Jak typować spotkanie Real Madryt Liverpool?

Jeśli chodzi o rozgrywki piłkarskie dla klubów to europejskie puchary, a konkretniej Liga Mistrzów zalicza się do rozgrywek uznawanych przez szerokie grono pasjonatów, ekspertów i kibiców za najciekawszy, prestiżowy turniej rozgrywany w Europie, któremu nie dorównują nawet podobne rozgrywki z innych kontynentów. Jeśli chodzi o Champions League to w jej ramach grają między sobą mistrzowie oraz czołowe zespoły najlepszych lig. Ekipy te od razu zaczynają rozgrywki od fazy grupowej lub muszą przebrnąć przez eliminacje. To sprawia, że każdego sezonu w Lidze Mistrzów można obserwować najlepszych piłkarzy i ich świetne zespoły. Kibice, pasjonaci, a także typerzy doceniają Ligę Mistrzów, ponieważ dzięki niej możliwe jest obserwowanie wielu zaciętych, emocjonujących meczów na wysokim poziomie piłkarskim. Do tego grona zalicza się między innymi starcie Real Madryt Liverpool.

Co warto wiedzieć o Realu Madryt i Liverpoolu?

Jeśli mówimy o Realu Madryt i Liverpoolu to warto pamiętać, że mamy do czynienia z ekipami, które są dobrze znane w swoich krajach oraz na europejskich boiskach. Ekipy te są utytułowane i doskonale radzą sobie w swoich krajowych ligach, a także w europejskich pucharach. Oba te zespoły wiele razy zdobywały puchar za wygraną w Champions League. Nic więc dziwnego, że w każdym sezonie sporo kibiców liczy na to, że drużyny te trafią na siebie w fazie grupowej albo fazie pucharowej. Nic w tym dziwnego, ponieważ mecz Real Madryt Liverpool spokojnie może aspirować nawet do miana finału, tym bardziej, że mamy do czynienia z przedstawicielami Premier League oraz La Liga, czyli dwóch najlepszych lig w Europie.

Podstawowe informacje o formie obu drużyn

Nie trzeba przypominać, że każde spotkanie Real Madryt Liverpool emocjonuje wielu obserwujących na całym świecie, a do tego grona zalicza się również sporo osób zajmujących się obstawianiem zakładów bukmacherskich. Zarówno liga angielska, jak i hiszpańska są bardzo silne. Obie drużyny świetnie radzą sobie w swoich krajowych rozgrywkach i zaliczają się do grona faworytów w walce o tytuł krajowych mistrzów. Poza tym ostatnie spotkania tych drużyn w Lidze Mistrzów również idą im doskonale. Oczywiście przytrafiają się jakieś remisy albo porażki, ale zwykle z klasowymi drużynami na porównywalnym poziomie, które również mają wysokie aspiracje. Forma obu zespołów jest więc bardzo wysoka i stabilna od kilku lat.

Czytaj również:  Barca vs Bayern – jak typować wielki klasyk?

Historia bezpośrednich meczów Real Madryt Liverpool

Dotychczasowa historia spotkań pomiędzy Realem, a Liverpoolem pokazuje, że 5 razy wygrał Real, 2 razy górą był Liverpool, a w jednym meczu padł remis. Było to bezbramkowy remis z kwietnia 2021 roku, a jedyne zwycięstwa z Realem Liverpool odnotował w 2009 roku. W pozostałych spotkaniach lepszy był Real, jednak warto mieć na uwadze to, że zawsze mecze te były zacięte i pełne walki oraz wysokiego poziomu piłkarskiego. Jeśli chodzi o najnowszą historię spotkań to prezentuje się ona korzystniej dla ekipy ze stolicy Hiszpanii.

Na co zwracać uwagę przy typowaniu meczu Real Madryt Liverpool

Podejmując decyzję o typowaniu spotkania Real Madryt Liverpool należy zwrócić uwagę na to, że obie drużyny są bardzo silne, więc trzeba spodziewać się zaciętych i emocjonujących spotkań. Trudno jest więc znaleźć typy o sporym prawdopodobieństwie wygranej, ale za to ich kursy są wysokie. Obie drużyny mają sporo szans na wygraną, a co do liczby goli to wiele zależy od dyspozycji dnia. Warto więc krótko przed meczem dokonać dokładnej analizy, która w znaczącym stopniu ułatwi typowanie. Warto zainteresować się kwestiami, takimi jak na przykład:

  • Sytuacja kadrowa – na krótko przed meczem warto dowiedzieć się jacy zawodnicy w drużynach będą niedostępni ze względu na kontuzje lub kartki. Brak jakiegoś kluczowego zawodnika może mieć bowiem istotny wpływ na grę danej ekipy i rezultat końcowy meczu.
  • Historia bezpośrednich starć – w głównej mierze mamy tu na myśli najnowszą historię (najlepiej z obecnego albo poprzedniego sezonu, jeśli taki mecz został rozegrany). Można dzięki temu ustalić faworyta, oszacować prawdopodobną liczbę bramek, żółtych kartek, rzutów rożnych, itp. Jest to istotne w procesie selekcji typów pod kątem prawdopodobieństwa i opłacalności.
  • Aktualna forma zespołów – biorąc pod uwagę mecze ligowe, jak i pucharowe, można dowiedzieć się czy dany zespół posiada wysoką i stabilną formę czy też może jest w kryzysie albo gra bardzo nieprzewidywalnie.
Czytaj również:  Jak wybrać typy na dzisiejsze mecze?

Przykładowe typy godne uwagi?

W przypadku pary Real Madryt Liverpool mamy do czynienia z kilkoma ciekawymi przykładami typów:

  • Remis – wynik ten padł tylko raz w meczach pomiędzy Realem, a Liverpoolem, ale spotkania te są zwykle zacięte. Wysokie prawdopodobieństwo oraz spory kurs to czynniki skłaniające do obstawienia tego wyniku.
  • Zwycięstwo Realu Madryt – jeśli już ktoś wygrywał to jednak częściej był to Real Madryt, który nadal jest w doskonałej formie. Opcją alternatywną może być postawienie na wygraną Realu lub remis (1X albo 2X) lub wybrać zwrot stawki w przypadku remisu (zakład „DNB”).
  • Powyżej 2,5 bramki – są to ofensywne zespoły lubiące strzelać bramki, czego potwierdzeniem jest aktualna forma oraz historia bezpośrednich meczów. Warto więc pomyśleć o typie „over 2,5” czy też „over 1,5”. Ostateczną decyzję należy jednak poprzedzić analizą.