Wisła Kraków CS Go – wszystko na temat drużyny

Drużyna wisla krakow cs go jest coraz bardziej rozpoznawalna na arenie światowej. Pomimo tego, w ostatnim czasie sytuacja w Counter Strike: Global Offensive nie prezentuje się najlepiej. Minęły czasy, gdy o największe cele bił się Virtus.Pro i aktualnie nie ma żadnego klubu, który miałby podobne aspiracje. Oczywiście polskich klubów esportowych nie brakuje i te stale się rozwijają, jednak do tego im bardzo daleko. Prężnie rozwijającą się sekcją na pewno jest Wisła Kraków, która istnieje od kilku lat i w tym okresie widać pewien progres.

Początki Wisły Kraków w cs go

Sekcja esportowa w Wiśle Kraków pojawiła się pod koniec 2019 roku, konkretnie w październiku. Wówczas to popularna Biała Gwiazda ogłosiła, że będzie rywalizować zarówno w rozgrywkach FIFA, a także Counter Strike: Global Offensive. Oczywiście takie rozwiązanie miało sprawić, że klub ten z bardzo dużymi tradycjami piłkarskimi będzie rozwijać się pod każdym niemal względem i powodować, że grono kibiców w tej części Krakowa, ale i w całej Polsce znacznie wzrośnie. Daje to możliwość również pod względem finansowym, gdyż w ten sposób poszukiwani są nowi sponsorzy, którzy nie tylko będą finansować zmagania swoich zawodników w wirtualnym świecie, wyjazdy za granicę, czy mecze w swoim kraju, ale powstanie takiej sekcji to możliwość noszenia herbu w postaci białej gwiazdy na koszulce, która przecież w naszym kraju znaczy tak wiele. To rozwiązanie jest jedną z metod rozwoju klubu, który aktualnie ma swoje duże problemy.

Sukcesy drużyny Wisła Kraków CS GO

W ciągu 3 lat od powstania drużyna zdążyła zanotować kilka sukcesów. Wszystko zaczęło się od udziału w pierwszym turnieju pod nazwą Poznań Games Arena. Wówczas Wisła All in! zdobyła tam 2 miejsce. Nie był to dla nich aż tak wielki sukces, gdyż ich ambicje sięgały zwycięstwa, ale pierwszy turniej, jakże historyczna chwila była czymś naprawdę dużym.

Czytaj również:  Zobacz, jak wygląda obstawianie meczy CS GO

Już miesiąc później drużyna z Krakowa miała okazję wziąć udział w Mistrzostwach Polski w Counter Strike: Global Offensive. Wówczas ponownie nie udało się wygrać, aczkolwiek półfinał i miejsca 3-4, gdyż nie rozgrywany spotkania o najniższy stopień podium to również bardzo dobre osiągnięcie. Drużyna na pewno została wówczas zauważona i pojawiły się głosy, że jest ktoś nowy, z kim można się zacząć w Polsce liczyć.

Rok później drużyna, która prężnie się rozwijała zdołała zaliczyć swój pierwszy triumf w naprawdę dużym turnieju Nine to Five, w którym udział brały takie kluby jak MAD Lions, Virtus.Pro, czy też Copenhagen Flames. To naprawdę była duża rzecz, która sprawiła, że wisła kraków cs go niedługo potem wzięła udział w kolejnym bardzo dużym turnieju, którym był Intel Extreme Masters w Katowicach z udziałem największych klubów na świecie w tej grze. Można było wówczas zweryfikować poziom gry tej drużyny. Jak dało się zauważyć brakowało im bardzo dużo, gdyż zakończyli go bez ani jednego zwycięstwa w kilku meczach.

2021 rok to kolejny rozwój i kolejny wielki sukces, jakim było mistrzostwo Polski w Counter Strike: Global Offensive. Wisła krakow cs go okazała się najlepszą drużyną, chociaż przed samym turniejem na pewno nie była faworytem wśród ekspertów i bukmacherów. Było to zatem rozstrzygnięcie, które można było nazwać mianem dużej niespodzianki. Ten sukces przełożył się na kolejne zaproszenie na bardzo duży i prestiżowy turniej Intel Extreme Masters w Katowicach. Niestety ponownie zakończyło się to rozczarowaniem i brakiem powodzenia w postaci zwycięstw, ale sam udział to na pewno bardzo duża rzecz, gdyż kolejny raz sekcję wisła kraków cs go doceniono w świecie esportu.

counter strike

Koniec e sportu w Wiśle Kraków

Lipiec 2022 roku to bardzo smutne informacje dla kibiców, którzy przez 3 lata mieli okazję śledzić i emocjonować się meczami tej drużyny. Problemy finansowe klubu sprawiły, że drużyna w rozgrywkach ekstraklasy spadła z ligi i pojawiły się duże problemy finansowe. Zdecydowano się zamknąć sekcje FIFA, a także DOTA 2 pozostawiając CS:GO. Do tego doszło nieco wcześniej, a po jakimś czasie doszło również do decyzji zamknięcia całej sekcji esportowej, co sprawiło, że Wisła Kraków zniknęła z mapy esportu w Polsce. W ciągu 3 lat osiągnęli bardzo dużo i z miejsca niemal stali się jedną z lepszych drużyn w naszym kraju.

Czytaj również:  Czy reprezentacja Francji skład 2020 wygra Mistrzostwa Świata?

W związku z problemami finansowymi drużynę zaczęli opuszczać jej podstawowi gracze. Dyskutowano o tym, aby całkowicie przebudować zespół, jednak ostatecznie do tego nie doszło i rozwiązano kontrakty z pozostałą dwójką. Główny sponsor sekcji, a więc All in! Games nie zdołał porozumieć się z prezesem krakowskiego stowarzyszenia, a więc Dawidem Błaszczykowskim i ostatecznie podjęto taką decyzję. Dla polskiego esportu niestety jest to bardzo duża strata, gdyż przez ostatnie 3 lata to właśnie wisła kraków cs go była naszą jedyną nadzieją na to, że po kilku latach posuchy polski klub w końcu zacznie nawiązywać do sukcesów Virtus.Pro. Próby podjęto jak widać wyżej w tekście, aczkolwiek są jednak kwestie, w których sami zawodnicy nie mają bezpośredniego wpływu.

I tak znów musimy czekać na to, aż doczekamy się sukcesów polskiej drużyny w tej jakże popularnej strzelance. Może za jakiś czas ktoś taki się pojawi. Trzymamy kciuki.