Typowanie meczu BVB vs Sevilla

Rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów powoli dobiegają końca, jeśli chodzi o fazę grupową i poznaliśmy coraz więcej drużyn, które zapewniły już sobie awans do 1/8 finału. Warto jednak pomyśleć już o kolejnym sezonie i ewentualnych ciekawych starciach pomiędzy różnymi interesującymi ekipami. Bez wątpienia do grona godnych uwagi i polecenia meczów można zaliczyć spotkanie BVB vs Sevilla. Do takiego meczu może dojść w Lidze Mistrzów lub w innych europejskich pucharach (Liga Europy lub Puchar Konferencji UEFA), jednak starcie tych ekip w ramach rozgrywek LM jest najbardziej prawdopodobne.

Podstawowe informacje na temat zespołów BVB i Sevilli

Jeśli chodzi o ewentualny mecz BVB vs Sevilla to mamy tutaj do czynienia z przedstawicielami czołowych lig europejskich. W przypadku BVB jest to Bundesliga, czyli liga niemiecka, w której w sezonie 2021/2022 Borussia wywalczyła tytuł wicemistrzowski tracąc 8 punktów do Bayernu Monachium. Aktualnie w sezonie 2022/2023 zespół BVB radzi sobie świetnie na krajowym podwórku znajdując się w czołówce i z pewnością będzie liczył się w walce o końcowy tytuł mistrzowski. Warto dodać, że BVB reprezentuje również Niemcy w rozgrywkach Ligi Mistrzów i idzie jej to znakomicie, ponieważ zapewniła sobie awans do 1/8 finału.

Po drugiej stronie mamy ekipę Sevilli, która reprezentuje najwyższy poziom rozgrywkowy w Hiszpanii, czyli La Liga. W sezonie 2021/2022 drużynie tej udało się zająć czwarte miejsce z punktem straty do miejsca 3 oraz z 3 punktami straty do tytułu wicemistrza. Czwarta lokata pozwoliła jednak na wzięcie udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Obecnie w sezonie 2022/2023 drużyna ta radzi sobie słabo i znajduje się w strefie spadkowej. Należy jednak pamiętać, że jest to klasowa ekipa, która prawdopodobnie prędzej czy później wyjdzie z dołka. W rozgrywkach Ligi Mistrzów Sevilla ostatecznie odpada w sezonie 2022/2023 po fazie grupowej, ale ma jeszcze szanse na zajęcie 3 miejsca w grupie dającego możliwość gry w rozgrywkach Ligi Europy.

Czytaj również:  Jak obstawić mecze UEFA dzisiaj?

Aktualna forma zespołów i bilans bezpośrednich spotkań

Na podstawie powyższych informacji można zauważyć, że obecnie znacznie lepszą formę w rozgrywkach ligowych i pucharowych prezentuje zespół Borussi i w ewentualnym starciu BVB vs Sevilla zespół ten powinien być faworytem. Oczywiście nie wolno lekceważyć drużyny z Hiszpanii, która nawet w kryzysie potrafi być bardzo groźna, tym bardziej, że kolejna okazja do rozegrania takiego meczu o stawkę może się przytrafić za jeden albo nawet kilka sezonów. Przez ten czas bardzo wiele może się zmienić. Warto dodać, że oba zespoły trafiły na siebie w fazie grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2022/2023. W Sevilli Borussia wygrała 4:1, natomiast w Dortmundzie padł wynik 1:1. Ogólny bilans spotkań tych drużyn to 2 wygrane Niemców, jedna wygrana Hiszpanów oraz 3 remisy.

Co jest ważne przy typowaniu meczu BVB vs Sevilla?

Warto przede wszystkim mieć na uwadze to, że mecz nie jest równy meczowi i za jeden lub kilka sezonów faworyt konfrontacji BVB vs Sevilla może ulec zmianie. W takim przypadku istotną sprawą jest zwrócenie uwagi na wiele istotnych czynników w ramach dokładnej analizy przedmeczowej. Podczas dokonywania takiej analizy ważną kwestią jest zainteresowanie się następującymi sprawami:

  • Aktualna forma obu zespołów – dobrze jest zwrócić uwagę na wyniki, jakie obie drużyny osiągały w ostatnich kilku spotkaniach ligowych czy też pucharowych. Na ich podstawie możliwe jest ustalenie formy, szansy na dużą albo małą ilość bramek w meczu, itp.
  • Sytuacja kadrowa klubów – na krótko przed meczem dobrze jest śledzić kartki graczy i sprawdzić czy któryś kluczowy zawodnik nie musi pauzować z powodu czerwonej lub zbyt dużej liczby żółtych kartek. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku śledzenia kontuzji. Brak jednego albo kilku kluczowych graczy oznacza poważne osłabienie i może wpłynąć w znaczący sposób na końcowy rezultat meczu.
  • Bezpośrednie mecze – ten aspekt można brać pod uwagę w niewielkim stopniu, jeśli do ostatniego meczu doszło kilka sezonów temu, gdy składy i sztaby szkoleniowe drużyn były zupełnie inne niż obecnie.
Czytaj również:  Jak typować spotkanie Real Madryt Liverpool?

Nad jakimi typami warto się zastanowić w przypadku pary BVB vs Sevilla?

Jeśli chodzi o spotkanie BVB vs Sevilla ostateczne typy należy wybrać po dokonaniu odpowiedniej analizy. Już teraz można jednak pokusić się o pewne prognozy, które powinny wiązać się z dość sporym prawdopodobieństwem przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego kursu. Warto zwrócić uwagę na typy, takie jak:

  • Wygrana BVB – w tym przypadku należy spodziewać się wyrównanego spotkania, ale ze wskazaniem na ekipę niemiecką. Dla pewności można zdecydować się na zakład z podpórką (wygrana lub remis) albo na zakład ze zwrotem stawki w przypadku remisu.
  • Remis – w historii spotkań tych drużyn najczęściej padały remisy, więc takie zdarzenie jest również wysoce prawdopodobne. To w połączeniu z wysokim kursem jest bardzo kuszące i godne uwagi.
  • Powyżej 2,5 bramki – statystyki pokazują, że w większości meczów tych drużyn padały przynajmniej 3 gole, więc taki typ jest również godny polecenia. Spora liczba spodziewanych bramek wiąże się z przewidywaną dużą ilością sytuacji podbramkowych, więc można też pomyśleć o typie na rzuty rożne.