Typowanie takiego wydarzenia jak wybory we francji 2022

Temat taki jak wybory we francji 2022 jest jednym z ciekawszych w światowej polityce. Wśród możliwości wyborów konkretnych typów firmy bukmacherskie oferują także i te, które niewiele mają do czynienia ze sportem. Takimi mogą być przykładowo wybory na prezydenta w danym kraju. W tym roku doszło do takich we Francji. Te do samego końca były bardzo ciekawe, nie jasne było w 100%, kto zostanie prezydentem. Do jego wyłonienia potrzebna była 2 tura. Jak to dokładnie wyglądało i jaką ofertę wówczas wystawili bukmacherzy?

Aż 12 kandydatów na starcie

Warto na samym początku powiedzieć, że przed wyborami prezydentem Francji był Emmanuel Macron. W ramach ciekawostki warto dodać, że jest to jeden z książąt Andory. Tak jak w wielu krajach przy okazji wyborów prezydenckich, tak i we Francji w tym roku swoją kandydaturę zgłosiło wiele osób w liczbie 12. W 1 turze chodzi oczywiście o to, aby wyłonić zwycięzcę, bądź osoby, które przejdą do następnej tury. Żaden z kandydatów nie osiągnął co najmniej 50% wymaganych głosów, by już w 1 rundzie zostać ogłoszonym prezydentem.

1 runda to wyłonienie się 3 mocnych kandydatów, którzy razem odnotowali blisko 75% wszystkich głosów. Jednak przepisy mówią wyraźnie, że do ewentualnej 2 tury przechodzi zawsze dwójka startujących, którzy w 1 turze uzyskali najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów. W tym przypadku byli to Emmanuel Macron, a także Marine Le Pen. Frekwencja we Francji była wysoka, gdyż było to 73% wszystkich uprawnionych do głosowania mieszkańców.

2 tura ważna i emocjonująca

Mając 2 kandydatów oczywiście zwycięża ta osoba, która uzyska większość głosów. Tak naprawdę przez długi czas na prowadzeniu był aktualny prezydent Macron. Ten w wyborach we Francji 2022 był również mocnym faworytem wśród wielu firm bukmacherskich na stanowisko prezydenta. Mając na uwadze fakt, jak spisywał się ten kandydat podczas poprzedniej tury logiczne było typowanie, że ludzie chętniej będą stawiać na niego. Wybór drugiej strony byłby wydarzeniem mocno kontrowersyjnym, co mogłoby się odbić nie tylko na samej Francji, ale i losach Unii Europejskiej i jej członków, w tym Polski. Dlaczego?

Czytaj również:  Czy reprezentacja Francji skład 2020 wygra Mistrzostwa Świata?

Marine Le Pen to osoba, która wzbudza wiele kontrowersji w środowisku głównie ze względu na swoje wypowiedzi. To nie podobało się wielu osobom. Potencjalny wybór tej kandydatki na prezydenta w wyborach we Francji 2022 byłby rzeczą, która mocno mogłaby osłabić Unię Europejską, a także mieć znaczący wpływ na NATO i spowodowanie tam kryzysu. Le Pen uważała bowiem, że Ukraina, która została zaatakowana przez Rosję należy do jej wpływów, więc nie należy wobec tego kraju stosować jakichkolwiek sankcji. Poza tym jej celem było obniżenie wieku emerytalnego we Francji.

Oczywiście Macron wówczas nie był człowiekiem, za którym stała cała Francja. Wiązało się to przede wszystkim z inflacją i problemami z ciągle rosnącymi cenami gazu, tak jednak było w wielu krajach. Rzekomo twierdzono, że nie jest on dobrym negocjatorem i nie ma wielkiego pojęcia o polityce. Miał pozostawać w stałym kontakcie z Władimirem Putinem, ale jak twierdzi wiele osób w tym kraju nic to nie dawało. Przy tym logicznym byłoby wprowadzenie podwyżek dla osób pracujących. Rzeczywiście we Francji w 2023 roku coś takiego się pojawi, ale będzie to niewielki procent w wysokości od 2 do 3%. Nie była to zatem zadowalająca wiadomość

Le Pen była osobą, która podczas wielu spotkań z ludźmi wprost mówiła to, co zamierzała dokonać jako przyszły prezydent, a były to słowa, których obywatele chcieli usłyszeć. Wszystko miało pójść ku lepszemu w związku z cenami. Stąd też w tej sytuacji przewaga, jaką na samym początku wypracował sobie Macron gwałtownie zaczęła topnieć.

Do ostatnich momentów wyborów widać było, że Macron nie może być pewny zwycięstwa i pomimo tego, że cały czas był na prowadzeniu, bo przewaga była bardzo nieznaczna i w każdej chwili mogło się to odwrócić na jego niekorzyść.

Czytaj również:  F1: Grand Prix Belgii
niemcy anglia

Macron na kolejnych 5 lat

Poza wspomnianymi elementami istotnym czynnikiem było to, aby za wszelką cenę nie przyjmować do swojego kraju imigrantów ze wschodu, których jak wiadomo od momentu wybuchu wojny jest bardzo dużo. Z jednej strony to duży plus, ale z drugiej to ma istotny wpływ na pojawienie się konfliktów z innymi krajami.

Jak widać typowanie wyborów we Francji 2022 nie było sprawą prostą. Macron od początku był faworytem i tak samo pokazywały kursy bukmacherskie, zwłaszcza w 2 turze, aczkolwiek sytuacja zmieniała się bardzo szybko, tak samo szybko zmieniała się wysokość i prawdopodobieństwo wygranej każdego z kandydatów.

Zwolennicy Macrona, a także osoby, które wytypowały jego zwycięstwo na pewno były zadowolone, ponieważ na okres najbliższych 5 lat to on będzie rządził we Francji. Czy jest to decyzja dobra? Trudno powiedzieć. Każdy z kandydatów miał swoje dobre, jak i złe strony. Pomimo tego, że do ostatnich momentów sytuacja była bardzo wyrównana, jeśli chodzi o wyniki to Macron ostatecznie wygrał bardzo wyraźnie uzyskując aż nieco ponad 58% wszystkich głosów. Frekwencja w 2 turze była dużo niższa, gdyż wyniosła w tym przypadku nieco ponad 65%. Dało to mu przewagę około 5 mln zwolenników więcej.