Jak trafiać duże kursy? Duże kursy typy.

Duże kursy bukmacherskie pozwalają zagrać o wysokie ewentualne wygrane nawet przy stosunkowo niskiej stawce. Nie dziwi zatem fakt, że tak wielu graczy szuka typów bazujących właśnie na wydarzeniach sportowych z wysokim kursem. Jedno je pewne, wysokich kursów absolutnie nie trzeba się bać, gdyż czasami można trafić prawdziwe perełki, których grzechem byłoby nie obstawić. Jak wykorzystać duże kursy typy do poprawienia swoich wyników na bukmacherce?


Duże kursy – co właściwie oznaczają?

Kursy bukmacherskie wskazują na prawdopodobieństwo wyniku, do jakiego są przypisane. Można to określić na podstawie bardzo prostego wzoru, a mianowicie: 1 / kurs bukmacherski x 100%. Dla przykładu: 1 / 2,00 x 100% = 50%. Kurs 2,00 w teorii wskazuje zatem szanse 50%, aczkolwiek w praktyce dochodzi jeszcze marża bukmacherska, który obniży finalny kurs o kilka procent. Wysoki kursy bukmacherskie oznaczają zatem, że prawdopodobieństwo danego wyniku jest niższe, przynajmniej w teorii. Kurs na poziomie 5,00 to szanse poniżej 20%. Jednak teoria teorią, a życie życiem. Niektóre duże kursy typy pokazują, że realne prawdopodobieństwo jest znacznie wyższe, niż wskazałby na to kurs. I właśnie takie zakłady najbardziej opłaca się obstawiać.

Czy duży kurs to zawsze niska szansa na wygraną?

Zdecydowanie nie. To powszechny błąd poznawczy występujący u wielu początkujących graczy, którzy widząc wysoki kurs z automatu go odrzucają szukając faworytów po niskim kursie. Tak się składa, że czasami to po stronie faworyta widnieje wysoki kurs. Bukmacherom także zdarzają się pomyłki, czy to w ustalaniu kursu czy to w błędnym wytypowaniu faworyta. Takie sytuacje zdarzają się wcale nie rzadko – chociaż wszyscy przewidują łatwe zwycięstwo drużyna A, eksperci zgodnie typują drużynę B i ich zdanie okazuje się słuszne. Warto zatem brać pod uwagę duże kursy typy, zwłaszcza jeśli mamy solidne argumenty na poparcie ich słuszności.

Czytaj również:  Türkiye'deki Tüm Slot Siteleri: Sobre İyi Online On Line Casino Oyunlar

Duże kursy na zakładach kombinacyjnych

Wielu graczy obstawia zakłady kombinacyjne ze względu na wysoki kurs całkowity, jaki można uzyskać. I faktycznie, wystarczą nawet trzy selekcje po 1,35 aby uzyskać całkiem wysoki kurs, ponieważ: 1,35 x 1,35 x 1,35 = 2,46. Dołóżmy do tego jeszcze jedną selekcję 1,35 i już mamy 3,32. W ten sposób, z niskich kursów wskazujących na wysokie szanse trafienia tworzymy wysoki kurs. Niestety, im więcej zdarzeń na kuponie, tym niższe prawdopodobieństwo ugrania. Posłużmy się powyższym przykładem. Kurs 1,35 oznacza szanse na poziomie ok. 70%. To oznacza, że statystycznie, na cztery takie zakłady przynajmniej jedno okaże się nietrafione i tym samym zepsuje kupon kombinacyjny.

Jak wybrać najlepsze wysokie kursy?

Do tego potrzebne jest nieco wprawy oraz dobra znajomość rozgrywek, które się typuje. Czasami już na pierwszy rzut można znaleźć kursy, które wydają się podejrzanie wysokie. Patrzysz na oba te zespoły i czujesz, że przecież ten zespół powinien ten mecz łatwo wygrać. Skąd zatem duże kursy typy? Tu dochodzimy do sedna. Należy przeprowadzić analizę i research, aby sprawdzić, czy bukmacher miał powód, aby dać tak wysoki kurs, czy po prostu się pomylił. Być może w danym meczu rolę odgrywać będą czynniki, o których początkowo nie wiemy (np. absencja głównych zawodników w składzie). Szukamy zatem wysokich kursów, które są najbardziej prawdopodobne i wskazują na to, że bukmacher po prostu się pomylił w ustalaniu kursów.

Które duże kursy typy są warte obstawienia?

Najbardziej opłacalne są kursy bukmacherskie spełniające warunek value bet. Są to tzw. zawyżone kursy, w których bukmacher nie doszacował prawdopodobieństwa. Jak sprawdzić, czy zakład jest value? Wystarczy pomnożyć kurs bukmacherski przez prawdopodobieństwo wyniku zapisane liczbowo (np. 50% jako 0,5). Wyniki powyżej 1 oznaczają, że kurs jest zawyżony, a co za tym idzie, opłacalny dla gracza. O ile wyniki w granicy 0,95 – 1 można wziąć pod uwagę, o tyle wszelkie kursy, których realna wartość wynosi poniżej 0,95 należy z góry odrzucić.

Czytaj również:  System Oscar’s Grind w zakładach bukmacherskich

Czy można powiększyć kurs na kuponie?

Kurs bukmacherski wyznacza ewentualną wygraną na kuponie, a zatem nie dziwi fakt, że gracze szukają sposobu na to, aby go podnieść. W jaki sposób można podwyższyć kurs całkowity?

  • Przede wszystkim promocje. Bukmacherzy mogą zaoferować boosty na popularne wydarzenia sportowe, a także promocje, w których po dodaniu do kuponu określonej liczby zdarzeń można uzyskać dodatkowy mnożnik kursu całkowitego.
  • Niektórzy gracze do bazowego typu dodają jeszcze pewniaka z kursem 1,10 – 1,20. W zakładzie kombinacyjnym nawet niski kurs jest w stanie zrobić sporą różnicę. Na dłuższą metę jest to jednak nieopłacalne, ponieważ „pewniaki” często rujnują taki kupon.
  • Warto posiadać konto u kilku bukmacherów. W ten sposób gracz zawsze może wybrać najwyższe kursy na wynik, który typuje.

Warto także poznać specyfikę zakładów bukmacherskich oraz wgłębić się w różne rodzaje zakładów. Zdarza się, że niektóre zakłady w obrębie tego samego zdarzenia są w zasadzie zbieżne ze sobą, a kursy na nie mogą być różne. W związku z tym, dobrze jest poszukać najlepszej opcji.