Zobacz, jak wygląda obstawianie meczy CS GO

Counter Strike: Global Offensive to jedna z najważniejszych gier komputerowych w świecie esportu. Miała ona duży wpływ na rozwój sceny sportów elektronicznych do postaci, którą znamy dziś. Obstawianie meczy CS GO jest bardzo popularne zwłaszcza wśród młodych graczy, dla których esport często okazuje się bardziej emocjonujący od tradycyjnych dyscyplin sportowych. W tym artykule powiemy kilka słów o tym, jak wygląda obstawianie zakładów na CS GO.

obstawianie meczy cs go

Czym właściwie jest CS GO?

CS GO to skrót od popularnej gry komputerowej: Counter Strike: Global Offensive. To wieloosobowa strzelanka pierwszoosobowa, wydana przez studio Valve Corporation we współpracy z Hidden Path Entertainment w 2012 roku. Zasady rozgrywki są bardzo proste – na mapie walczą dwie drużyny pięcioosobowe. Jedna grupa to terroryści, a druga to antyterroryści. W zależności od trybu gry, drużyny mają do wykonania określone zadania, aczkolwiek celem nadrzędnym jest wyeliminowanie zawodników drużyny przeciwnej. CS GO to obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin esportowych, a zatem nie może dziwić fakt, że także obstawianie meczy CS GO jest tak popularne wśród graczy.

Jak rozgrywane są mecze CS GO?

W meczach drużyn esportowych wykorzystywany jest tryb turniejowy. Rozgrywka może toczyć się na kilku różnych mapach. Pierwsza runda to runda pistoletowa, w której zespoły mają okazję zebrać środki potrzebne do zakupu lepszego sprzętu. Wybór strony jest losowy, a po rozegraniu 15 rund następuje zmiana stron. Rywalizacja na jednej mapie składa się z 30 rund, a wygrywa drużyna, która jako pierwsza osiągnie wynik 16 punktów. W przypadku remisu rozgrywane są sześciorundowe dogrywki ze zmianą stron po trzech rundach. Wygrywa zespół, który zakończy na swoją korzyść przynajmniej cztery rundy. Dogrywki trwają aż do wyłonienia zwycięzcy na mapie.

Czytaj również:  Jak znaleźć najlepsze typy od najlepszych typerów

W profesjonalnych turniejach rywalizacja może trwać do wygrania kilku rund, np. do dwóch, trzech, a nawet czterech. W świecie Counter Strike: Global Offensive stosuje się ranking szachowy ELO, na podstawie którego drużyny zbierają punkty decydujące o pozycji w światowym rankingu. Pod koniec 2022 roku najlepszy jest zespół Heroic, a za jego plecami plasuje się Team Liquid i Outsiders. Profesjonalni zawodnicy CS GO mogą pochwalić się niezwykłym refleksem, ale również dużą umiejętnością współpracy i zgrania. Obstawianie meczy CS GO jest tak popularne, ponieważ mecze potrafią być naprawdę widowiskowe i bardzo emocjonujące.

Jakie zakłady można obstawiać na mecze CS GO?

Wybór zakładów bukmacherskich na mecze Counter Strike’a jest bardzo duży, dzięki czemu gracze mają sporo swobody w typowaniu wyniku. Najpopularniejsze są oczywiście proste zakłady na zwycięzcę meczu, w których typujemy zespół, który naszym zdaniem wygra. Do tego dochodzą zakłady poniżej/powyżej na liczbę map, zakłady na zwycięzcę z handicapem, czy też zakłady na zwycięzcę poszczególnych rund oraz zakłady poniżej/powyżej na liczbę rund na każdej mapie. Na prestiżowych turniejach można także obstawiać indywidualne dokonania zawodników.

Do tego, obstawianie meczy CS GO pozwala na tworzenie dużych zakładów AKO zawierających kilka meczów rozgrywanych w ciągu jednego dnia. Na prestiżowych turniejach każdego dnia rozgrywa się nawet kilkanaście spotkań. Gracze mają możliwość wytypowania zwycięzcy całego turnieju. Tutaj warto wiedzieć, że turnieje w CS GO mają swoje rangi, które decydują o liczbie punktów do zdobycia i puli nagród. Najbardziej prestiżowe turnieje to turnieje rangi major.

Jak poprawić skuteczność swoich kuponów?

Rywalizacja pomiędzy najlepszymi zespołami jest bardzo wyrównana i zacięta, a wskazanie zwycięzcy w tego typu meczach jest naprawdę trudne. Niemniej jednak, fani dyscypliny, którzy na co dzień śledzą prestiżowe turnieje i rozgrywki najlepszych zespołów, wiedzą, na co zwrócić uwagę w typowaniu. Istotną kwestią są wyniki i statystyki ostatnich meczów, bilans spotkań bezpośrednich H2H, forma, a także natężenie spotkań w ostatnim czasie. Obstawianie meczy CS GO warto zatem rozpocząć od dokładnego zapoznania się z tą dyscypliną i sposobem rozgrywania spotkań. Dobra znajomość dyscypliny, najlepszych drużyn i zawodników może zaprocentować lepszymi wynikami.

Czytaj również:  Wisła Kraków CS Go – wszystko na temat drużyny
niemcy anglia

Gdzie możliwe jest obstawianie meczy CS GO?

Zakłady bukmacherskie na esport cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych graczy, którzy każdego dnia obserwują rywalizację najlepszych zespołów w prestiżowych turniejach rangi major rozgrywanych na całym świecie. Obstawianie meczy CS GO jest możliwe w serwisie legalnego bukmachera Superbet, który może pochwalić się bardzo rozbudowaną ofertą zakładów na sporty elektroniczne. Dużym plusem jest to, że turnieje CS GO można za darmo oglądać na żywo, a wszystko za pośrednictwem streamów online, które są udostępniane także w serwisach bukmacherskich. Superbet może pochwalić się wieloma atrakcyjnymi promocjami, dzięki którym obstawianie meczy CS GO będzie jeszcze bardziej emocjonujące.