Nasze propozycje – Siatkówka typy

Nasze siatkowka typy to ciekawy pomysł! Siatkówka jest jednym z bardziej popularnych sportów zespołowych. W Polsce ma ona szczególne znaczenie, a to z tego względu, że odnosimy w niej niemałe sukcesy. Przykładem jest reprezentacja, która w każdym z 3 ostatnich turniejów Mistrzostw Świata dochodziła do finału, a dwukrotnie go wygrywała. Poza tym mamy tradycje w klubowej siatkówce, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle również potrafiła nieźle namieszać będąc regularnie w Final Four i raz go wygrywając. W najbliższym czasie odbędzie się sporo ciekawych spotkań w tej dyscyplinie sportu. Nasze propozycje?

Duże emocje w Plus Lidze

Oczywiście jest duże grono fanów, którzy z dużą chęcią obserwują to, co dzieje się w naszej polskiej  lidze, a tam jest bardzo ciekawie. Choćby dzisiaj dojdzie do bardzo ciekawego spotkania pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle, a Aluronem Wartą Zawiercie. Są to czołowe polskie drużyny, które występują w Lidze Mistrzów z dobrym skutkiem. Siatkówka typy na ten mecz? Gospodarze mają wzloty i upadki w tym sezonie, a goście są w równej formie. Własny teren to duży atut. Wydaje się, że mecz może trochę potrwać, na pewno więcej niż 3 sety.

Na kolejne wielkie emocje w związku z przerwą noworoczną czekać będzie trzeba do przyszłego piątku. Wówczas wspomniana Warta Zawiercie zagra u siebie z Jastrzębskim Węglem, a więc mistrzem Polski. Jastrzębianie po fantastycznym początku sezonu nieco spuścili z tonu, złapali zadyszkę i w ciągu miesiąca doznali w lidze aż 5 porażek. Mimo wszystko jest to klasowa drużyna i może pokusić się o zwycięstwo, chociaż Warta udowodniła, że jest u siebie bardzo mocna wygrywając w lidze w 8 z 9 spotkań. Biorąc pod uwagę mocno chwiejną formę gości, którzy przegrywali ostatnio w Olsztynie i Bełchatowie, najlepsze siatkówka typy na ten mecz to zwycięstwo gospodarzy.

We wtorek o utrzymanie pozycji lidera zagra Asseco Resovia, która zagra w Suwałkach ze Ślepskiem Malow. Rzeszowianie grają świetną siatkówkę w ostatnim czasie, nareszcie aspirują do miana kandydata do tytułu po wielu latach błąkania się w środku tabeli. Są w wysokiej formie, wygrywają wszystko i podobnie w tym spotkaniu są mocnym faworytem. Ich rywal gra kiepsko i często przegrywa. Oczywiście wysokość kursu na wygraną gości jest zbyt niski, więc bardzo dobrym rozwiązaniem na jego podwyższenie jest handicap setowy, więc zwycięstwo 1:3 bądź 0:3.

Czytaj również:  Kompletny przewodnik po MŚ 2022

W Polsce grają nie tylko panowie

W grze są również panie. TAURON Liga względem innych lig europejskich to oczywiście o wiele niższy poziom niż Plus Liga, ale i tam emocje mogą być bardzo duże. O powrót na fotel liderek pokusi się dzisiaj ŁKS Łódź, który zagra na wyjeździe z Radomką Radom. Klub z Łodzi pozostaje jedyną drużyną w stawce, która wygrała komplet spotkań, a biorąc pod uwagę słabość rywalek to kontynuowanie tej świetnej serii jest wielce prawdopodobne. ŁKS stracił w 8 meczach tylko 1 punkt i łącznie 3 sety, więc najlepsze siatkówka typy na ten mecz to wygrana faworytek w 3 setach.

Panie na początku przyszłego roku rozegrają swoje spotkania w Pucharze Polski. Będzie to faza ćwierćfinału, a więc w grze będą najlepsze polskie kluby na czele z klubami z Rzeszowa, Polic czy dwiema z Łodzi. Każda z tych drużyn będzie zdecydowanym faworytem w swoim meczu i ich awans do następnej rundy nie powinien być niczym skomplikowanym.

Na reprezentację trzeba poczekać

Niestety najbliższe mecze reprezentacji zarówno siatkarzy, jak i siatkarek odbędą się w drugiej połowie roku. Będą to Mistrzostwa Europy, gdzie można liczyć na dobre wyniki i być może walkę o medale. Zanim jednak do tego dojdzie, rozpocznie się Liga Narodów, będzie to jednak okres od końca maja do początku lipca. 

Jeśli reprezentacji siatkarzy lub siatkarek uda się po 16 rozegranych spotkaniach rundy zasadniczej zakwalifikować do turnieju finałowego, wówczas kolejne spotkania zostaną rozegrane w połowie lipca.

We Włoszech grają najlepsi

Już w sobotę 7 stycznia do gry powraca siatkówka we Włoszech. Jest to liga, na którą polscy kibice również patrzą z dużą radością, ponieważ tam gra kilku etatowych reprezentantów Polski, na których można liczyć w ważnych momentach. Mowa oczywiście o takich zawodnikach jak Wilfriedo Leon, Kamil Semeniuk w barwach Perugii. Jest to na ten moment najlepsza drużyna na świecie, co udowodniła wygraniem klubowych Mistrzostw Świata. Ci dwaj panowie mieli wymierny wkład w wygranie tego turnieju. Ich drużyna pewnie kroczy także i w tym sezonie do udowodnienia tego miana, gdyż prowadzą z dużą przewagą w lidze mając komplet wygranych w lidze, a także w Lidze Mistrzów.

Czytaj również:  Mecz Polski z Bułgarią na Mistrzostwach Świata w siatkówce

Gdzie najlepiej obstawiać siatkówkę?

Oczywiście wyżej była mowa o najlepszych ligach i rozgrywkach reprezentacji, jednak mecze siatkówki toczą się regularnie na wyższym czy też niższym poziomie, więc dla fanów tego sportu mamy dobrą informację, ponieważ w zakładach bukmacherskich oferta jest mocno rozbudowana i cały czas coś się dzieje. Superbet daje takie możliwości. Szeroka oferta zakładów zarówno przedmeczowych, jak i na żywo na pewno jest w stanie przekonać każdego z graczy do tego, by zagrać i cieszyć się emocjami.