Które mecze w polskiej lidze warto obstawiać?

Ekstraklasa to prawdziwy niszczyciel kuponów. Wyniki spotkań często są bardzo zaskakujące, co zresztą odzwierciedla tabela – różnice w stawce często są niewielkie, a mistrz kraju zazwyczaj nie osiąga zawrotnego wyniku. Jednakże wielu graczy potrafi skutecznie typować Ekstraklasę. Być może kluczem do sukcesu jest po prostu wiedzieć, które liga polska mecze najlepiej obstawiać. W tym artykule postaramy się przeanalizować to zagadnienie.

Najciekawsze mecze polskiej ligi piłkarskiej

Za „polskie derby” uchodzi spotkanie Legii Warszawa i Lecha Poznań. To dwóch odwiecznych rywali, którzy dodatkowo często rywalizowali między sobą o mistrzostwo kraju. Aktualnie, bardzo ważne są także mecze Rakowa Częstochowa z Lechem, ponieważ klub z Częstochowy w trakcie ostatnich dwóch sezonów potwierdził, że ma możliwości ku temu, aby sięgnąć po historyczne mistrzostwo. W sezonie 2022/2023 mamy tylko jedne derby miastowe, a mianowicie derby Poznania pomiędzy Lechem i Wartą. Bardzo interesująco zapowiadają się także derby Mazowsza pomiędzy Legią i Wisłą Płock.

Jednak czy najciekawsze liga polska mecze są najlepsze do obstawiania? No cóż, niekoniecznie. Stawka tych spotkań jest ogromna – w dużej mierze to właśnie od tych spotkań zależeć mogą losy mistrzostwa kraju. Duża stawka to także duża presja ciążąca na piłkarzach, którzy są bardziej podatni na indywidualne błędy mogące wpłynąć na ostateczny wynik spotkania. Często to właśnie mecze na szczycie przynoszą nieoczekiwane rozstrzygnięcia.

Jak prezentuje się tabela po 13 kolejkach?

Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje Raków Częstochowa, który z dorobkiem 29 punktów wypracował już pięć punktów przewagi nad kolejnymi zespołami. Drugie i trzecie miejsce to kolejno Wisła Płock i Legia Warszawa mające na swoim koncie 24 oczka. Tutaj warto jednak zauważyć, że zaległe spotkanie ma jeszcze Lech Poznań, który w przypadku wygrania tego meczu może zrównać się z Legią i Wisłą. To właśnie spotkania pomiędzy tymi czterema zespołami wydają się najistotniejsze. Sporo zamieszania i zaskoczeń wprowadzają natomiast Widzew Łódź (23 punkty) i Stal Mielec (22 punkty). W ścisłej czołówce znajduje się także Pogoń Szczecin (22 punkty).

Czytaj również:  Zapowiedź gali Fame MMA 14

Najciekawsze mecze nadchodzących kolejek

Spore przetasowania w tabeli mogą przynieść liga polska mecze w ramach 14 kolejki. Stal Mielec będzie rywalizować z Wisłą Płock i ewentualna porażka Wisły może mieć poważne konsekwencje w kontekście walki tego klubu o mistrzostwo. Trudna przeprawa czeka także Legię Warszawa, która będzie rywalizować z Pogonią Szczecin o utrzymanie miejsca na podium. Na podium wskoczyć może także Widzew Łódź, który będzie rywalizował z ostatnią w tabeli Miedzią Legnica. Z kolei lider zmierzy się z Koroną Kielce, która walczy o wydostanie się ze strefy spadkowej. A zatem, wygląd tabeli po 14 kolejce może być zgoła inny. Typerzy, którzy szykują się do obstawiania powyższych spotkań muszą zatroszczyć się o naprawdę dobrą i rzetelną analizę.

Jak wybierać najlepsze mecze do obstawiania?

Z perspektywy typera najlepsze są oczywiście te mecze, w których można łatwo wytypować zwycięzcę bądź też obstawić prawdopodobny wynik przy wysokim kursie. Polska liga jest jednak bardzo nierówna, a typowanie wyników to prawdziwe wyzwanie. Na pewno nie zaszkodzi jednak rzetelna analiza przedmeczowa, na podstawie której można przewidzieć przebieg spotkania, a co za tym idzie, wybrać najbardziej prawdopodobne wyniki. W pierwszej kolejności sprawdź, jakie liga polska mecze będą rozgrywane w nadchodzącej kolejce, a dopiero potem przejdź do analizy.

W trakcie takiej analizy należy sprawdzić formę obu zespołów, statystyki z ostatnich pojedynków, stawkę meczu, a także miejsce jego rozgrywania. Na tej podstawie można oszacować najbardziej prawdopodobne zakłady. Nie ograniczaj się do zakładów na wynik – sprawdź również zakłady na liczbę goli, stałych fragmentów gry czy kartki. Teraz wystarczy poszukać zakładów, które przy stosunkowo wysokich szansach trafienia oferują również dostatecznie wysoki kurs. Wybierając dogodne do obstawianie liga polska mecze warto wybierać drużyny, które w ostatnich meczach prezentują równą formę i znajdują się w środku tabeli. Wbrew pozorom, to właśnie w takich spotkaniach „o pietruszkę” można najłatwiej znaleźć opłacalne zakłady.

Czytaj również:  Jaki wpływ mają wyniki Ekstraklasy podczas grania?

Gdzie obstawiać liga polska mecze?

Zastanawiasz się, jak poprawić swoje wyniki przy obstawianiu Ekstraklasy? Na pewno ważną umiejętnością jest selekcjonowanie spotkań, które warto obstawiać. Dodatkowo, liga polska mecze należy obstawiać u bukmachera, który może zaoferować dostatecznie atrakcyjną ofertę pod względem wysokości kursów oraz liczby zakładów do wyboru. Takim właśnie bukmacherem jest Superbet, u którego wszystkie liga polska mecze można obstawiać w ofercie przedmeczowej oraz na żywo. Duże znaczenie w kontekście pozytywnej historii kuponów mogą mieć również liczne promocje i bonusy, które nierzadko pozwalają wygrać więcej pieniędzy przy skutecznym typowaniu.