Które pary Ligi Mistrzów warto obstawiać?

Liga Mistrzów to najbardziej elitarne rozgrywki klubowe w Europie, a nawet na świecie. Rywalizują w nich mistrzowie oraz najlepsze zespoły lig europejskich. Niektóre od razu biorą udział w fazie grupowej, podczas gdy reprezentanci słabszych rozgrywek (takich jak nasza Ekstraklasa) muszą w pierwszej kolejności przebrnąć przez drabinkę eliminacyjną. Ze względu na możliwość obserwowania starć gigantów europejskiej piłki, rozgrywki Ligi Mistrzów cieszą się wieloletnim, niesłabnącym zainteresowaniem wśród szerokiego grona kibiców, jak również osób zajmujących się typowaniem wydarzeń sportowych. Sporo ludzi zastanawia się jakie pary Ligi Mistrzów są godne zainteresowania pod względem typowania.

Na co zwracać uwagę wybierając pary Ligi Mistrzów do obstawiania?

Przede wszystkim trzeba poczekać na losowanie par 1/8 finału oraz dalszych faz. Dopiero wtedy będzie wiadomo jakie drużyny ze sobą zagrają i można będzie wytypować ciekawe pary do obstawiania, a także przeanalizować grę zespołów w swoich ligach czy też w fazie grupowej. Rzecz jasna, czekając na pary fazy pucharowej Ligi Mistrzów, warto zainteresować się obstawianiem spotkań w fazie grupowej. W każdej kolejce rozgrywanych jest sporo spotkań pomiędzy mocnymi drużynami, które walczą o awans do 1/8 finału czy też o utrzymanie w europejskich pucharach i możliwość gry w Lidze Europy.

Jakie czynniki są istotne przy wyborze par w fazie grupowej Ligi Mistrzów?

Typerzy często polują na ciekawe okazje i zdarzenia o dużym prawdopodobieństwie i wysokim kursie. Wiele takich typów jest dostępnych właśnie w ramach spotkań Ligi Mistrzów, gdzie grają najlepsi z najlepszych w Europie. Wybierając godne uwagi pary Ligi Mistrzów w fazie grupowej, dobrze jest zainteresować się następującymi czynnikami:

 • Aktualna forma drużyn w ostatnich meczach – w tym przypadku dobrze jest skupić się na ostatnich spotkaniach Ligi Mistrzów. Ze względu na napięte harmonogramy i częstą konieczność grania co 3 dni, wiele zespołów odpuszcza niektóre mecze ligowe wystawiając słabszy skład. W takim przypadku mogą pojawiać się słabsze wyniki ligowe, przy jednocześnie doskonałych rezultatach w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Śledząc ostatnie rezultaty Ligi Mistrzów można poznać formę konkretnych drużyn, ustalić faworyta czy też przeanalizować daną parę pod kątem obstawianej ilości bramek, wygranej z handicapem, itp.
 • Sytuacja w tabeli grupy – układ tabeli ma również istotny wpływ na skład drużyny oraz jej postawę w nadchodzących meczach. Jeśli jakaś drużyna ma już pewny awans lub spadek i najbliższe spotkanie nie zmieni jej końcowej pozycji w tabeli to możliwe jest, że skład danej ekipy odbiegnie od optymalnego, ze względu na wspomniany wyżej napięty harmonogram. Szczególnie w ostatnich kolejkach warto zwracać uwagę tylko na mecze drużyn, które mają jeszcze o co walczyć.
 • Bezpośrednie mecze danej pary – można na tej podstawie ocenić kto powinien być faworytem. Najbardziej dokładne informacje można uzyskać po meczach 3 kolejki fazy grupowej. Wiadomo bowiem jaki był wynik konfrontacji danych ekip przed spotkaniem rewanżowym oraz czy pierwsze mecze były zacięte, a na tej podstawie można uzyskać mnóstwo cennych informacji.
Czytaj również:  Jak typować wielki hit Lyon – Marsylia?

Przykładowe pary fazy grupowej Ligi Mistrzów

Jeśli chodzi o fazę grupową to godne uwagi pary Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023prezentują się następująco:

 • Napoli Liverpool – może to być ciekawy i zacięty mecz, w którym zarówno jedna, jak i druga drużyna, w przypadku wygranej, zapewni sobie awans do 1/8 finału albo znacząco się do niego zbliży.
 • Tottenham Olympique Marsylia i Tottenham Sporting Lizbona – sytuacja w grupie D jest bardzo wyrównana, więc bezpośrednie mecze pomiędzy tymi drużynami powinny być zacięte, ciekawe i pełne wysoko wycenianych rozstrzygnięć. Do tego należy pamiętać, że mecze tych ekip z Eintrachtem Frankfurt również powinny być ciekawe, ponieważ Niemcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w rozgrywkach Ligi Mistrzów.
 • Chelsea RB Salzburg – z pewnością będzie to mecz o 1 miejsce w grupie i rozstawienie oraz uniknięcie twardych bojów z AC Milan i Dinamo Zagrzeb, które nadal pozostają w grze o awans do fazy pucharowej.
 • Manchester City Borussia Dortmund – tutaj również obie drużyny mogą zapewnić sobie awans do 1/8 finału albo bardzo się do niego zbliżyć dzięki wygraniu w bezpośrednim starciu.

Jakie typy warto obstawiać w ciekawych parach Ligi Mistrzów?

Oczywiście zarówno w rozgrywkach grupowych, jak również pucharowych Ligi Mistrzów w konkretnych parach można obstawiać wiele różnych, interesujących zdarzeń, takich jak na przykład:

 • Wygrana konkretnej drużyny
 • Remis
 • Liczba bramek w danym meczu
 • Liczba żółtych kartek
 • Ilość rzutów rożnych
 • Ilość żółtych i czerwonych kartek
 • Strzelcy bramek

Oczywiście istnieje również wiele innych zdarzeń, które mogą być obstawiane w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Wystarczy tylko przejrzeć oferty legalnych bukmacherów internetowych, takich jak na przykład Superbet. Warto pamiętać, że każdy typ powinien być poprzedzony analizą. Dobrze jest też skonfrontować swoje typy z opiniami i typami innych graczy i ekspertów. Nie bez znaczenia jest też obstawianie zakładów zgodnie z zasadami zarządzania bankrollem i odpowiedzialnej gry.

Czytaj również:  Barca vs Bayern – jak typować wielki klasyk?