Wybieramy typy na Korona – Widzew

Polska ekstraklasa piłkarska jest uwielbiana przez szerokie grono kibiców w naszym kraju. Rozgrywki te są bardzo wyrównane i pod wieloma względami nieprzewidywalne. Takie cechy sprawiają, że mecze naszej rodzimej ligi są po prostu interesujące dla wielu osób, a także stanowią ciekawe wyzwanie dla osób zajmujących się typowaniem meczów piłkarskich. Oczywiście w naszej lidze można znaleźć kilku faworytów, takich jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy też zawsze groźna Legia Warszawa. Istnieje też sporo ekip, w meczach których można liczyć na wyrównane widowiska. Do tego grona zaliczają się między innymi zespoły Korony Kielce i Widzewa Łódź.

Podstawowe informacje na temat zespołów

W przypadku meczu Korona Widzew typy są dość ciekawe, ponieważ mamy do czynienia z całkiem wyrównanymi ekipami. Są to tak zwany beniaminkowie, czyli drużyny, które w poprzednim sezonie wywalczyły awans do ekstraklasy z 1 ligi. Widzew w ostatniej kolejce zapewnił sobie awans z drugiego miejsca, natomiast Korona przeszła do ekstraklasy po pasjonujących meczach barażowych, w których wyeliminowała Odrę Opole oraz Chrobrego Głogów po zaciętym meczu, w którym bramka na wagę awansu padła na minutę przed końcem dogrywki.

Aktualna forma zespołów oraz bezpośrednie starcia

Obecnie drużyny te radzą sobie ze zmiennym szczęściem w rozgrywkach ligowych. Korona w 6 meczach zaliczyła 3 remisy i 3 porażki. W 6 ostatnich meczach domowych udało się wygrać tylko raz oraz 2 razy zremisować. Widzew z kolei radzi sobie świetnie i punktuje również w meczach, w których nie jest faworytem (wygrana 2:1 z ówczesnym liderem, Wisłą Płock czy też ostatni remis 0:0 z Rakowem Częstochowa). Zarówno historia ostatnich spotkań, a także meczów domowych i wyjazdowych pokazuje, że Widzew jest w dobrej formie i wszedł na ścieżkę umożliwiającą osiągnięcie wysokiej pozycji w końcowej tabeli Ekstraklasy. Oczywiście sezon jest jeszcze długi i wiele może się wydarzyć, ale w tej chwili forma Widzewa jest dużo lepsza niż Korony Kielce.

Czytaj również:  Typowanie takiego wydarzenia jak wybory we francji 2022

Jeśli chodzi o parę Korona Widzew typy wskazują, że to drużyna z Łodzi powinna bez większych problemów zdobyć 3 punkty. Trzeba jednak pamiętać, że mamy tutaj do czynienia z nieobliczalną Ekstraklasą, w której wszystko może się zdarzyć. Widzew już w 1 lidze udowadniał, że po okresach dobrej gry przychodziła zadyszka, a walka do ostatniej kolejki o awans była winą głupio traconych punktów w meczach, w których zespół z Łodzi był faworytem. Historia bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi drużynami (szczególnie w ostatnich latach) nie jest zbyt łaskawa dla Widzewa. (3 wygrane Korony, 1 remis, 1 wygrana Widzewa). Ogólna historia jest już bardziej wyrównana, ale również ze wskazaniem na Koronę. Biorąc pod uwagę formę obu zespołów, Widzew ma szansę na poprawienie statystyk, ale niczego nie można być pewnym.

Interesujące typy, na które warto zwrócić uwagę

Jeśli chodzi o parę Korona Widzew typy są bardzo interesujące. W dobrych legalnie działających firmach bukmacherskich w Polsce, takich jak Superbet można liczyć na dość atrakcyjne kursy na zdarzenia, których prawdopodobieństwo jest całkiem wysokie. Oto kilka przykładów typów, którymi warto się zainteresować w przypadku tej pary:

  • Zwycięstwo Widzewa – forma obu drużyn wskazuje na to, że jak na razie Widzew jest faworytem tego spotkania. Prawdopodobieństwo wygranej jest całkiem spore i idzie w parze z dość atrakcyjnym kursem, który jest spowodowany tym, że w najbliższym spotkaniu ekipa z Łodzi gra na wyjeździe.
  • Remis – jest to też godny uwagi typ, ponieważ pomimo różnicy formy, zespół Widzewa potrafi głupio gubić punkty, podczas gdy Korona jest w stanie się odpowiednio zmotywować co udowodniła już podczas meczów barażowych. Spore prawdopodobieństwo idące w parze z wysokim kursem sprawia, że typ jest jak najbardziej godny polecenia.
  • Poniżej 2,5 bramki – w historii ostatnich kilku spotkań, tylko raz padły 3 bramki. W pozostałych meczach mieliśmy do czynienia z wynikami, takimi jak 1:0, 2:0 czy też 1:1. Niezależnie od formy, grają tutaj dość wyrównane ekipy nastawione na walkę, dlatego szanse na dużą ilość bramek nie są raczej zbyt wysokie.
Czytaj również:  Sponsoring legalnych bukmacherów w Polsce

Na co zwracać uwagę typując mecz Korona – Widzew?

Oczywiście istnieje również wiele innych typów, które są godne zainteresowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji istotna jest jednak odpowiednia analiza obejmująca wiele kluczowych czynników, takich jak między innymi:

  • Forma drużyn w ostatnich meczach – dotyczy to zarówno spotkań wyjazdowych, jak i domowych. Wyniki ostatnich spotkań dają obraz tego jak aktualnie dany zespół się prezentuje. Warto przeprowadzać taką analizę na krótko przed meczem.
  • Bezpośrednie spotkania – wiadomo, że drużyny co sezon zmieniają swoje składy, dlatego pod uwagę warto brać jedynie spotkania rozgrywane w ostatnich miesiącach. Najlepiej, aby były to mecze o stawkę, a nie towarzyskie.
  • Stan kadrowy zespołu – w tym przypadku istotne jest dokonanie analizy na krótko przed meczem. Wiedząc o kontuzjach lub pauzach kluczowych graczy za kartki, można sprawdzić czy któraś ekipa nie będzie poważnie osłabiona, a to z kolei może mieć ważny wpływ na wynik meczu, liczbę bramek, groźnych sytuacji oraz na inne istotne zdarzenia, które planujemy obstawiać.