Nasze typy MLB – jak obstawiać baseball?

MLB (Major League Baseball) to profesjonalna liga baseballa rozgrywana w Stanach Zjednoczonych. Jest to oczywiście bezsprzecznie najlepsza liga na świecie, a mistrz rozgrywek jest ogłaszany mistrzem świata. Amerykanie szaleją za baseballem – jest to jedna z gier, w którą chętnie grają także dzieci na szkolnych boiskach. Chociaż w Europie sport ten nie jest tak popularny, nie brakuje graczy, którzy realizują swoje typy MLB na zakładach bukmacherskich.

Baseball – jeden z narodowych sportów USA

Baseball to dość oryginalny sport zespołowy, w którym jedna drużyna atakuje i zdobywa punkty, a druga broni i stara się przeszkadzać w punktowaniu. Mecz składa się z inningów, w trakcie których zespoły zamieniają się rolami. Mecz składa się z dziewięciu takich rund. Drużyna atakująca zaczyna z jednym zawodnikiem – pałkarzem. Ma on na celu wybić piłkę rzucaną przez miotacza do łapacza za plecami pałkarza w taki sposób, aby drużyna broniąca nie zdołała przywrócić piłki na plac gry zanim pałkarz nie dobiegnie do kolejnej bazy. Jeśli pałkarzowi się to uda, baza jest zajmowana przez zespół atakujący. Inning można wygrać maksymalnie w stosunku 4-0. Typy MLB w naszym kraju należą do rzadkości, ponieważ bardzo niewiele osób zna szczegółowe reguły gry w baseball.

Jak rozgrywany jest sezon MLB?

Podobnie jak w innych ligach amerykańskich, zespoły są podzielone na ligi i dywizje, co znacznie ułatwia rozgrywanie spotkań. W każdym sezonie uczestniczy 30 zespołów podzielonych na dwie ligi: American League oraz National League. W każdej z nich mamy trzy dywizje po pięć zespołów: East, Central oraz West. W fazie zasadniczej każda drużyna rozgrywa w sumie 162 mecze, w większości w obrębie swojej ligi. Zazwyczaj w ciągu jednego spotkania dwóch zespołów rozgrywane są serie 3 meczów.

Po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywa się mecz gwiazd dwóch lig: American i National. Zwycięska liga uzyska przewagę własnego stadionu podczas wielkiego finału. Do decydującej fazy rozgrywek przechodzi po pięć najlepszych zespołów z każdej ligi. Mamy kolejno: Wild Card Games, Divisional Series (mistrzowie dywizji), League Championship Series (mistrzowie ligi) oraz World Series, czyli wielki finał o mistrzostwo świata pomiędzy zwycięzcami American i National League. A zatem, typy MLB oferują do dyspozycji graczy całkiem pokaźną liczbę zakładów do obstawienia.

Czytaj również:  Liga angielska - jak wyniki mają wpływ na typowanie?

Popularne zakłady bukmacherskie na baseball

Oferta zakładów bukmacherskich na baseball u legalnych polskich bukmacherów często jest dość ograniczona. Zazwyczaj można obstawiać jedynie zwycięzcę meczu, choć renomowani bukmacherzy oferują także typy MLB na handicapy, a także zakłady poniżej/powyżej na liczbę punktów. W serwisach legalnych bukmacherów w Polsce można również obstawić mistrza MLB oraz mistrzów dywizji oraz lig.  To w pełni wystarcza do satysfakcjonującego obstawiania baseballu, choć warto wspomnieć, że w przypadku zagranicznych bukmacherów oferta na MLB jest znacznie bardziej rozbudowana. Można np. obstawiać indywidualne statystyki poszczególnych zespołów.

Gdzie znaleźć rzetelne typy MLB?

W naszym kraju nie znajdziemy wielu osób, które mogłyby pochwalić się szczegółową znajomością zasad baseballa. Jest to dość oryginalna gra, która początkowo wydaje się dość dziwna, ale w gruncie rzeczy zasady są proste. Wystarczy tak naprawdę obejrzeć kilka spotkań z dobrym komentarzem, aby zrozumieć, co się dzieje na placu gry i jaka jest istota rywalizacji. Jeśli chodzi o profesjonalne typy MLB, w naszym kraju jest kilku graczy, którzy regularnie obstawiają amerykańską ligę baseballa i dzielą się swoimi typami. Można je znaleźć chociażby na grupach typerskich na portalach społecznościowych. Warto jednak podszlifować angielski i poszukać na anglojęzycznych forach bukmacherskich, gdzie można znaleźć znacznie większą liczbę typów bukmacherskich na baseball.

Dlaczego warto typować wyniki w MLB?

Baseball to wbrew pozorom bardzo emocjonujący sport, który potrafi być widowiskowy, choć oczywiście tą dyscyplinę trzeba najpierw lepiej poznać. Osobiście znamy fanów, którzy regularnie realizują swoje typy MLB i to z całkiem przyzwoitymi wynikami. Trzeba jednak przyznać, że typowanie zwycięzcy meczu jest bardzo trudne. W seriach po trzy mecze bardzo często zespoły wymieniają się zwycięstwami, co pokazuje, jak wyrównany jest poziom. Dlatego wielu typerów obstawia MLB raczej pod kątem liczy punktów, bazując na statystykach i składach obu zespołów.

Czytaj również:  Jak obstawiać wyścigi konne typy?

Gdzie można obstawiać zakłady na MLB?

Chociaż baseball nie należy do najpopularniejszych sportów w naszym kraju, to jest on dostępny w ofercie legalnych bukmacherów, czego dobrym przykładem jest Superbet. Znajdziemy tu zakłady na zwycięzcę meczu, handicapy, a także zakłady poniżej/powyżej na liczbę punktów. W niektórych meczach można nawet typować zwycięzcę poszczególnych inningów! Także w ofercie zakładów na żywo w Superbet można znaleźć typy MLB. Obstawianie zakładów na baseball może być pierwszym krokiem do bliższego poznania tej fascynującej, acz czasem niezrozumiałej dla Europejczyków gry.