2 liga polska – jak ją typować?

2 liga polska nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem co Ekstraklasa i 1 liga, dlatego też oferta zakładów na organizowane w jej ramach mecze nie jest tak szeroka. Nie znaczy to jednak, że legalni polscy bukmacherzy całkowicie pomijają kibiców 2 ligi polskiej. W rzeczywistości typerzy dalej mogą przebierać w różnorodnych ofertach, znajdując te, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom. Jeśli chcesz typować spotkania w ramach 2 ligi polskiej, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania związane z typowaniem, co z pewnością znacząco zwiększy twoją satysfakcję z gry.

2 liga polska – zasady gry

Podobnie jak w przypadku Ekstraklasy, również w 2 lidze polskiej toczone są rozgrywki na szczeblu centralnym. W 2 lidze polskiej nie ma podziału na grupy wschodnią i zachodnią, czy południową i północną. W tej lidzie, podobnie jak we wcześniej wspomnianej Ekstraklasie, do walki stają ze sobą kluby z całego kraju.

Podczas rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny 2 ligi polskiej do walki staje 18 zespołów. Każda drużyna rozgrywa dwa mecze, w tym jedno spotkanie na swoim boisku, w roli gospodarza, a następne na wyjeździe. Tym samym, łącznie kibice mogą oglądać aż 36 kolejek ligowych.

Tym co jest szczególnie ważne dla zawodników 2 ligi polskiej jest fakt, że po rozegraniu wszystkich 36 kolejek, wyłonieni zostają mistrz i wicemistrz ligi. Obie drużyny, które w trakcie rywalizacji zdobyły najwyższą ilość punktów mogą liczyć na awans do wyższej klasy rozgrywkowej, czyli do 1 ligi polskiej. O ostatnie, 3 miejsce w wyższej lidze zawalczyć muszą drużyny, które po zakończeniu sezonu uzyskały pozycje od 3 do 6. Wówczas, podczas meczów barażowych, mogą liczyć na awans.

Jednak w meczach 2 ligi polskiej występują też spadki. Do niższych lig kierowane są zespoły, które w trakcie meczów uzyskały najniższą liczbę punktów i tym samym zajęły ostatnie 3 pozycje.

Czytaj również:  Gdzie obstawiać football? Typy piłka nożna.

Sam system punktowy w przypadki 2 ligi polskiej nie różni się od tych, które znamy z innych rozgrywek. Tutaj również zwycięzcy mogą liczyć na 3 punkty, a w przypadku remisu każda z drużyn zgarnia po 1 punkcie.

Gdzie typować zakłady na 2 ligę polską?

Przede wszystkim u legalnych polskich bukmacherów. Na rynku działa tylu licencjonowanych operatorów zakładów wzajemnych, że z pewnością uda ci się znaleźć tego, którego oferta najlepiej odpowiada na twoje potrzeby. Musisz pamiętać, że typowanie zakładów bukmacherskich w nielegalnych punktach jest nie tylko ryzykowne, ale również niezgodne z prawem. W przypadku wykrycia, że stawiasz zakłady w nielegalnie działających punktach narażasz się na poważne konsekwencje, w tym nawet karę pozbawienia wolności.

Jeśli już wiesz, że powinieneś typować tylko u licencjonowanych bukmacherów, to możemy przejść do przyjemniejszych kwestii, jakimi są wysokości wygranej. Te zależą w głównej mierze od wysokości kursów. Dlatego chcąc osiągać jak najwyższe wygrane z zakładów bukmacherskich, powinieneś wziąć pod uwagę atrakcyjność kursową bukmachera. Zapoznaj się z propozycjami poszczególnych operatorów, by znaleźć najkorzystniejszą propozycję dla siebie. W tym miejscu skup się również na ofercie zakładów. Im więcej propozycji będzie miał dany bukmacher, tym większe jest prawdopodobieństwo, że znajdziesz coś dla siebie.

Na sam koniec zapoznaj się z promocjami bukmacherskimi. Jeżeli jeszcze nie posiadasz aktywnego konta u legalnych polskich bukmacherów, to zwróć szczególną uwagę na promocje dla nowych graczy. Te potrafią być naprawdę atrakcyjne i sięgać nawet do kilku tysięcy złotych. Korzystając z promocji na start dla nowych graczy, do minimum ograniczysz udział środków własnych, co okaże się szczególnie korzystne w przypadku wytypowania błędnych wyników.

Na co zwracać uwagę typując 2 ligę polską?

Tak naprawdę zasady dotyczące przygotowania się do postawienia zakładu na 2 ligę polską nie różnią się znacząco od tych, obowiązujących w pozostałych dyscyplinach sportowych. Tutaj również powinieneś zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

  • Statystyki – zawsze podkreślamy, że statystyki są kluczowe w typowaniu zakładów wzajemnych, w przypadku 2 ligi polskiej powinieneś skupić się na danych dotyczących bezpośrednich starć między drużynami, meczy w roli gospodarzy i gości, a także skuteczności w ofensywie i defensywie,
  • Forma drużyny – zweryfikuj, jak wybrana przez ciebie drużyna radziła sobie podczas ostatnich meczów, a także jak kształtuje się jej obecna sytuacja w tabeli ligowej,
  • Morale – sprawdź jakie cele postawiła sobie typowana przez ciebie drużyna na bieżący sezon, czy zależy jej na awansie, czy walczy o utrzymanie się w lidze, wówczas z pewnością zawodnicy będą starali się dać z siebie wszystko,
  • Sytuacja kadrowa – sprawdź zestawienia kontuzjowanych zawodników, a także zapowiedziane absencje i wykluczenia zawodników, którzy ciągną swoją drużynę., ich nieobecność podczas nadchodzącego meczu może wyraźnie osłabić skład podczas nadchodzącego meczu.
Czytaj również:  Typujemy puchar narodów w skokach narciarskich

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, z pewnością zwiększysz swoją skuteczność w typach. Dlatego nie zapominaj o odpowiednim przygotowaniu do postawienia zakładu.