Typujemy puchar narodów w skokach narciarskich

Jeszcze do niedawna zasady obowiązujące w skokach narciarskich były przejrzyste i zrozumiałe dla każdego widza, również tego weekendowego. Turniej wygrywał ten skoczek, który łącznie w obu seriach skoczył najdalej, a Puchar Narodów w skokach narciarskich lądował w rękach tego, który podczas wszystkich turniejów zebrał najwięcej punktów. Jednak wprowadzone przez FIS zmiany sprawiły, że punktacja nie jest już tak prosta. Obecnie na wynik danego skoku wpływają również dodatkowe czynniki, których celem jest wyrównanie szans zawodników. Właśnie dlatego, planując typowanie skoków narciarskich, w tym Pucharu Narodów, warto dokładnie zapoznać się z zasadami obowiązującymi w tej dyscyplinie, a także dowiedzieć się, jakie rynki najlepiej typować.

Jakie zakłady wybierać podczas typowania Pucharu Narodów w skokach narciarskich?

Obstawianie rywalizacji na skoczni cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy, dlatego legalni polscy bukmacherzy wprowadzają coraz to nowe propozycje, które pozwalają każdemu znaleźć rynek zgodny z upodobaniami. Tym samym gracze mogą wybierać wśród propozycji na zakłady długoterminowe, jak również na zakłady tradycyjne w formule pre match i na żywo.

W kategorii zakładów długoterminowych największym zainteresowaniem cieszy się zakład na zwycięzcę turnieju. Tutaj zadaniem gracza jest wytypowanie, który zawodnik, po zakończeniu pełnej serii zawodów zyska najwyższe noty. W kategoriach zakładów długoterminowych na Puchar Narodów w skokach narciarskich gracze mogą wytypować również miejsca poszczególnych zawodników w Top 3, Top 5, a nawet Top 10. Te kategorie wymagają jednak odpowiedniej znajomości dyscypliny i możliwości skoczków narciarskich. Zakłady na top zawodników nie należą do najprostszych, ale gwarantują naprawdę wysokie kursy, dlatego jest o co walczyć.

Zakłady na wybrany turniej nie różnią się znacząco od zakładów długoterminowych. Tutaj też zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się typy na zwycięzcę turnieju oraz na miejsca skoczków w top. Dodatkowo, bukmacherzy chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy, proponują zakłady H2H, w których gracz ma za zadanie wskazać który ze skoczków okaże się lepszy podczas wybranego turnieju.

Czytaj również:  Zakłady bukmacherskie na niższe ligi piłkarskie

Na co zwracać uwagę podczas typowania skoków narciarskich?

Nie da się ukryć, że chcąc uzyskać jak najlepsze rezultaty z typowania zakładów wzajemnych, gracze muszą wykazywać się wysoką skutecznością w swoich typach. Tymczasem skoki narciarskie to dyscyplina, w której najczęściej dochodzi do nieprzewidzianych sytuacji. Duży wpływ na wyniki poszczególnych zawodników ma pogoda. Nawet jeden mocniejszy podmuch wiatru może sprawić, że zawodnik, którego nikt nie brał pod uwagę podczas typowania zakładu zdobędzie pierwsze miejsce w turnieju. Jeśli więc planujesz rozpocząć typowanie Pucharu Narodów w skokach narciarskich, powinieneś wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby zwiększyć swoje szanse na postawienie skutecznego typu. W tym celu powinieneś zwrócić uwagę na niżej opisane czynniki.

Dyspozycja zawodników

Punkt ten jest szczególnie ważny w odniesieniu do długotrwałych rywalizacji, takich jak m.in. Puchar Narodów. Nie da się ukryć, że tylko ci najlepsi skoczkowie, są w stanie utrzymać dobrą formę przez cały czas trwania mistrzostw. U zdecydowanej większości zawodników da się zauważyć wyraźne wahania w kondycji, co sprawia, że prawdziwa rywalizacja toczy się wyłącznie między garstką prawdziwych mistrzów latania.

Rozmiar skoczni

Puchar Narodów odbywa się na różnorodnych skoczniach, w tym normalnych – K-90, dużych – K120 oraz mamucich – K-185. Przed przystąpieniem do typowania warto przeanalizować statystyki wcześniejszych skoków, ponieważ niemal każdy skoczek ma swoje własne preferencje dotyczące skoczni. Niektórzy skoczkowie doskonale radzą sobie na skoczniach mamucich, podczas gdy normalne stanowią dla nich spore wyzwanie. Konfiguracji może być naprawdę wiele, dlatego tak ważne jest sprawdzenie informacji w rzetelnych źródłach.

Prognoza pogody

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pogoda odgrywa niezwykle istotną rolę w skokach narciarskich. Wpływ na długość skoku ma nie tylko wiatr, ale również opady deszczu czy śniegu, a nawet słoneczna pogoda. Co więcej, bywają sytuacje, w których pogoda jest na tyle uciążliwa, że turniej musi być odwołany. Wszystkie te czynniki mogą negatywnie wpłynąć na jakość oddawanych skoków, dlatego nie można ich pomijać podczas typowania zakładów bukmacherskich.

Czytaj również:  2 liga polska – jak ją typować?

Lokalizacja turnieju

Poszczególne turnieje podczas konkursów międzynarodowych, takich jak Puchar Narodów, odbywają się na różnych skoczniach, w wielu krajach. W każdym z nich, wokół skoczni gromadzą się tysiące kibiców, zapewniających ogromne wsparcie dla zawodników. Planując typowanie Pucharu Narodów w skokach narciarskich warto wziąć pod uwagę również ten czynnik. Pamiętając o tym, jak wysokie noty na zakopiańskich skoczniach osiągali nasi skoczkowie.

Typowanie skoków narciarskich nie należy do najprostszych. Liczne czynniki zewnętrzne sprawiają, że wcześniejsze pewne wyniki mogą się nie spełnić. Warto jednak rozważyć postawienie kuponu na tę dyscyplinę sportową. W Polsce skoki narciarskie cieszą się naprawdę dużą popularnością, nie brakuje nam naprawdę dobrych skoczków, a jeśli dodatkowo, do oglądania ich potyczek na skoczni dodasz typowanie zakładów bukmacherskich, będziesz mógł liczyć na naprawdę wielkie emocje.