Mecz Polski z Bułgarią na Mistrzostwach Świata w siatkówce

Reprezentacja Polski mężczyzn w siatkówce rozpocznie zmagania na mistrzostwach świata meczem z Bułgarią. To utytułowany zespół, który w minionej dekadzie zaliczał się do czołówki europejskich zespołów. Teraz jest to co najwyżej przeciętniak, który nie powinien sprawić większych trudności polskim siatkarzom. Mecz Polska Bułgaria na MŚ w siatkówce odbędzie się 26 sierpnia. Czy nasz zespół rozpocznie siatkarski mundial od pewnego zwycięstwa?

polska bułgaria

Jak prezentuje się grupa C na MŚ w siatkówce?

Biało-Czerwoni w fazie grupowej zmierzą się z Meksykiem, Stanami Zjednoczonymi oraz Bułgarią. Awans do fazy pucharowej wywalczą dwa najlepsze zespoły, ale warto pamiętać, że drużyny z trzecich miejsc mogą awansować za sprawą korzystnego bilansu punktowego. Faworytami do awansu z dwóch pierwszych miejsc są oczywiście reprezentacje Polski i USA. Walka o trzecie miejsce powinna się rozstrzygnąć pomiędzy Bułgarią i Meksykiem. Bułgaria rywalizowała w Lidze Narodów 2022, ale zajęła w niej odległe, 14 miejsce na 16 zespołów. Biało-Czerwoni przy okazji tego turnieju mieli okazję zmierzyć się z tym rywalem, a mecz Polska Bułgaria zakończył się 3-0 na korzyść Biało-Czerwonych.

polska bułgaria

Analiza przed meczem Polska – Bułgaria

W ostatnich pięciu spotkaniach reprezentacja Polski wygrywała z Bułgarią tracąc zaledwie trzy sety. Ostatnie zwycięstwo Bułgarii miało miejsce w 2017 roku w ramach Ligi Światowej, kiedy to Bułgaria pokonała Biało-Czerwonych po tie-breaku. Ciężko w zasadzie znaleźć argumenty, które przemawiałyby na korzyść innego rezultatu, aniżeli łatwe i przyjemne 3-0 dla Biało-Czerwonych. Tak było chociażby w ostatni meczu Polska Bułgaria w trakcie Ligi Narodów 2022. Można jedynie przewidywać, że nasz zespół w pierwszym meczu nie będzie jeszcze w optymalnej dyspozycji i odda seta. Wydaje się jednak, że trzy punkty w meczu Bułgarią są formalnością.

Do dużych sukcesów Bułgarii w ostatnim czasie można zaliczyć zwycięstwo 3-0 przeciwko Iranowi odniesione w ramach Ligi Narodów. Iran to zespół, który słynie z bardzo nierównej gry, o czym zresztą wielokrotnie przekonali się Biało-Czerwoni. Ostatnia wygrana Bułgarii miała miejsce w lipcu 2022 roku, kiedy to podopieczni Nikolaya Jeliazkova pokonali Holandię wynikiem 3-1. Polska dysponuje jednak znacznie mocniejszą kadrą, doświadczeniem no i kibicami, którzy będą głośno wspierać gospodarzy. A zatem, nawet jeden set zdobyty przez Bułgarię w meczu z Polską będzie sporym zaskoczeniem.

Czytaj również:  Jak Polska może zagrać z Meksykiem?

Kiedy odbędzie się mecz Polska – Bułgaria?

Spotkanie Polska Bułgaria zostanie rozegrane 26 sierpnia i będzie pierwszym meczem Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Świata 2022 rozgrywanych w Polsce i Słowenii. Początek tego spotkania zaplanowano na 20:30. Wcześniej, o 17:30 rywalizację w grupie C zainauguruje spotkanie Stanów Zjednoczonych z Meksykiem. Wszystkie mecze grupy C zostaną rozegrane w katowickim Spodku, dzięki czemu dodatkowym atutem po stronie reprezentacji Polski będzie głośny doping ze strony kibiców. Pozostałe mecze Biało-Czerwoni rozegrają 28 sierpnia z Meksykiem i 30 sierpnia z USA. Warto przypomnieć, że awans uzyskają dwa najlepsze zespoły, natomiast trzecia drużyna ma szansę awansować za sprawą korzystnego bilansu punktowego. Za zwycięstwo 3:0 i 3:1 otrzymuje się 3 punkty, za wygrana 3:2 2 punkty, natomiast za porażkę 2:3 1 punkt.

Gdzie można obstawiać zakłady na mecz Polska – Bułgaria?

Mecze reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata będzie można obstawiać w serwisach legalnych bukmacherów, takich jak Superbet. Zakłady na mecz Polska Bułgaria będą niebawem dostępne i można się spodziewać dość niskich kursów na zwycięstwo Biało-Czerwonych. Nieco lepszą opcją z wyższym kursem może być dokładny wynik lub obstawienia zakładu z handicapem -2,5 na Polskę. Biało-Czerwoni na pewno nie mogą zlekceważyć rywala. Bułgaria to obecnie przeciętniak, ale wciąż mówimy o bardzo utytułowanym zespole, który w 2006 roku zdobywał brązowy medal Mistrzostw Świata. Co ciekawe, na tych mistrzostwach mecz Polska Bułgaria był jednym z półfinałów. Zwyciężyli Biało-Czerwoni, którzy ostatecznie zdobyli srebro po porażce z Brazylią w finale. O ile Polska zachowała świetną dyspozycję, o tyle Bułgarzy mogą marzyć o tym, aby powrócić do takiej gry.

polska bułgaria

Gdzie oglądać spotkanie Polska – Bułgaria na MŚ w siatkówce?

Mistrzostwa Świata 2022 w siatkówce będą transmitowane przez kanały telewizji Polsat oraz przez Internet za pośrednictwem usługi Polsat Box. Ponadto, mecze reprezentacji Polski, w tym oczywiście mecz Polska Bułgaria będzie można oglądać na kanale TVP Sport. Polska jest współorganizatorem nadchodzących mistrzostw do spółki ze Słowenią. Pierwotnie gospodarzem miała być Rosja, ale z wiadomych przyczyn przywilej ten został jej odebrany. Dzięki temu, siatkarskie mistrzostwa świata po raz kolejny odbędą się w naszym kraju. Obrońcą tytułu jest reprezentacja Polski, która wygrywała Mundiale w roku 2014 i 2018. 

Czytaj również:  Jak obstawiać Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn?