Klasyk czyli RB Lipsk – Borussia Dortmund

Do grona popularnych europejskich lig piłkarskich reprezentujących wysoki poziom sportowy można z pewnością zaliczyć Bundesligę, czyli innymi słowy ligę niemiecką. W kraju naszych zachodnich sąsiadów można zaobserwować wieloletni wysoki poziom piłkarski, zarówno jeśli chodzi o reprezentację, jak również o drużyny klubowe. Dzięki temu kibice oraz  typerzy mają możliwość oglądania i obstawiania wielu spotkań noszących miano klasyków. Jednym z przykładów mogą być starcia Lipsk Dortmund.

Kilka słów o drużynach

Zarówno RB Lipsk, jak również Borussia Dortmund w ostatnich sezonach prezentują wysoką formę i walczą o czołowe lokaty w lidze niemieckiej, a także godnie reprezentują swój kraj w europejskich pucharach. Obie ekipy można często oglądać w rozgrywkach Ligi Mistrzów, jak również Ligi Europy. Nic więc dziwnego, że bezpośrednie mecze pomiędzy tymi drużynami przyciągają wielu kibiców oraz dają pole do popisu typerom, którzy obstawiają wyniki meczów w firmach bukmacherskich.

Jeśli chodzi o aktualną formę to jest ona zmienna, ale obie drużyny wydają się wchodzić na właściwe tory po początkowych problemach związanych ze startem sezonu. Można więc śmiało stwierdzić, że starcia pomiędzy tymi drużynami na pewno w najbliższej przyszłości będą meczami drużyn z czołówki tabeli.

Bilans bezpośrednich meczów – podstawowe informacje

Jeśli chodzi o bilans bezpośrednich spotkań Lipsk Dortmund to historia meczów nie jest zbyt bogata ze względu na to, że RB Lipsk dopiero kilka sezonów temu wszedł na salony niemieckiej i europejskiej piłki za sprawą swojego sponsora głównego. Dotychczas drużyny rozegrały między sobą 14 spotkań, w których 5 razy wygrywał zespół RB Lipsk, 7 razy wygrywała Borussia, a 2 razy padł remis. Jest to więc dość świeża i wyrównana historia pokazująca, że trudno jest wytypować lepszą drużynę.

Istotne czynniki, które dobrze jest uwzględnić w analizie

Analiza w przypadku zaciętych i ciekawych meczów, określanych mianem klasyków, powinna być bardzo dokładna i musi ona obejmować wiele ważnych aspektów. Oto kilka rzeczy, które mogą się okazać kluczowe:

  • Aktualna forma ligowa i pucharowa – na podstawie wyników ostatnich meczów, można określić czy drużyna zalicza zwyżkę formy czy też może jest w dołku. Istotne są jednak nie tylko wyniki, ale również siła i klasa ostatnich rywali. Może się bowiem okazać, że drużyna mająca 3 porażki z rzędu zagrała 3 mecze z drużynami z absolutnej czołówki.
  • Braki kadrowe przed meczem – jest to absolutna podstawa dla każdego typera, szczególnie przed takimi klasykami jak Lipsk Dortmund. Wiadomo, że mecze te są widowiskowe i zacięte, dlatego brak jakichś kluczowych zawodników pauzujących za kartki albo leczących kontuzje może wpłynąć niezwykle korzystnie na szanse rywali.
  • Liczba bramek w ostatnich i bezpośrednich meczach drużyn – dzięki temu można określić czy mamy do czynienia z ekipami ofensywnymi albo defensywnymi. To z kolei pozwoli skutecznie przeanalizować mecz pod kątem ilości strzelonych bramek albo rzutów rożnych.
Czytaj również:  Jakie typy są warte naszej uwagi?

Przykładowe propozycje typów na mecz Lipsk Dortmund

Analiza i ustalanie typów są o wiele łatwiejsze, gdy do meczu zostało kilka dni, jednak już teraz można zauważyć pewne trendy i propozycje typów, które są godne uwagi. Oto kilka ciekawych przykładów:

  • Zwycięstwo którejś z drużyn – dotychczasowa historia pokazuje, że mecze pomiędzy tymi zespołami rzadko kończyły się remisami. Co prawda taki wynik prędzej czy później musi paść, więc jego obstawienie przy wysokim kursie jest jak najbardziej uzasadnione, ale prawdopodobieństwo wygranej którejś drużyny jest wyższe. Można zdecydować się na typ 12 (czyli obstawić, że nie padnie remis) albo przeanalizować aktualną formę i sytuację kadrową zespołów, a następnie wybrać swojego faworyta.
  • Duża liczba bramek – jest to kolejny typ, który można łatwo wywnioskować z historii bezpośrednich starć tych zespołów. Mamy tutaj do czynienia z zespołami ofensywnymi, które lubią strzelać wiele bramek. Na bazie historii ich meczów rozsądne jest typowanie ponad 2.5 bramki, a nawet można się pokusić o typ „over 3.5”.
  • Rzuty rożne – spora liczba goli to również wiele sytuacji podbramkowych, które mogą się skończyć rzutami rożnymi. Warto więc poszukać typów obejmujących te stałe fragmenty gry i zastanowić się nad ilością, której prawdopodobieństwo wystąpienia jest bardzo duże.

Gdzie można obstawiać mecze Lipsk Dortmund?

Okazuje się, że oferta zakładów bukmacherskich na terenie naszego kraju jest bardzo szeroka. Między innymi działalność prowadzą u nas punkty stacjonarne należące do legalnie zarejestrowanych firm posiadających licencję na świadczenie takich usług w Polsce. Wystarczy udać się do takiego punktu w celu obstawienia swoich meczów, a także po odbiór ewentualnej wygranej.

Alternatywną opcją dla stacjonarnych punktów przyjmowania zakładów są legalne bukmacherskie firmy internetowe, takie jak na przykład Superbet. Dzięki nim każdy może wygodnie obstawiać różne wydarzenia sportowe w praktycznie dowolnym miejscu, pod warunkiem posiadania urządzenia z dostępem do Internetu. Zaletą takich firm są liczne bonusy i oferty dla nowych oraz stałych klientów.

Czytaj również:  Typowanie meczu BVB vs Sevilla