Sprzawdzamy jak wygląda Turniej Czterech Skoczni – kalendarz

Turniej czterech skoczni kalendarz

Każdy kto śledzi skoki narciarskie z niecierpliwością czeka na Turniej Czterech Skoczni. To bez wątpienia jedno z większych wydarzeń w kalendarzu skoków narciarskich. W zeszłym roku, w Oberstdorfie świętowaliśmy 70 edycję tego wydarzenia. A jak kształtują się kalendarze na nadchodzący sezon i czy warto przystąpić do typowania zakładów bukmacherskich na Turniej Czterech Skoczni? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Turniej Czterech Skoczni – kalendarz

Jak co roku, również w sezonie 2022/2023 Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się tuż po świętach Bożego Narodzenia i będzie kontynuowany na początku kolejnego roku. W nadchodzącym sezonie zawody rozpisano w następujący sposób:

  • 29 grudnia 2022 – rozpoczęcie Turnieju – Oberstdorf – Niemcy,
  • 01 stycznia 2023 – Garmisch-Partenkirchern – Niemcy,
  • 04 stycznia 2023 – Innsbruck – Austria
  • 06 stycznia 2023 – zakończenie turnieju – Bischofshofen – Austria.

Transmisję ze skoków narciarskich w ramach Turnieju Czterech Skoczni kibice będą mogli oglądać za pośrednictwem kanałów Eurosport i TVN. Nie da się ukryć, że Turniej Czterech Skoczni to bardzo ważne wydarzenie dla polskich kibiców. Nasi skoczkowie doskonale odnajdują się na niemieckich i austriackich skoczniach, uzyskując wysokie noty i zgarniając podium. W samym tylko sezonie 2020/2021 klasyfikację końcową wygrał Kamil Stoch, a podium zamknął Dawid Kubacki. Jednak zanim przystąpisz do typowania, powinieneś wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Czym kierować się podczas typowania Turnieju Czterech Skoczni?

Choć mogłoby się wydawać, że Turniej Czterech Skoczni nie różni się niczym od pozostałych zawodów w ramach Pucharu Świata czy Pucharu Narodów, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Różnice te dotyczą nie tylko samych zawodników, ale także oferty przygotowanej przez legalnych polskich bukmacherów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wskazówki, którymi powinieneś się kierować podczas typowania zakładów wzajemnych, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Czytaj również:  Jak obstawiać mecz Real Madryt PSG online?

Forma zawodników

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpoczyna się 25 listopada 2022 roku. Nie trudno zauważyć, że podczas Turnieju Czterech Skoczni skoczkowie będą już ponownie w formie. Co więcej, 28 grudnia 2022 roku odbędzie się oficjalny trening przed Turniejem Czterech Skoczni. To sprawia, że przystępując do typowania zakładów w ramach Turnieju Czterech Skoczni będziesz już dysponował odpowiednimi statystykami, które pozwolą ci skutecznie oszacować kondycję zawodników. Jedyne co musisz zrobić, to sięgnąć do danych i zapoznać się z wynikami wybranych skoczków. Pamiętaj przy tym, by podczas typowania zwycięzcy turnieju zawsze brać pod uwagę dodatkowe czynniki, takie jak pogodę czy typ skoczni.

Regulamin zawodów

Chcąc typować zakład w ramach Turnieju Czterech Skoczni musisz pamiętać, że reguły obowiązujące na tej imprezie różnią się znacząco od tych, obowiązujących w innych spotkaniach skoczków. W Turnieju Czterech Skoczni rywalizuje ze sobą 50 skoczków, którzy następnie dzieleni są na 25 par. Między zawodnikami obowiązuje system KO, a zwycięzcą całego Turnieju zostaje ten skoczek, który odda 8 najrówniejszych skoków. Warto wobec tego, podczas typowania zakładu na zwycięzcę, wybrać tego skoczka, który oddaje stabilne i równe skoki.

Handicap

Turniej Czterech Skoczni organizowany jest na skoczniach w Niemczech i Austrii. To sprawia, że skoczkowie tych narodowości mogą liczyć na dodatkowe wsparcie kibiców, a co więcej, doskonale znają skocznie, na których będą oddawali skoki. To sprawia, że już na starcie otrzymują coś na kształt handicapu. Podczas typowania zakładu bukmacherskiego bierz ten czynnik pod uwagę, by zwiększyć swoje szanse na skuteczny typ.

Odporność na stres

Nie da się ukryć, że Turniej Czterech Skoczni należy do zdecydowanie najbardziej prestiżowego wydarzenia w całym roku. Tak duże znaczenie turnieju sprawia, że nie każdy skoczek jest w stanie poradzić sobie z emocjami, co znacząco wpływa na jakość oddawanych przez niego skoków.

Czytaj również:  Zapowiedź Eurobasket 2022

Ulubione skocznie

Typując skoki narciarskie, w tym te oddawane w ramach Turnieju Czterech Skoczni, warto zwrócić szczególną uwagę na dane statystyczne. Każdy skoczek ma swoją ulubioną skocznię, na której niemal co sezon uzyskuje naprawdę dobre wyniki. Chcąc wytypować zwycięzcę turnieju warto wziąć ten czynnik pod uwagę, ponieważ może się okazać, że na co dzień słaby zawodnik, podczas Turnieju Czterech Skoczni uzyska naprawdę dobre wyniki.

Jakie rynki wybierać podczas typowania Turnieju Czterech Skoczni?

Legalni polscy bukmacherzy wiedzą, jak dużym zainteresowaniem w Polsce cieszą się skoki narciarskie. Właśnie z tego powodu przygotowali mocno rozbudowaną ofertę zakładów wzajemnych. Wśród rynków wartych uwagi możemy wyróżnić dwa podstawowe, czyli na zwycięzcę turnieju oraz pojedynki bezpośrednie H2H.

Dodatkowo, gracze mogą typować zwycięzców w Top 3, Too 6 czy Top 10, a także zakłady na najlepszego skoczka w poszczególnych reprezentacjach czy zakład na to czy dany zawodnik wygra przynajmniej jedne zawody podczas trwającego turnieju. Propozycji jest naprawdę wiele, dlatego warto wziąć je pod uwagę podczas typowania nadchodzących wydarzeń.