Dlaczego warto brać pod uwagę szczegółowe statystyki piłkarskie podczas typowania zakładów?

Jeżeli już wcześniej rozważałeś rozpoczęcie przygody z typowaniem zakładów bukmacherskich, z pewnością spotkałeś się ze stwierdzeniem, że odpowiednia analiza statystyk jest niezbędna, dla prawidłowego typowania. Chcąc wiedzieć, dlaczego warto brać pod uwagę szczegółowe statystyki piłkarskie, koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem.

Statystyki piłkarskie w zakładach bukmacherskich

Nie da się ukryć, że statystyki piłkarskie i zakłady bukmacherskie są ze sobą ściśle powiązane. Właśnie dlatego warto je znać. Każde spotkanie sportowe wiąże się ze zbieraniem różnorodnych danych. Wśród nich znaleźć można takie zestawienia jak liczba bramek danego zespołu, liczba wygranych spotkań, liczba przebytych kontuzji, wykluczenia z gry czy liczba kartek. Zakłady bukmacherskie to z kolei typowanie prawdopodobieństwa wystąpienia określonego zdarzenia. Jak możemy je oszacować? Bazując na danych z poprzednich meczów jesteś w stanie oszacować, jak wyglądać może kolejne spotkanie. Na tych samych danych bazują bukmacherzy. To właśnie od statystyk podczas rozgrywek zależą wysokości kursów.

Skąd bukmacherzy pozyskują statystyki?

Wiedząc, jak ważne są statystyki piłkarskie, a także jak wielkie znaczenie mają dla poszczególnych typów piłkarskich, warto się zastanowić, skąd bukmacherzy pozyskują potrzebne dla siebie statystyki piłkarskie. Warto wiedzieć, że za cały proces gromadzenia danych dotyczących wszystkich spotkań, w tym rzutów rożnych, żółtych i czerwonych kartek, najlepszych strzelców, bezpośrednich pojedynków czy bilansów bramkowych zajmują się związki piłkarskie. Każdy z nich na bieżąco gromadzi informacje o swojej drużynie, a także statystyki dotyczące drużyn przeciwnych. Wszystkie te dane można znaleźć na oficjalnych stronach internetowych związków. To właśnie na ich podstawie bukmacherzy opracowują kursy na oferowane przez siebie zakłady.

Warto przy tym pamiętać, że każdy operator zakładów wzajemnych prowadzi własne statystyki, którymi bardzo chętnie dzieli się z graczami, wrzucając je na swoje strony internetowe. Jeśli określiłeś już swoje typy zakładów, możesz je w prosty sposób porównać z danymi udostępnionymi przez operatora. Analizując statystyki dowiesz się, jak wybrana przez ciebie drużyna radziła sobie podczas poprzednich spotkań z tym samym przeciwnikiem. Znajomość statystyk sprawi, że typowanie będzie znacznie łatwiejsze, a co ważne, wszystkie najważniejsze dane masz praktycznie w jednym miejscu.

Czytaj również:  Jaki system bukmacherski na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Skorzystaj z bonusów

Decydując się na typowanie zakładów bukmacherskich z dziedziny piłki nożnej, z pewnością zauważyłeś, że liczba rynków jest naprawdę rozległa. Wybierając piłkę nożną, możesz przy tym liczyć na szereg atrakcyjnych bonusów. Możesz wyszukać promocji w ofercie swojego operatora zakładów wzajemnych, lub zdecydować się na założenie nowego konta, co dodatkowo zapewni ci dostęp do wysokich bonusów na start.

Jak skutecznie analizować szczegółowe statystyki piłkarskie?

Wiedząc już, jak ważne są szczegółowe statystyki piłkarskie podczas typowania zakładów bukmacherskich, powinieneś wiedzieć, jak skutecznie z nich korzystać, by zwiększyć swoją szansę na wygraną. Wiedząc, że i bukmacherzy opierają swoją wiedzę na statystykach, równie dobrze możesz sam z nich korzystać. Tak naprawdę, odpowiednie analizowanie statystyk to podstawa dla uzyskania dobrych wyników, choć co warte podkreślenia, także nie gwarancja. W końcu statystyki przedstawiają informacje z przyszłości, które choć mogą mieć znaczenie w przypadku kolejnych rozgrywek, to w rzeczywistości może się wydarzyć naprawdę wszystko.

Statystyki dla zakładów na zwycięzcę

Wielu graczy zaczyna swoją przygodę z typowaniem zakładów bukmacherskich od rynków na zwycięzcę spotkania. Nic w tym dziwnego, zakłady 12 i 1X2 są zdecydowanie najprostsze, a przy tym statystyki potrafią okazać się tutaj naprawdę pomocne. Aby wiedzieć, czy wytypowana przez ciebie drużyna ma szansę na wygraną, wystarczy, że przeanalizujesz historię jej dotychczasowych rozgrywek. Zwróć przy tym szczególną uwagę na to, jak sobie radziła jako gospodarz, a jak będąc gościem. Dodatkowo sprawdź, jak wyglądały jej poprzednie starcia z tą samą drużyną. Wiedząc kto i kiedy częściej wygrywał, będziesz już o krok od postawienia właściwego zakładu.

Statystyki dla zakładów under/over

Rynek powyżej/poniżej może dotyczyć wielu elementów gry. W trakcie jego typowania twoim zadaniem będzie określenie, czy wybrana wartość, np. liczba bramek, będzie wyższa czy niższa niż ta, którą wskazał operator. Aby skutecznie wytypować zakład w tym rynku powinieneś dokładnie zapoznać się ze statystykami danej drużyny. Sprawdź, czy lepiej radzi ona sobie z obroną, czy jednak bardziej koncentruje się na ataku. Wiedząc ile średnio bramek strzela dana drużyna podczas jednego spotkania, będziesz w stanie określić, czy wskazany przez operatora wynik będzie niższy, czy wyższy.

Czytaj również:  Zakłady bukmacherskie – żużel

Co warte uwagi, statystyki możesz wykorzystać do typowania wszystkich zakładów. Niezależnie od tego, czy planujesz wytypować liczbę kartek, czy najlepszego strzelca rozgrywek, analizując wiedzę ogólnodostępną w sieci i na portalach operatorów zakładów wzajemnych, z pewnością będziesz w stanie znacząco poprawić wyniki swoich typów.