Jak typować wielki hit Lyon – Marsylia?

Piłkarska liga francuska znana pod nazwą Ligue 1 jest zaliczana do grona najlepszych lig piłkarskich w Europie, a nawet na całym świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ w rozgrywkach tych bierze udział sporo ciekawych zespołów, które reprezentują bardzo dobre umiejętności oraz wysoki poziom sportowy. Każdego sezonu, kibice mają możliwość obserwowania, a typerzy obstawiania wielu hitowych starć. Do grona spotkań elektryzujących francuską oraz międzynarodową publiczność należy z pewnością uznać mecze pomiędzy Olympique Lyon, a Olympique Marsylia.

Kilka słów o formie obu ekip

Ostatnimi czasy obie drużyny prezentują dość wyrównany poziom. Oznacza to, że osiągają sporo zwycięstw, ale zdarzają im się remisy i porażki, jednak zwykle wyniki takie padają w meczach z ekipami z czołówki ligi francuskiej. Nie powinien też nikogo dziwić fakt, że obie drużyny raczej radzą sobie lepiej w meczach domowych niż wyjazdowych. W związku z tym w bezpośrednim starciu tych ekip, bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na typowanie będzie to, kto jest gospodarzem meczu. Oczywiście w takich spotkaniach wszystko może się zdarzyć, jednak atut własnego terenu nie może zostać pominięty.

Co warto wiedzieć o ostatnich bezpośrednich starciach?

Analizując mecz pod kątem ewentualnego obstawiania, podstawową sprawą powinna być nie tylko analiza ostatnich spotkań i sytuacji drużyn w tabeli, ale również zwrócenie uwagi na historię bezpośrednich starć. W przypadku takich hitowych par jak Lyon Marsylia często sytuacja ligowa nie ma żadnego znaczenia, ponieważ drużyny potrafią się lepiej zmotywować na silnych przeciwników. W związku z tym nawet, jeśli odnotowywany jest brak formy którejś z ekip to nie musi to wcale oznaczać, że jest ona skazana na porażkę. Takie mecze, podobnie jak spotkania derbowe, rządzą się swoimi prawami.

Jeśli chodzi o ostatnie bezpośrednie starcia tych drużyn to kończyły się one częściej zwycięstwami ekipy Olympique Lyon. W prawie każdym przypadku mieliśmy do czynienia z wyrównanym spotkaniem, w którym o zwycięstwie decydowała jedna bramka. Historia spotkań tych drużyn odnotowuje również wiele remisów bramkowych. Jeśli spojrzeć nie tylko na ostatnie spotkania, ale na wszystkie starcia tych zespołów od początku ich istnienia to ogólny bilans do tej pory jest o wiele bardziej korzystny dla zespołu z Lyonu, który odniósł 27 zwycięstw przy zaledwie 13 wygranych meczach przez Marsylię. Padło również 26 remisów i spora ich część to remisy bramkowe.

Czytaj również:  Raków - Legia typy - Typujemy mecz

Jakie typy są godne polecenia w parze Lyon Marsylia?

Jeśli chodzi o wiele typów to sporo zależy od aktualnej dyspozycji drużyny, kontuzji, kartek oraz innych istotnych czynników. Warto jednak pamiętać, że mamy do czynienia z hitowym starciem, w którym z pewnością walka będzie zacięta, niezależnie czy jest to mecz ligowy czy też pucharowy (puchar kraju albo rozgrywki europejskie). Dzięki temu można wypracować sobie ogólną strategię obstawiania takich meczów. W przypadku pary Lyon Marsylia można pokusić się między innymi o następujące typy:

  • Remis – w dotychczasowej historii starć pomiędzy zespołami Lyonu i Marsylii padło 26 remisów w 66 meczach co stanowi 39% wszystkich spotkań pomiędzy tymi ekipami. Oznacza to, że obstawianie remisu w takim hitowym starciu, które z pewnością będzie zacięte, może być rozsądnym pomysłem dającym przyzwoitą wygraną.
  • Zwycięstwo Olympique Lyon – patrząc na ogólną historię spotkań oraz ostatnie bezpośrednie mecze, obstawienie wygranej zespołu z Lyonu również ma swoje uzasadnienie. Piłkarze tej drużyny spisywali się wiele razy lepiej od graczy Marsylii, nawet w przypadku meczów wyjazdowych. W czasie typowania warto jednak przeanalizować wszystkie za i przeciw. Dla bezpieczeństwa można zdecydować się na typ z podpórką (1X lub 2X), czyli wygrana Lyonu albo remis.
  • Obie drużyny strzelą bramkę – jest to kolejny ciekawy typ, który ma duże szanse powodzenia w przypadku pary Lyon Marsylia. W historii ogólnej oraz ostatnich spotkań, większość meczów kończyła się bramkowymi remisami lub zwycięstwem, którejś z drużyn, gdzie oba zespoły zdobywały bramki. Jeśli ktoś czuje się dość pewnie to typ ten można połączyć z obstawieniem zwycięzcy, aby zwiększyć swoją ewentualną wygraną.

Oczywiście godne uwagi są też inne ciekawe typy, takie jak na przykład powyżej 2,5 bramki w meczu, typy na ilość żółtych kartek czy też rzutów rożnych. Mecze pomiędzy tymi drużynami są zawsze zacięte, dlatego można mieć pewność, że nikt nie będzie kalkulować. Oznacza to, że istnieje duża szansa na atrakcyjne widowisko z wieloma sytuacjami bramkowymi, ostrą grą i golami. Warto mieć to na uwadze planując swoje typy.

Czytaj również:  HIT, czyli mecz Olympique Lyon Olympique Marsylia

Dlaczego warto typować mecze pomiędzy Lyonem, a Marsylią?

Przede wszystkim typowanie tych spotkań to ciekawa rozrywka, która stanowi świetny sposób na zabicie czasu. Osoby interesujące się piłką nożną mogą sprawdzić czy są ekspertami w tej dziedzinie. Mogą też wykorzystać swoją wiedzę i intuicję do wygenerowania dodatkowego dochodu w postaci wygranej w zamian za trafnie wytypowany wynik meczu. Mecz Lyon Marsylia powinien być sam w sobie ciekawy i atrakcyjny dla oka, ale warto dodać odrobinę dreszczyku emocji typując zwycięzcę, konkretny wynik albo inne wydarzenie.