Czy reprezentacja Francji skład 2020 wygra Mistrzostwa Świata?

Piłkarskie Mistrzostwa Świata to jedna z najważniejszych i największych imprez sportowych na świecie. Turnieje odbywające się co 4 lata mają na celu wyłonienie najlepszej reprezentacji piłkarskiej świata, która będzie dzierżyć tytuł oraz cieszyć się mistrzowskim trofeum przez kolejne 4 lata. Jedną z ekip, która od wielu lat zajmuje czołowe miejsca i zawsze jest uznawana za poważnego faworyta do tytułu mistrzowskiego jest reprezentacja Francji. Wiele osób zastanawia się czy wspomniana reprezentacja Francji skład 2020 jest w stanie osiągnąć duży sukces na Mistrzostwach Świata. Otóż istnieją pewne argumenty za oraz przeciw, na które warto zwrócić uwagę.

Nieudany występ składu 2020 na Mistrzostwach Europy

Jednym z czołowych argumentów osób, które uważają, że skład 2020 reprezentacji Francji miałby małe szanse na wygranie Mistrzostw Świata jest słaby występ tej ekipy podczas turnieju Euro 2020. Należy jednak pamiętać, że był on rozgrywany w dość specyficznych warunkach. Został on przełożony o rok ze względu na pandemię koronawirusa, a same mecze rozgrywane były w miastach należących do różnych państw, które były często oddalone od siebie o tysiące kilometrów. Ostatecznie reprezentacja Francji zakończyła rozgrywki na 1/8 finału odpadając niespodziewanie z drużyną Szwajcarii po rzutach karnych (wynik meczu 3:3, rzuty karne 4:5).

Z jednej strony rzeczywiście trzeba mieć na uwadze te wyniki i fakt, że istnieje wiele innych drużyn aspirujących do tytułu Mistrzów Świata, takich jak na przykład Argentyna z Leo Messim na czele, Hiszpania, Niemcy, którzy są zawsze silni podczas dużych imprez, Brazylia i nie tylko. Konkurencja jest więc bardzo duża, więc reprezentacja Francji skład 2020 będzie mieć z pewnością trudne zadanie. Z drugiej strony należy pamiętać, że mało która reprezentacja gra identycznym składem przez kilka lat, więc trzeba się spodziewać, że podczas Mistrzostw Świata selekcjoner powoła wielu innych graczy, którzy są obecnie w najlepszej formie.

Czytaj również:  Kompletny przewodnik po MŚ 2022

Na co zwracać uwagę określając szanse reprezentacji Francji na Mistrzostwach Świata?

Istnieje wiele istotnych czynników, na które trzeba zwrócić uwagę ustalając czy reprezentacja Francji skład 2020 ma szanse na osiągnięcie większego sukcesu podczas Mistrzostw Świata. Między innymi trzeba pamiętać o następujących kwestiach:

  • Forma w poprzednich Mistrzostwach Świata – warto pamiętać, że Mistrzostwa Świata są czymś zupełnie innym niż Mistrzostwa Europy, Liga Narodów albo mecze eliminacyjne. Prestiż tych rozgrywek jest najwyższy, więc podczas takich zawodów nie powinno być problemów z motywacją wśród piłkarzy. Jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata to reprezentacja Francji w większości przypadków spisywała się doskonale, niezależnie od składu.
  • Forma w ostatnich spotkaniach międzynarodowych – typując szanse na to czy reprezentacja Francji skład 2020 wygra Mistrzostwa Świata, warto też zwrócić uwagę na wyniki, statystyki oraz styl gry w ostatnich meczach, na krótko przed turniejem. Takie informacje pozwalają dowiedzieć się bardzo wiele na temat aktualnej formy drużyny.
  • Sytuacja kadrowa – trudno jest, aby reprezentacja Francji skład 2020 zagrała tymi samymi piłkarzami co kilka lat temu. Rotacja w kadrach jest bardzo duża i selekcjoner może powołać zupełnie innych piłkarzy niż podczas poprzedniego turnieju. Jest to spowodowane spadkiem i wzrostem formy niektórych zawodników, a także kontuzjami lub po prostu ich wiekiem.

Zawodnicy reprezentacji Francji ze składu 2020, którzy mogą wpłynąć na końcowy sukces

Oczywiście raczej niemożliwe jest, aby kompletny skład reprezentacji Francji z 2020 roku zagrał w nadchodzących Mistrzostwach Świata, jednak wiele istotnych ogniw z tej ekipy z pewnością pojawi się na tym turnieju. Zawodnicy ci mogą mieć kluczowy wpływ na osiągnięcie miejsca na podium, finału, a nawet tytułu mistrzowskiego. Warto między innymi zwrócić uwagę na poniższych zawodników ze składu z 2020 roku:

  • Kylian Mbappe – jest to młody napastnik grający aktualnie w PSG. Już w młodym wieku stanowi on filar reprezentacji, zdobywając mnóstwo ważnych bramek podczas meczów towarzyskich, eliminacyjnych, a także w trakcie ważnych spotkań turniejowych. Podczas ostatnich mistrzostw w 2018 roku strzelił 4 bramki znacznie przyczyniając się do końcowego sukcesu jakim było zdobycie tytułu.
  • Karim Benzema – doświadczony napastnik będący podporą Realu Madryt oraz jednym z kluczowych graczy reprezentacji Francji. Jeśli zostanie powołany przez selekcjonera to jego bramkostrzelność w połączeniu z doświadczeniem, może mieć znaczny wpływ na końcowy sukces na najbliższych mistrzostwach.
  • Paul Pogba – ten pomocnik spisywał się dość słabo w Manchesterze United, a po przejściu do Juventusu doznał kontuzji, więc jego forma może być zagadką. Z drugiej strony, gracz ten zawsze spisywał się doskonale w reprezentacji będąc jednym z jej filarów. Czy tak samo będzie podczas kolejnych mistrzostw? Wiele zależy od jego formy, wyleczenia kontuzji oraz od samego selekcjonera.
Czytaj również:  Jak typować wielki hit Lyon – Marsylia?

Trudno jest oceniać szansę na to czy reprezentacja Francji skład 2020 odniesie sukces na Mistrzostwach Świata. Dużo zależy od formy zawodników, kontuzji oraz decyzji personalnych i taktycznych podjętych przez selekcjonera.