Jak obstawić mecz Anglia – Włochy?

Mecz anglia wlochy jest bardzo łakomym kąskiem dla graczy. Wśród toczonych w ostatnim czasie spotkań piłkarskich zdecydowanie bardzo dużo emocji przyniósł mecz w ramach finału Mistrzostw Europy rozgrywanym na stadionie Wembley. Był to mecz Anglia – Włochy. Wówczas to Italia sięgnęła po to trofeum odzyskując puchar po 52 latach. Jednak patrząc w przyszłość to typowanie tego starcia mogłoby przynieść pewne znaki zapytania, gdyż drogi tych reprezentacji poszły w zupełnie inną stronę. Jak zatem typować tego typu pojedynek?

Jakie najlepsze typy na ten mecz?

Wybór odpowiedniego zakładu na mecz Anglia – Włochy nie jest prostą sprawą. Mamy tu do czynienia z dwiema bardzo mocnymi nacjami, które od lat zalicza się do światowej czołówki, co zdołały udowodnić wspomnianym starciem na ostatnim Euro, gdyż była to para finałowa. Oczywiście takie mecze budzą ogromne emocje i są bardzo chętnie wybierane przez graczy jako jeden z typów na kuponie. Pytanie jednak, jaki byłby tym najwłaściwszym. W tym celu warto zerknąć w statystyki i odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Bardzo ważnym czynnikiem jest historia meczów bezpośrednich. W tych dominują Włosi, zwłaszcza w meczach o punkty. Aktualnie jednak seria spotkań bez porażki Italii przeciwko Anglii wynosi 6 kolejnych meczów. Wśród nich są 4 mecze o punkty. 2 z nich to historia najnowsza i obecny rok, kiedy to obie reprezentacje rywalizowały ze sobą w ramach Ligi Narodów. Włochom udało się wygrać grupę i awansować do turnieju finałowego, zaś Anglia opuściła Dywizję A. W tych 2 meczach mistrz Europy zgarnął 4 punkty i nie stracił ani jednego gola. W meczach o punkty nie przegrali od 1977 roku i starcia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Ta wygrana jednak nic im nie dała, ponieważ to Italia pojechała na Mundial, gdzie zajęła ostatecznie 4 miejsce.

Czytaj również:  Nasze typy na jutro

Można zatem pokusić się o to, że Włosi i w następnym spotkaniu mogą być górą. Mają po prostu patent na Synów Albionu niezależnie od rangi pojedynku. Widać u nich konkretny plan na grę, którym jest przede wszystkim bardzo dobra postawa w defensywie i oddanie pola rywalom, by ci mogli konstruować ataki pozycyjne. Wówczas Włosi mogą skupić się na kontrowaniu, a w tym są bardzo mocni. Kursy na wygraną w tym spotkaniu mogą być bardzo zbliżone do siebie. Faworytem wówczas może być ekipa, która po prostu będzie grać u siebie, gdyż jest to bardzo istotny czynnik.

Typowanie zwycięstwa może być uzależnione oczywiście od wielu innych czynników. Sama forma i gra na własnym terenie to nie zawsze wystarczający powód. Warto wziąć pod uwagę potencjalne osłabienia, których ciągle nie brakuje. Kontuzje w piłce nożnej są przecież czynnikiem nieodłącznym.

Co poza typem na zwycięstwo?

Mamy tu do czynienia z dwoma reprezentacjami, które bardzo dobrze spisują się, jeśli chodzi o grę w defensywie. W ostatnim czasie bramek w mecz Anglia – Włochy padało dosyć mało, ponieważ w 5 starciach pod rząd kibice widzieli mniej niż 3 trafienia. Włochom 2 razy udało się zanotować czyste konto.

Innym ciekawym rozwiązaniem może być próba gry w stronę bramki dla obu drużyn. Ten typ sprawdzał się w wielu ostatnich meczach. Wyjątkami była wspomniana Liga Narodów, bo w 2 takich meczach padła łącznie 1 bramka. Wcześniej jednak seria starć z golem dla obu stron wynosiła 5 spotkań z rzędu. Nie ma wątpliwości, że poza dobrą obroną obie reprezentacje dysponują dużym potencjałem w ofensywie i stać ich na stworzenie rzeczywistego zagrożenia pod bramką rywala.

Rzuty rożne i kartki dobrym wyborem?

Elementy statystyczne w postaci rzutów rożnych i kartek zawsze są bardzo chętnie wybierane przez graczy. Jeśli chodzi o kornery to tych w meczach obu drużyn nie pada zbyt wiele. Oczywiście ma to związek z realnym zagrożeniem w polu karnym. Wzrost po obu stronach to duży atut, a i rozwiązań na tego typu element gry jedni i drudzy mają przygotowanych całkiem sporo, stąd też kornerów w ostatnim czasie w meczu Anglia – Włochy nie padało dosyć dużo, przynajmniej tak było w ostatnich 3 meczach, kiedy padło ich łącznie 21, a więc średnio 7 na mecz.

Czytaj również:  Proponujemy: Spartak Legia – typy

Jeśli chodzi o kartki to również tych nie pada dosyć dużo. W ostatnich kilku spotkaniach ani razu sędziowie nie pokusili się o pokazanie jakiejkolwiek czerwonej kartki, a i samych żółtych nie padało dosyć dużo. W ostatnich 6 spotkaniach widzieliśmy ich 21, co daje średnią 3.5 żółtych kartek na mecz. Wiele w tej sytuacji zależy od sędziego, aczkolwiek na mecz tej rangi zazwyczaj wybierani są ci, którzy przyzwyczajeni są w swoich ligach do ostrej gry i dają pograć piłkarzom ewentualnie szybko ich upominając. Wyciągają kartki tylko wówczas, gdy zachodzi taka potrzeba i nie są drobiazgowi.

Jaki najlepszy bukmacher na ten mecz?

Przy wyborze bukmachera na mecz Anglia – Włochy gracze będą sugerować się wysokością kursów, ale także ofertą przygotowaną przez bukmachera. Na tak prestiżowe starcie bukmacher Superbet zawsze jest w gronie tych najchętniej wybieranych. Wiele zakładów łączonych, typów na strzelców, na statystyki czy kombosów złożonych z różnych zdarzeń. To gracze doceniają, stąd też Superbet jest jednym z najlepszych bukmacherów na rynku.