uwagę fakt, że byliśmy losowani z 1 koszyka, a 2 reprezentacje uzyskują bezpośredni awans na Euro to wielką sensacją byłby fakt, gdyby nie udało nam się zająć któregoś z premiowanych awansem miejsc.

Kiedy i z kim w najbliższym czasie zagra Polska?

Kolejna przerwa na reprezentację czeka nas wraz z końcówką marca, kiedy to rozpoczną się eliminacje do Mistrzostw Europy. Na ten okres zaplanowano 2 mecze z udziałem reprezentacji Polski. Nasi piłkarze zmagania rozpoczną od najtrudniejszego meczu, jakim będzie wyjazd do Czech, naszego głównego rywala w walce o 1 miejsce, zaś 3 dni później zagramy u siebie z Albanią. Będą to bardzo trudne i wymagające spotkania, niemniej jednak pokaźna zdobycz punktowa w tych pojedynkach zdecydowanie ułatwi nam drogę nie tylko do awansu, ale do wygrania w grupie.

Patrząc na to, jak wyglądają wszystkie grupy eliminacyjne to wydaje się, że nasza droga na Mistrzostwa Europy jest jedną z łatwiejszych. Poza wspomnianymi Czechami, a także Albanią naszymi rywalami będzie także Mołdawia, z którą mamy rachunki do wyrównania i Wyspy Owcze, czyli ulubiony rywal Czesława Michniewicza.

Jako, że mamy eliminacje, prawdopodobnie żadnych innych spotkań o punkty nasza reprezentacja nie rozegra. Dotyczy to Ligi Narodów. Oczywiście terminarz eliminacji do Euro został zaplanowany w taki sposób, że możliwe jest dokooptowanie kilku spotkań towarzyskich w poszczególnych okienkach. Mowa tu przede wszystkim o czerwcu, gdy zagramy tylko 1 mecz z Mołdawią i w listopadzie, kiedy to zakończymy eliminacje meczem z Czechami.

Ostatnie wyniki reprezentacji Polski

W ostatnim czasie reprezentacja Polski mecze dobre przeplatała tymi słabszymi. Grała głównie przeciwko nacjom z górnej półki i nie do końca dawała sobie radę. Świadczą o tym Mistrzostwa Świata w Katarze, czy też spotkania w ramach ostatniej edycji Ligi Narodów. Na tę chwilę rywale pokroju Argentyny, Francji, Belgii czy też Holandii są po prostu poza naszym zasięgiem, gdyż na przestrzeni 6 meczów z tymi rywalami w tym roku przegraliśmy aż 5 razy, natomiast osiągnęliśmy tylko 1 remis.

Czytaj również:  Jak typować mecz Portugalia vs Hiszpania?

Obstawianie meczów reprezentacji Polski nie jest zatem sprawą aż na tyle skomplikowaną. Wystarczy tylko mieć na uwadze fakt, kto będzie naszym przeciwnikiem. Oczywiście mamy na tyle potencjału ku temu, w jakiś sposób zaskoczyć i zagrać bardzo dobre spotkanie, które przyjemnie będzie się oglądać. Sęk w tym jednak, że to wcale na mocnego rywala nie musi wystarczyć. Można przypomnieć sobie mecz z Francją, późniejszym wicemistrzem świata, gdzie graliśmy jak równy z równym, stworzyliśmy sobie bardzo dużo okazji, a przegraliśmy dzięki kunsztowi Kyliana Mbappe.

Na szczęście reprezentacja Polski mecze przeciwko rywalom z niższych półek radzi sobie zdecydowanie lepiej. Nie mówimy tutaj o nacjach pokroju Liechtensteinu czy Gibraltaru, gdyż te nacje może pokonać znaczna większość Europy, ale drużyny ze średniej półki są zdecydowanie na naszym poziomie i potrafimy im stawiać czoła. Nie w każdym przypadku styl idzie w parze z wynikiem. Przykłady? Proszę bardzo. Podczas Mistrzostw Świata pokonaliśmy Arabię Saudyjską i zremisowaliśmy z Meksykiem. Gra nie zachwycała, momentami była bardzo słaba, ale efekt jest taki, że nie straciliśmy gola, strzeliliśmy 2 gole, a sytuacji by było ich więcej, mieliśmy bardzo dużo. Przed samym turniejem zagraliśmy z Chile, które kompletnie nas zdominowało i wygraliśmy 1:0 po stałym fragmencie gry. Podobnie było podczas starć w Lidze Narodów z Walią, którą pokonaliśmy dwukrotnie i w meczu barażowym o awans na Mundial, gdzie wygraliśmy mecz domowy ze Szwedami. Reprezentację Polski można nazwać zatem drużyną, która mieści się gdzieś w granicach pomiędzy byciem średniakiem, a europejskim gigantem. Na byt jednym za mocni, na drugi za słabi.

polska reprezentacja mecze

Co najlepiej typować w meczach z udziałem Polaków?

Oczywiście, jeśli gra reprezentacja Polski, wówczas liczymy na to, że swój kunszt pokaże Robert Lewandowski, a więc najlepszy strzelec w historii. Poza wielkimi turniejami strzela gole jak na zawołanie, tak samo jest w meczach eliminacyjnych.

Czytaj również:  Barca vs Bayern – jak typować wielki klasyk?

Polacy są drużyną dosyć wysoką, jej mocną stroną są stałe fragmenty, stąd też często dochodzi do sytuacji, zwłaszcza w meczach u siebie, kiedy to wykonują oni dużą liczbę rzutów rożnych. Taka sytuacja jest bardzo możliwa w tych eliminacjach, jeśli rzeczywiście postawimy na dominację i grę ofensywną przeciwko wspomnianym rywalom, co jest bardzo możliwe, bo Polska pokazała w wielu meczach, że poza dobrą organizacją w defensywie ma spory potencjał ofensywny.

W eliminacjach liczyć można na to, że Polska będzie strzelać bramki. Mając za rywali takie drużyny jak Mołdawia, Wyspy Owcze, a nawet Albania, które mają swoje problemy w defensywie, wówczas warto to wykorzystać. Gra na bramki wydaje się być dobrym rozwiązaniem, bo i nam często zdarzają się błędy.