Sprawdź aktualne typy Fulham Leeds

Angielska piłka klubowa jest bardzo popularna nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w wielu innych zakątkach świata. W każdej kolejce mecze Premier League ogląda również wielu widzów z Polski. Nic w tym dziwnego, ponieważ mecze na wyspach są dynamiczne oraz pełne zaciętej walki, często na granicy faulu. Oczywiście chcąc oglądać wyrównane mecze nie trzeba zwracać uwagi tylko na zespoły z czołówki. W lidze angielskiej gra wiele ekip o wyrównanym, wysokim poziomie. Mecze pomiędzy nimi to gwarancja emocji oraz wielu możliwości dla typerów. Godnym uwagi wydarzeniem jest między innymi mecz pomiędzy Fulham, a Leeds.

Co warto wiedzieć o zespołach Fulham i Leeds?

Jeśli chodzi o mecze Fulham Leeds typy wymagają solidnej analizy, ponieważ mamy tutaj do czynienia z dwoma zespołami reprezentującymi wysoki, zbliżony do siebie poziom. Oczywiście ekipy te rywalizowały zarówno w Premier League jak również w niższych ligach z sukcesami i porażkami. Obecnie ich forma jest dość ustabilizowana i zespoły te powinny w najbliższych sezonach walczyć o miejsca w środku, a nawet górnej części tabeli. Innymi słowy mamy do czynienia z solidnymi średniakami Premier League, a to oznacza, że poziom spotkań pomiędzy tymi zespołami powinien być wysoki.

Historia spotkań pomiędzy Fulham, a Leeds nie jest zbyt obszerna, ponieważ drużyny te często grały w różnych ligach i „mijały się” ze sobą. Gdy jedna awansowała to druga spadała. Dotychczas rozegranych zostało łącznie 19 spotkań pomiędzy tymi zespołami, w których 6 padło łupem Fulham, tyle samo spotkań wygrała ekipa Leeds oraz padło 7 remisów. Są to więc bardzo wyrównane statystyki, chociaż w ostatnich latach to drużyna Leeds prezentowała się lepiej, jednak jej zwycięstwa były zwykle minimalne.

Jakie czynniki mają wpływ na typy i analizę meczu pomiędzy Fulham, a Leeds?

Ze względu na wyrównane statystyki i poziomy obu drużyn. Określenie zwycięzcy, liczby bramek oraz innych zdarzeń jest dość trudne i wymaga bardzo dokładnej analizy uwzględniającej wiele istotnych czynników. Między innymi trzeba zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • Historia bezpośrednich meczów – na podstawie historii można sprawdzić, która drużyna radzi sobie lepiej w bezpośrednich starciach. Warto jednak pamiętać, że istotną rolę odgrywa najnowsza historia obejmująca ostatnie 2-3 mecze rozgrywane do kilku miesięcy temu. Wyniki starszych meczów nie są już tak ważne, ponieważ obecnie drużyny mogą się znacznie różnić od siebie pod względem składów, trenerów, zarządu, itp.
  • Ostatnie transfery – jeśli chodzi o parę Fulham Leeds typy powinny być poprzedzone analizą ostatniego okienka transferowego. Zakup nowych, klasowych piłkarzy lub ich sprzedaż mogą w znaczącym stopniu wpłynąć na formę drużyny, a także jej zdolności ofensywne, defensywne, styl gry oraz inne istotne aspekty.
  • Aktualna sytuacja kadrowa – nawet teoretycznie silniejszy kadrowo zespół może mieć trudne zadanie jeśli chodzi o wygraną ze słabszą drużyną. Wiele zależy bowiem od absencji kluczowych zawodników spowodowanej pauzowaniem za kartkę lub leczeniem kontuzji. Warto więc krótko przed meczem sprawdzić aktualności pod tym kątem.
  • Forma zespołów w ostatnich meczach o stawkę – dobrze jest sprawdzić jak dana drużyna radziła sobie w ostatnich spotkaniach ligowych, pucharowych, itp. Dzięki temu można ustalić czy jest ona w formie albo w dołku oraz czy jest nastawiona na strzelanie dużej ilości bramek albo na solidną defensywę. Czasem jednak takie informacje mogą być zwodnicze, ponieważ przegranie 3 meczów pod rząd z drużynami z czołówki ligi wcale nie oznacza, że dana drużyna przegra z ekipą, która pokonała 3 rywali z dołu tabeli. Należy więc sprawdzać nie tylko ostatnie wyniki, ale również to z jakimi drużynami grała dana ekipa.
Czytaj również:  Lechia Gdańsk - GKS Katowice typy

Ciekawe typy dla pary Fulham Leeds

Jak widać, wybór konkretnych typów jest uzależniony od przeprowadzenia dokładnej analizy formy i aktualnej sytuacji drużyn. Oznacza to, że osoba typująca będzie wiedziała dużo więcej na krótko przed meczem. W perspektywie długofalowej dla Fulham Leeds typy obejmują jednak pewne przykłady, które można rozważać dużo wcześniej. Oto kilka z nich:

  • Remis – zacięte statystyki sugerują, że istnieje spora szansa na padnięcie remisu, tym bardziej, że taki wynik dotychczas w starciach Fulham – Leeds padł 7 razy co daje ponad 33% spotkań. Spore prawdopodobieństwo idące w parze z wysokim kursem sprawia, że taki typ jest opłacalny.
  • Ponad 2,5 bramki – statystyki pokazują również, że w bezpośrednich meczach pomiędzy tymi ekipami rzadko pada mniej niż 2,5 bramki. Dobrze więc zastanowić się nad takim typem obstawianym samodzielnie albo jako dodatek do kupony (zależy od jego kursu).
  • Rzuty rożne – ofensywna gra i spora liczba bramek wiąże się z wieloma sytuacjami podbramkowymi. To z kolei sprawia, że w meczach pomiędzy Fulham, a Leeds może być dyktowanych sporo rzutów rożnych. Warto więc wybrać typ na rzuty rożne, który ma dobry kurs i dużą szansę powodzenia.
  • Zwycięstwo gospodarzy – zarówno aktualna forma drużyn, jak również historia bezpośrednich spotkań pokazuje, że lepiej radzą sobie gospodarze. Nie jest to akurat żadną tajemnicą, ponieważ atut własnego boiska ma bardzo ważne znaczenie dla występów drużyny, jej morale i formy.