Sprawdzamy najlepsze typowanie Mistrzostw Świata 2022 w Katarze

Mistrzostwa Świata 2022 w piłce nożnej rozpoczną się 21 listopada w Katarze. Gracze już teraz mają możliwość obstawiania pierwszych zakładów na wyniki poszczególnych reprezentacji. Im bliżej będzie do rozpoczęcia Mistrzostw, tym więcej zakładów pojawi się w ofercie legalnych bukmacherów. Warto jednak już teraz przestudiować ofertę, aby sprawdzić, jak wyglądać będzie typowanie MŚ 2022 zarówno przed rozpoczęciem Mundialu, jak również w trakcie mistrzostw.

Kto będzie faworytem do zdobycia mistrzostwa świata? Typowanie mś 2022

Wytypowanie zwycięzcy jest zadaniem bardzo trudnym, zwłaszcza, że w ostatnich latach wielokrotnie zdarzało się, że obrońcy tytułu, będący głównym faworytem, odpadali już po fazie grupowej. Doświadczyli tego chociażby Hiszpanie w 2014 czy Niemcy w 2018 roku. Teraz klątwa będzie ciężyć na Francuzach, którzy wygrali Mundial 2018 w Rosji.  Mimo to, Trójkolorowi są obecni w czołówce zespołów, których zwycięstwo na Mundialu w Katarze zostało oszacowane najniższym kursem. Stawiając na Francję można zarobić ok. 7 – 8 złotych za każdą postawioną złotówkę. Podobnie prezentują się szanse aktualnych wicemistrzów Europy, Anglii. Z kolei głównym faworytem do wygrania nadchodzących Mistrzostw Świata jest Brazylia. Wybierając takie typowanie MŚ 2022 warto pamiętać także o reprezentacjach: Niemiec, Holandii, Belgii, Argentyny oraz Hiszpanii.

typowanie mś 2022

Zakłady na osiągnięcie poszczególnych etapów turnieju

Gracze mogą także typować to, jaką fazę turnieju osiągną poszczególne zespoły. Wyżej wymienione zespoły są oczywiście upatrywane w gronie faworytów do występu w meczu finałowym. A coś dla fanów polskiej reprezentacji? Kursy na to, że Polska awansuje do 1/8 finału na Mundialu w Katarze oscylują w granicy 2,50 – 3,50. Typerzy, którzy wierzą, że Biało-Czerwoni osiągną ćwierćfinał mogą liczyć na kurs w okolicy 6,00. To całkiem ciekawa propozycja, ponieważ typując awans do ćwierćfinału można liczyć na całkiem wysokie kursy nawet w przypadku dobrych zespołów, czego przykładem jest chociażby kurs powyżej 4,00 na Szwajcarię. Przyda się jednak symulacja – należy wytypować wyniki w grupach i sprawdzić, jak mogą wyglądać mecze 1/8 finału.

typowanie mś 2022

Obstawianie zakładów na rezultaty w grupach

Najwięcej zakładów przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata możemy oczekiwać na rezultaty w grupach. Typerzy mają możliwość wytypowania, które zespoły zwyciężą w danej grupie, a także, które wywalczą awans do 1/8 finału. Reprezentacja Polski będzie rywalizować w grupie C przeciwko Argentynie, Meksykowi i Arabii Saudyjskiej. Teoretycznie najmocniejszym zespołem w tej grupie jest Argentyna i to właśnie ten zespół jest faworytem w grupie C. Najsłabsza wydaje się Arabia Saudyjska, natomiast dość wyrównanie prezentują się szanse Polski i Meksyku. Wielu graczy typuje, że walka o awans z drugiego miejsca rozegra się właśnie pomiędzy reprezentacjami Polski i Meksyku. Co szczególnie ważne, Polska zmierzy się z Meksykiem już w pierwszym meczu fazy grupowej.

Czytaj również:  Czy reprezentacja Francji skład 2020 wygra Mistrzostwa Świata?

Zakłady na indywidualne osiągnięcia piłkarzy

Bardzo ciekawie prezentuje się typowanie MŚ 2022 w kontekście indywidualnych osiągnieć poszczególnych piłkarzy. Gracze mają możliwość wytypowania tego, kto ich zdaniem powalczy o koronę króla strzelców, a także o tytuł MVP całego turnieju. Jeśli chodzi o króla strzelców, największe szanse mają oczywiście najlepsi strzelcy zespołów typowanych na mistrza. Możemy tu wskazać Harry’ego Kane’a z Anglii, Kyliana Mbappe i Karima Benzemę z Francji, Cristiano Ronaldo z Portugalii, Neymara z Brazylii czy Lionela Messiego z Argentyny. W przedziale niższych kursów próżno szukać Roberta Lewandowskiego. Choć bez wątpienia jest to jeden z najlepszych napastników na świecie, typerzy sądzą, że Polska rozegra maksymalnie 4-5 spotkań, a to oznacza, że Lewy będzie miał prawdopodobnie mniej szans, niż jego główni konkurencji.

typowanie mś 2022

Typowanie MŚ 2022 – jakie zakłady warto obstawiać?

Fani już teraz mogą obstawiać mecze na pierwsze spotkania fazy grupowej na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze. Jednak kursy ustabilizują się dopiero blisko Mundialu, gdy będziemy znali wszystkie kadry oraz wyniki meczów kontrolnych. Większość bukmacherów posiada w swojej ofercie pierwszą i drugą kolejkę spotkań. Trzecia kolejka pojawi się zapewne bliżej Mundialu, ale kursy na te mecze będą zmieniać się aż do ostatniej chwili, czyli do zakończenia spotkań drugiej kolejki. Typowanie MŚ 2022 daje bardzo szerokie pole możliwość wszystkim typerom.

Gracze nie muszą koniecznie obstawiać zwycięzców spotkań. Równie ciekawą opcją mogą być zakłady poniżej/powyżej na liczbę bramek czy rzutów rożnych, BTS-y (Oba zespoły strzelą) czy też DNB (zwrot w przypadku remisu). Możliwe będzie także typowanie strzelców czy piłkarzy, którzy zostaną ukarani kartonikiem koloru żółtego lub czerwonego. Dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie typowanie MŚ 2022 na żywo już po rozpoczęciu meczu. W ten sposób gracze będą mieli okazję wykorzystać wiedzę o przebiegu spotkania do obstawienia ciekawego kuponu.

Czytaj również:  Jak wygląda aktualnie Bundesliga liga i kogo w niej obstawiać?