Systemy bukmacherskie dla początkujących graczy.

Systemy bukmacherskie nie są takie trudne. Warto jednak pamiętać, że decydując się na rozpoczęcie swojej przygody z zakładami bukmacherskimi, warto wiedzieć, że dla czerpania zysków z tego typu rozgrywki, należy podejść z odpowiednim planem. Jeśli planujesz zwiększyć swoją szansę na czerpanie zysków z zakładów, powinieneś uzbroić się w cierpliwość, a także stale pozyskiwać wiedzę i opracować konkretną strategię. Tym co jest szczególnie ważne jest odpowiednia znajomość rynku. Aby początki z zakładami nie skończyły się wysokimi przegranymi, warto zacząć od wykorzystywania bonusowych środków, a także grać za niewielkie kwoty.

Jakie są najlepsze systemy dla początkujących?

Podstawowym obowiązkiem każdego gracza jest przynajmniej minimalna wiedza dotycząca dyscyplin, które planujesz typować. Jeśli tylko Twoja wiedza będzie na odpowiednim poziomie, to wówczas w dalszej perspektywie powinieneś zacząć wygrywać. Poniżej przedstawimy Ci trzy bezpieczne metody stawkowania, które w naszej ocenie powinny się okazać wystarczające na początku przygody z zakładami wzajemnymi.

System płaskiej stawki

System ten w założeniu jest niezwykle prosty, jeśli dysponujesz określoną kwotą na zakłady na określony przedział czasu (miesiąc, tydzień itp.), powinieneś podzielić ją na kilkadziesiąt równych porcji. W zależności od tego, jakimi zasobami dysponujesz oraz jak długo planujesz grać, każda porcja powinna zawierać nie więcej niż 2-5%. Dzieląc środki w taki sposób masz do dyspozycji od dwudziestu do pięćdziesięciu typów, na które przeznaczysz równą kwotę. System płaskiej stawki jest najlepszą propozycją na start, ponieważ pozwala na długą grę, podczas której przekonasz się, że zakłady bukmacherskie to jest coś dla ciebie. Mówiąc krótko, tego typu zakłady polecane są szczególnie początkującym graczom z uwagi na ich prosty system stawkowania, który pozwala na długą grę.

System stawkowania procentowego

Ogólne założenia są podobne do tych stosowanych w systemie płaskiej stawki. Jedyną różnicę stanowi fakt, że kolejne zakłady stawkuje się dynamicznie. To znaczy, że z każdej wygranej doliczasz do kapitału zwycięskie środki, by następnie od takiego kapitału wyliczyć wartość następnego zakładu, pamiętając o tym, by wydzielić 2-5% całości kwoty. W przypadku błędnego typu kolejny zakład stawiasz z 2-5% posiadanego kapitału. Niestety metoda ta ma pewien duży minus, ponieważ wartość kuponów maleje gdy trafisz na serię porażek. Wówczas odbicie się od dna może się okazać znacznie trudniejsze.

Czytaj również:  Newcastle - Leicester typy

Jest to bez wątpienia kolejny system, który sprawdzi się wśród nowych graczy. Dysponując pełną kwotą startową możesz sobie pozwolić nawet na serię błędnych typów, co sprawia, że może być z powodzeniem uznany za bezpieczną metodę dobierania kwot na kolejne zakłady.

System stawkowania modulowanego

Jest to zdecydowanie najchętniej wybierana metoda, również wśród doświadczonych graczy. Kwoty dobiera się tutaj w taki sposób, jak w przypadku systemu płaskiej stawki, z modyfikacją jej na potrzeby zmniejszania ewentualnych strat podczas grania o wyższe stawki. Podstawową kwotę zakładów (2-5% całości) należy podzielić na dziesięć porcji, by następnie, w zależności od wysokości kursu, który obstawiasz, dodać odpowiednią ilość jednostek. Na przykład, podczas grania kursem ok. 1.50 możesz sobie pozwolić na postawienie 9-10j. Jeśli jednak decydujesz się postawić zakład z kursem 4.00 wówczas powinieneś postawić 1-2j.

Główną zaletą tej metody jest możliwość dobrania stawki dostosowanej do własnych typów. Wartość kuponów określa się samodzielnie, i bezpieczniej niż w przypadku systemu płaskiej stawki. Co więcej, decydując się na tę metodę, można zauważyć, czy wiemy, jak powinno się grać.

Systemy progresywne dla nowicjuszy

Stawki progresywne pozwalają na stosunkowo bezpieczny dobór kwot do kolejnych zakładów, dzięki czemu mogą stanowić bazę , pozwalającą na zgromadzenie odpowiednich środków do bardziej ryzykownych posunięć. Gdy zyskasz już odpowiednią pewność, będziesz mógł zagrać bardziej ryzykownie.

System Martingale’a

Zwykle stosuje się go dla zakładów z kursem powyżej 2.00 zwykle podczas grania na remisy w hokeju i piłce nożnej. na początku należy ustalić kwotę dla pierwszego zakładu, najlepiej na poziomie 1% kapitału. W przypadku zakładu przegranego, kolejny typujemy dwa razy wyższą stawką. Należy przy tym pamiętać, że jest to metoda mocno wrażliwa na serię porażek, ponieważ środki mogą się szybko skończyć.

Czytaj również:  Najlepsze kursy na faworytów

System Paroli

Często system ten nazywają antymartingale. W tym systemie również kwota wyjściowa nie powinna stanowić więcej niż 1% całości kapitału. Tutaj stawkę kolejnego zakładu należy podwoić dopiero wówczas, gdy uda nam się poprawnie wytypować zakład. Metoda ta nastawiona jest na następujące poprawne typy. W naszej ocenie jest ona znacznie bardziej niebezpieczna w porównaniu do metody Martingale’a z uwagi na możliwość utraty znacznej części posiadanego kapitału podczas pojawienia się pierwszego błędnego typu. W związku z tym, zalecamy, by początkujący gracze stosowali tę metodę wyłącznie jako odskocznię od bezpiecznych metod.