Jaki wpływ mają wyniki Ekstraklasy podczas grania?

Typowanie polskiej Ekstraklasy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy. Wszystko za sprawą wysokiego, jak na polskie warunki, poziomu rozgrywek. Nasza rodzima najwyższa liga piłkarska z pewnością nie należy do tych na najwyższym poziomie, jednak potrafi zapewnić niesamowite emocje. Wszystko za sprawą swojej nieprzewidywalności. Jeśli planujesz rozpocząć typowanie polskiej Ekstraklasy, powinieneś wiedzieć, jak się do tego odpowiednio przygotować. Pomocne okażą się z pewnością dotychczasowe wyniki Ekstraklasy, które odpowiednio analizowane mogą się okazać bogatym źródłem cennych informacji.

Statystyki cennym źródłem informacji

Nie od dziś wiadomo, że ze statystyk sportowych oraz tabel ligowych można wyciągnąć naprawdę wiele cennych informacji. Choć wyniki Ekstraklasy w trakcie obecnej, 14 kolejki nie przesądzają jeszcze o tym, jak kształtować się będą dalsze losy klubów grających w najwyższej klasie rozgrywkowej polski, to już teraz mogą dać wgląd w to, jak kształtuje się sytuacja na murawie.

Pamiętaj, że zestawienia wyników to nie tylko tabela klasyfikacyjna, ale również szereg dodatkowych informacji, które odpowiednio przetworzone będą w stanie zwiększyć twoją szansę na postawienie trafnego zakładu.

A jak kształtują się obecne wyniki Ekstraklasy?

Z pewnością nikogo nie zaskoczy fakt, że zawodnicy z Rakowa Częstochowy zajmują obecnie pierwszą pozycję. Jako zdobywcy Superpucharu Polski już zdążyli pokazać, że trzymają naprawdę dobry poziom i tym samym są w stanie zagrozić dotychczasowym liderom i to dosłownie. Po rozegraniu 14 meczów na koncie Rakowa w klasyfikacji ogólnej drużyna zgarnęła 32 punkty, co na chwile obecną daje im przewagę na poziomie 8 punktów nad drugim w kolejce Widzewem. Na taki wynik składają się 10 wygranych meczów, 2 remisy i 2 porażki.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, tuż za Rakowem podążą Widzew, który przy takiej samej liczbie rozegranych meczów zdobył zaledwie 26 punktów. Nie bez znaczenia są w tym przypadku aż 4 porażki drużyny z Łodzi. Jednak 8 zwycięstw i 2 remisy pozwoliły zawodnikom zająć obecnie 2 miejsce w tabeli. Niestety to nie jest już takie pewne, ponieważ zaledwie jeden punkt mniej mają aż dwie drużyny, w tym świecąca od lat Legia Warszawa.

Czytaj również:  Mecz Polski z Bułgarią na Mistrzostwach Świata w siatkówce

Choć Legia Warszawa zdobyła 25 punktów razem z Wisłą Płock, to ci drudzy mogą się poszczycić obecnym zamknięciem podium. Wpływ na trzecią pozycję zawodników Wisły ma liczba strzelonych bramek. Zawodnicy w 14 rozegranych meczach zdobyli gola aż 26 razy przy równoczesnej stracie 15 bramek. Tymczasem Legia, na chwilę obecną, po rozegraniu takiej samej liczby meczów może się pochwalić bilansem na poziomie 1 bramki, na którą składa się 17 trafionych strzałów i aż 16 oddanych bramek. Nie świadczy to zbyt dobrze o kondycji legionistów, ale nie przesądzajmy, bo przed zawodnikami jeszcze daleka droga do finału.

Ostatnia trójka też nikogo nie powinna szczególnie dziwić. Ostatnią 18 pozycję zajmują zawodnicy z Miedzi. 13 rozegranych kolejek dało im zaledwie 6 punktów i bilans bramek na poziomie -11. Na takie wyniki składają się zaledwie 1 zwycięstwo, 3 remisy i aż 9 porażek, a także 12 strzelonych bramek i aż 23 wpuszczone. Choć do końca rozgrywek pozostała jeszcze ponad połowa kolejek, to ciężko stwierdzić czy coś może się tutaj aż tak odmienić. Na ten czas Miedź musi się pogodzić ze spadkiem do niższej ligi.

Taki sam los na dziś czeka zawodników z Lechii i Korony. Obie drużyny nie wykazał się najlepszą formą. Lechia po rozegraniu 13 meczów ma na swoim koncie 3 zwycięstwa, 2 porażki i 8 remisów. Podobnie jak ostatnia w tabeli Miedź utrzymuje bilans bramek na poziomie -11 z 13 trafieniami i 24 oddanymi bramkami. Korona z kolei zdobyła dotychczas 12 punktów, na które składają się 3 zwycięstwa, 3 remisy i 8 porażek. Nieco lepiej wygląda bilans bramek. Tutaj zawodnicy są na minusie 7 strzałów, strzelając swoim rywalom 14 goli, przy równoczesnym oddaniu 21 bramek.

Wpływ wyników Ekstraklasy na kolejne mecze

Nie da się ukryć, że klasyfikacje mają wpływ na morale zawodników. O ile niektóre drużyny są w stanie zebrać się w sobie, by wyjść z ograniczających je ram, tak inne poddają się presji i przegrywają kolejne spotkania. Jedno jest pewne, podczas meczów polskiej Ekstraklasy może się wydarzyć naprawdę wszystko, dlatego warto mieć z tyłu głowy, że choć wszystkie znaki na niebie i zmieni wskazują, że mistrzem polski w bieżącym sezonie zostaną zawodnicy z Rakowa Częstochowy, to Lech Poznań i Legia Warszawa na pewno nie poddadzą się bez walki.

Czytaj również:  Liga narodów Polska – jak będą wyglądać kolejne mecze?

Chcąc typować polską Ekstraklasę bezpieczniej jest skupić się na zakładach BTTS, ponieważ zdecydowana większość meczów kończy się rezultatem co najmniej 1:1. Warto też rozważyć overy na rzuty rożne, czy zakłady na powyżej 2/3 bramek w spotkaniu. Oczywiście możesz typować również zakłady na zwycięzcę spotkania, jednak tutaj kieruj się na zwycięstwo gospodarzy. Raczej unikaj kuponów akumulacyjnych i zakładów długoterminowych zawieranych na wczesnych etapach rozgrywek. W polskiej Ekstraklasie przyciąga szczególnie to, że wydarzyć się może naprawdę wszystko i choć w świecie sportu jest to jak najbardziej na plus, tak w przypadku zakładów bukmacherskich może to być poważny minus.