Jak wyglądają profesjonalne typy i gdzie je znaleźć?

Typy bukmacherskie stanowią duże udogodnienie w sytuacji, gdy nie mamy pomysłu, jak obstawić nadchodzące wydarzenia sportowe. Możemy wtedy posiłkować się na analizach oraz przewidywaniach innych graczy, ale również ekspertów, którzy coraz częściej dzielą się swoimi typami. Pojawia się jednak pytanie, jak odróżnić profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki od typów mało rzetelnych? W tym poradniku postaramy się wyjaśnić tą kwestię.

Czym charakteryzują się profesjonalne typy bukmacherskie?

Rzetelne typy bukmacherskie są poparte analizą, która pozwala nam poznać punkt widzenia ich autora. W końcu dobrze jest wiedzieć, na jakich podstawach opiera swoje przewidywania typer, prawda? Na pewno możemy zatem odrzucić wszystkie typy, które nie zawierają nic poza wskazaniem wyniku i kursem. Pozostajemy przy tych typach, które zostały szerzej opisane przez autora i analizujemy, czy jego punkt widzenia rzeczywiście jest rozsądny i przekłada się na wybrany wynik.

Łatwo poznać, że profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki nie boją się wysokich kursów. Bardziej doświadczeni typerzy wiedzą, że także wśród wysokich kursów można trafić naprawdę dobre typy, na których można sporo zarobić. Wszystko opiera się na rachunku prawdopodobieństwa. Jeśli kurs na wynik jest naszym zdaniem wyższy, aniżeli faktyczna szansa takiego wyniku, jest to tzw. wartościowy zakład, czyli value bet. Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest taki zakład, zachęcamy do zapoznania się z tym pojęciem. To jeden z prostszych sposobów na poprawienie swoich wyników w obstawianiu.

Czym są pewniaki i czy w ogóle istnieją? Profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki

Pewniaki można definiować na kilka sposobów. Pierwsza definicja głosi, że są to po prostu typy z bardzo niskim kursem bukmacherskim. Gdy reprezentacja Polski mierzy się przeciwko San Marino, wiemy, że jest to pewniak, który po prostu musi wejść. W praktyce, bardzo niski kursy czasami zawodzą, to sprawia, że ich obstawianie jest mało efektywne. Dlatego nam bardziej podoba się druga definicja, w której profesjonalny typy bukmacherskie pewniaki to po prostu takie typy, w których szansa na trafienie wyniku jest bardzo wysoka, przy jednocześnie atrakcyjnym kursie.

Czytaj również:  Prawdopodobieństwo typu a rzeczywiste szacunki.

No i jest jeszcze trzecia definicja pewniaków, czyli fixy bukmacherskie. Są to po prostu ustawki (sprzedane mecze, zgoda między klubami oraz inne podobne sytuacje). Fixy obrosły legendami, ale z naszego doświadczenia wynika, że prawdziwych fixów nie uświadczy się na ogólnodostępnych grupach. Bo kto chwaliłby się ustawianiem wyników, za co grozi odpowiedzialność karna?

Jak samodzielnie tworzyć analizy i typy bukmacherskie?

Jeśli nie masz zaufania do innych graczy, możesz samodzielnie tworzyć własne typy bukmacherskie. Wbrew pozorom nie jest to trudne, choć początkowo zajmuje nieco czasu. Rzetelna analiza przed meczem powinna obejmować jak najwięcej aspektów:

  • Wyniki ostatnich meczów,
  • Statystyki związane z obstawianymi zakładami,
  • Bilans bezpośrednich pojedynków (h2h),
  • Analizy i typy bukmacherskie innych graczy,
  • Sytuacja w tabeli i stawka spotkania,
  • Czynniki charakterystyczne dla dyscypliny (np. kort w tenisie czy warunki fizyczne w MMA),
  • Doniesienia medialne na temat wydarzenia.

Być może zastanawiasz się, w jaki sposób doświadczeni gracze tworzą swoje profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki. Najczęściej bazują oni na dyscyplinach oraz rozgrywkach sportowych, w których czują się najpewniej. Jeśli stale śledzisz ligę włoską i faktycznie interesujesz się tymi rozgrywkami, dużo szybciej wychwycisz zakłady warte wykonania analizy meczowej.

Strefa typerów u legalnych bukmacherów online – profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki

W serwisach internetowych legalnych bukmacherów coraz częściej natrafimy na sekcje, które w uproszczeniu możemy nazwać strefą typera. Są to po prostu liczne udogodnienia, które mają ułatwić typowanie wyników różnych wydarzeń sportowych. Co dokładnie możemy tu znaleźć? Np. chat na żywo, który pozwala rozmawiać z innymi graczami oraz udostępniać swoje typy, sekcję wyników i statystyk, a także miejsce z zapowiedziami i analizami nadchodzących spotkań.

Gdzie znaleźć profesjonalny typy bukmacherskie pewniaki?

Wiemy już, jak rozpoznać dobre typy bukmacherskie, a także, jak samodzielnie stworzyć takie typy. Pozostaje pytanie, gdzie można znaleźć profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki. Jest co najmniej kilka miejsc, które możemy wskazać. Przede wszystkim portale społecznościowe, na których coraz częściej dostępne są grupy przeznaczone dla typerów. Warto tu wymienić Facebook, Instagram, ale także Twitter, gdzie wystarczy szukać wydarzeń na podstawie wpisywanych fraz.

Czytaj również:  Czym jest bonus powitalny i jak go dostać?

Biorąc pod uwagę, że wielu bukmacherów oferuje swoim klientom strefę typera, profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki coraz częściej możemy znaleźć także bezpośrednio w serwisie bukmachera. Cały czas dobrze trzymają się również fora bukmacherskie, które od wielu lat stanowią bezpieczną przystań dla graczy. Typy można znaleźć także na ligach typerów. To ostatnie miejsce jest o tyle dobre, że pozwala sprawdzić skuteczność oraz Yield autora typów.