Jak obstawiać mecz Niemcy Anglia

Mecz Niemcy Anglia jest jednym, z bardziej wyczekiwanych. Wiele osób pasjonuje się piłką nożną mając swoje ulubione drużyny i swoich ulubionych zawodników. Przekłada się to jednocześnie na rozgrywki klubowe, jak i reprezentacyjne. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy dochodzi do bardzo ciekawego spotkania pomiędzy dwoma czołowymi klubami bądź też nacjami. Wówczas po prostu nie wypada tego przegapić i liczyć na wysokiej jakości widowisko.

Jednym z takich pojedynków zdecydowanie może być mecz Niemcy Anglia. Drużyny te w ostatnim czasie mają okazję mierzyć się przeciwko sobie dosyć często. Tak było chociażby w ostatniej edycji Ligi Narodów, kiedy to doszło do dwóch pojedynków. Wówczas jednak ani razu nie udało się wyłonić zwycięzcy. Na stadionie Wembley w Londynie padł wynik 3:3, natomiast na Allianz Arena w Monachium padł remis 1:1. Sytuacji na przestrzeni ostatnich chociażby nieco ponad roku było jednak więcej, ponieważ mecz Niemcy Anglia zdarzył się także podczas ⅛ finału Mistrzostw Europy. Na stadionie Wembley w Londynie Anglicy wygrali 2:0.

Najlepsze typy na to spotkanie

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w przypadku meczów pomiędzy dwoma byłymi mistrzami świata może być typ na bramkę kapitana Synów Albionu, a więc Harry Kane’a. Napastnik Tottenhamu jest bardzo skuteczny w meczach z tym rywalem. Świadczy o tym gol w każdym z 3 ostatnich spotkań. Poza tym Kane jest etatowym wykonawcą rzutów karnych w reprezentacji, a tych w ostatnich 3 meczach Anglia miała 2 i za każdym razem udawało się pokonać niemieckiego bramkarza. Ze względu na swoją klasę jest on dosyć starannie pilnowany przez obrońców, ale zawsze potrafi sobie wypracować jakąś sytuację w meczu, a dzięki swojemu kunsztowi potrafi umieścić piłkę w bramce.

W meczach pomiędzy tymi reprezentacjami w ostatnim czasie można liczyć na niemałą liczbę bramek. Wystarczy spojrzeć na to, jak wyglądało ostatnich meczów bezpośrednich. W tym czasie padło aż 28 bramek, co daje średnią 2.8 bramek na mecz. Anglicy w tym okresie zdobyli 13 bramek, natomiast Niemcy 15. 6 razy zdarzyło się, aby każda z reprezentacji zdobyła co najmniej 1 gola, natomiast w 5 przypadkach kibice mogli zobaczyć co najmniej 3 trafienia. Typowanie bramek jednak w tym przypadku jest dosyć ryzykowne. Wiele zależy od stawki spotkania, czy jest to ważny turniej, czy też spotkanie towarzyskie, bądź jak to bywało ostatnio w Lidze Narodów. Przy wyborze tego typu ten fakt ma zatem niemałe znaczenie.

Czytaj również:  Proponujemy: Spartak Legia – typy

Jakie typy są jeszcze warte uwagi?

Patrząc na to, jak wyglądały ostatnie spotkania obu drużyn, to warto zwrócić uwagę na liczbę spalonych. Gdy jedna z drużyn posiada piłkę, wówczas druga stara się wyjść wysokim pressingiem i maksymalnie uniemożliwić im granie. Wówczas następują próby gry długą piłką za linię obrony. Wiele było jednak takich sytuacji, gdy napastnik bądź inny piłkarz ofensywny danej drużyny dał się złapać na spalonym. W ostatnich 3 meczach sędzia liniowy aż 12 razy podniósł chorągiewkę do góry, co daje nam średnią 4 spalonych na mecz. 5 razy w przypadku Anglii, a także aż 7 w przypadku reprezentacji Niemiec.

Zerkając na statystyki ostatnich spotkań, a także na potencjalną ofertę bukmacherską, wartym zastanowienia się typem wydają się być rzuty rożne. Tych w ostatnich meczach padało raz mało, raz dużo, jednak w 5 ostatnich spotkaniach aż 4 razy więcej rzutów rożnych wykonywała reprezentacja Anglii. Łącznie w tym okresie wykonali ich aż 30, co daje średnią 6 rzutów rożnych na mecz i tylko raz zdarzyło się, że wykonali ich mniej aniżeli wspomniana średnia. Dla porównania ich rywale w tym czasie wykonali 19 rzutów rożnych, co daje średnią 3.8 kornerów na mecz. Ani razu nie wykonali ich więcej od rywala w okresie 5 ostatnich spotkań.

Czy warto zaryzykować zwycięzcę starcia?

Wytypowanie zwycięzcy tego spotkania nie jest rzeczą łatwą. Bilans meczów Niemcy Anglia na przestrzeni 10 ostatnich gier jest bardzo wyrównany. W tym okresie 4 wygrywał nasz zachodni sąsiad, 3-krotnie Synowie Albionu, zaś 3 razy padał remis. Anglicy jednak w ostatnich spotkaniach kontynuują serię 4 meczów bez porażki z tym rywalem, gdzie jednak tylko raz potrafili wygrać.

Kursy na takie spotkanie zazwyczaj będą dosyć wysokie, jeśli chodzi o triumf którejś z drużyn. Świadczy o tym na pewno bardzo wyrównany poziom obu reprezentacji i zbliżony potencjał kadrowy. Wiele zależy od tego, czy mamy do czynienia z meczem o stawkę, czy jest to spotkanie bezpośrednie. Bywają takie sytuacje, jak w przypadku ostatniego meczu w ramach Mistrzostw Europy, gdzie można skorzystać z propozycji awansu do następnej rundy.

Czytaj również:  Jak typować spotkanie Real Madryt Liverpool?

Jeśli takiego typu nie ma w ofercie, wówczas dobrym pomysłem może być zminimalizowanie ryzyka i zagranie propozycji z podpórką na którąś z reprezentacji. W 5 ostatnich spotkaniach ani razu nie przegrała reprezentacja gospodarzy, więc w zależności od tego, która z nich gra na swoim stadionie można skorzystać z takiej właśnie opcji, chociaż w tym przypadku wartość kursu mocno spadnie i ewentualna wygrana nie będzie zbyt wysoka i rozwiązaniem, by podwoić swój wkład będzie dodanie do kuponu kilku innych spotkań.