Zakłady bukmacherskie – żużel

Z danych Superbet wynika, że żużel online, to druga, zaraz po piłce nożnej, najchętniej typowana dyscyplina sportowa. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ten przejrzysty poradnik, który pomoże Ci skutecznie typować najpopularniejsze rynki.

Gdzie obstawiać żużel?

Szukając najlepszych operatorów do typowania żużla wzięliśmy pod uwagę takie kryteria jak:

  • oferta rynkowa,
  • liczba zakładów specjalnych,
  • promocje,
  • zakłady live.

Po dokładnej analizie uznaliśmy, że żużel najlepiej typować w Superbet.

Rodzaje zakładów w żużlu

Podczas typowania żużla gracze mogą obstawiać zawody drużynowe oraz indywidualne. Warto przy tym wiedzieć, że każdy z nich ma określoną specyfikę, przez co również rynki zdarzeń będą się różnić.

1×2

Typowy zakład na zwycięzcę. Zwykle faworytami są gospodarze, którzy nie tylko doskonale znają tor ale również ścigają się przy wsparciu dopingującej publiczności. Szczególnie warto mieć to na uwadze podczas starć wyrównanych drużyn.

Handicap

Tak jak w pozostałych dyscyplinach, tak i w żużlu handicap polega na wytypowaniu, czy zwycięski zespół zdobędzie większą liczbę punktów niż ta wskazana przez bukmachera.

Liczba punktów under/over

Ten rynek występuje zarówno w turniejach drużynowych, jak i indywidualnych. Zadaniem typera jest określenie, czy dany zawodnik bądź zespół uzyskają więcej czy mniej punktów, niż wskazał bukmacher. W niektórych ofertach gracz może określić nawet dokładną liczbę punktów.

H2H

W tym rynku gracze mają za zadanie określić, który ze wskazanych przez bukmachera zawodników uzyska wyższą liczbę punktów podczas spotkania. W ofertach niektórych bukmacherów można uzyskać zwrot środków gdy obydwaj zawodnicy uzyskają taką samą liczbę punktów. Ten rynek jest najczęściej wybierany przez fanów speedwaya, dlatego u niektórych operatorów można obstawiać wśród licznych propozycji zarówno z meczów ligowych, jak również indywidualnych turniejów.

Zakłady na żywo

To propozycja dla osób, którym zależy na niezwykle silnych emocjach. Bukmacherzy dostrzegli potencjał takich zakładów, dlatego stale poszerzają swoją ofertę w formule live. Tutaj najlepiej radzą sobie STS i forBET, którzy szybko reagują na krótkie przerwy w żużlu, wystawiając nowe oferty kursowe. Co więcej, dysponują najlepiej dopracowanymi aplikacjami, które umożliwiają typowanie również bezpośrednio ze stadionu.

Czytaj również:  Jak obstawiać żużel na żywo?

W naszej ocenie zdecydowanie najciekawszym, a przy tym najbardziej dochodowym rynkiem są zakłady H2H. Z uwagi na strukturę tego zakładu, gracze mają niemal nieograniczone możliwości typowania, a także określenia, jak duże ryzyko chcą podjąć. Należy jednak pamiętać, że tego typu zakłady wymagają odpowiedniej wiedzy, uzupełnionej o solidną analizę przebiegu wcześniejszych starć. Jednak przy odpowiednim przygotowaniu typowanie w formule H2H może przynieść naprawdę wysokie wygrane i niezapomniane emocje.

Jak typować w żużlu – porady ekspertów

Żużel to złożona dyscyplina, w której występuje szereg czynników, mogących wpłynąć na wynik spotkania. Aby ograniczyć ryzyko występujące podczas typowania, warto zapoznać się z poniższymi zasadami:

  • wybierz właściwy rynek – chcąc zwiększyć swoje szanse na wygraną nie powinieneś ograniczać się wyłącznie do typowania zwycięzcy turnieju czy wyniku meczu. Na takich zakładach ciężko zarobić. Warto znaleźć propozycję z wcześniej opisanych rynków, wśród których z pewnością znajdzie się ten, który będzie ci odpowiadał.
  • sprawdź czy twoja drużyna nie startuje w osłabionym składzie – kontuzje w żużlu to chleb powszedni, dlatego przed przystąpieniem do typowania warto sprawdzić, czy wybrana drużyna gra w swoim najlepszym składzie.
  • zwróć uwagę na tor – zarówno zawodnicy, jak i kibice wiedzą, że każdy tor jest inny. Na niektórych torach wybrany zawodnik czuje się doskonale, podczas gdy na innym radzi sobie znacznie gorzej. Warto przed rozpoczęciem typowania szczegółowo przeanalizować dotychczasowe jazdy, by zwiększyć swoją szansę na wygraną.
  • weź pod uwagę rangę zawodów – jak w każdej dyscyplinie, również w żużlu występują bardziej lub mniej ważne spotkania. Choć wszyscy sportowcy zgodnie deklarują, że do każdego starcia podchodzą z pełną determinacją, to w rzeczywistości każdy wie jak jest. Im ważniejsze jest dane starcie, tym większa jest szansa, że dany zawodnik lub drużyna dadzą z siebie prawdziwe 100%.
  • analizuj statystyki – choć sport jest nieprzewidywalny, to odpowiednio przeprowadzona analiza statystyk pozwala znacząco zwiększyć Twoją szansę na wygraną. Pamiętaj przy tym, by korzystać z wiarygodnych źródeł.
Czytaj również:  Jak wygrywać na zakładach? Jak typować zakłady bukmacherskie?

Oglądaj żużel

Chcąc mieć pełny wgląd w przebieg spotkań, warto przed rozpoczęciem typowania śledzić starcia zawodników. W sezonie 2022 żużel transmitowany będzie przez różne platformy i stacje telewizyjne.

Pełen cykl Grand Prix obejrzeć można w player.pl, z kolei polskie turnieje na stacji TTV.

PGE Ekstraliga dostępna jest na kanałach Eleven Sports oraz Canal Plus Sport.

eWinner 1LŻ oraz 2 liga żużlowa dostępne są na kanale Canal Plus Sport 5

SEC można oglądać na TVP Sport.

Ligę szwedzką z kolei można śledzić na Eleven Sports.