Czy statystyki sportowe mają realny wpływ na wyniki?

W zdecydowanej większości poradników dotyczących typowania zakładów wzajemnych u legalnych polskich bukmacherów gracze mogą przeczytać, że kluczem do wytypowania właściwego rezultatu jest odpowiednia analiza statystyk. Jednak czy w rzeczywistości statystyki sportowe są w stanie wskazać odpowiednie rezultaty i tym samym zgarnąć wysokie wygrane w zakładach wzajemnych? Z tym bywa różnie. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób pracować ze statystykami sportowymi, żeby zmniejszyć ryzyko, jakie niezmiennie wiąże się z typowaniem zakładów sportowych.

Statystyki sportowe – o czym powinieneś wiedzieć?

Statystyki sportowe, to w rzeczywistości zbiór danych historycznych, w którym znaleźć można wszystkie mierzalne parametry. W zależności od dyscypliny sportowej, prezentują pozycję na zakończenie danego spotkania ligowego zawodnika lub drużyny, liczbę uzyskanych punktów, strzelonych bramek, wygranych setów, czy zgarniętych dyskwalifikacji. Odpowiednio wykorzystane mogą dać podstawę do skutecznego wytypowania rezultatu spotkania. Jednak nigdy nie będą stanowiły źródła pewnych informacji. Sport wiąże się z licznymi zmiennymi, które mogą w realny sposób wpłynąć na przebieg spotkania. To sprawia, że za to go kochamy. Nieprzewidywalność, która zapewnia niesamowite emocje, w połączeniu z typowaniem zakładów u legalnych polskich bukmacherów może zapewnić rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie.

Na co zwracać uwagę analizując statystyki sportowe?

Wiedząc, że statystyki sportowe nie stanowią wyroczni, nie powinieneś całkowicie rezygnować z ich wykorzystywania. W rzeczywistości jest to skarbnica wiedzy, która pozwala zwiększyć twoje szanse na postawienie odpowiedniego typu. Jednak aby faktycznie mogła w taki sposób zadziałać, powinieneś wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Podstawowym krokiem jest znalezienie możliwie jak najbardziej wiarygodnych informacji. Liczne portale internetowe prowadzą własne statystyki spotkań. Jednak aby mieć gwarancję, że dane, na których będziesz opierał swój typ, były zgodne ze stanem faktycznym, powinieneś bazować na sprawdzonych źródłach. Ciekawą propozycją mogą być statystyki prowadzone przez legalnych polskich bukmacherów. Tego typu instytucje nie mogą podawać zafałszowanych danych, ponieważ wiązałoby się to z utratą licencji. W zależności od operatora, statystyki te mogą być bardziej lub mniej rozbudowane, jednak na pewno dadzą już jakiś wgląd w sytuację.

Czytaj również:  Jak wygrywać na zakładach? Jak typować zakłady bukmacherskie?

Innym źródłem, z którego możesz skorzystać, bez obaw o pominięcie jakichś ważnych wydarzeń są oficjalne strony internetowe organizatorów spotkań sportowych. Niezależnie od tego, czy typujesz polską Ekstraklasę piłki nożnej, czy wolisz spotkania w ramach NBA na stronie organizatorów bez trudu znajdziesz dane z bieżącego sezonu oraz dane archiwalne. Bazując na zawartych tam informacjach będziesz w stanie oszacować, jaki wynik może paść podczas zbliżającego się spotkania.

Czy statystyki wpływają na wynik spotkania?

Odpowiadając wprost na zadane w tytule pytanie musimy z całą stanowczością przyznać, że nie. Statystyki dają wgląd w kondycję drużyn czy zawodników. Są w stanie pokazać nam, jak dane zespoły radziły sobie podczas wcześniejszych wspólnych spotkań, czy dany zawodnik preferuje określony typ nawierzchni i wiele innych, ale nigdy nie pozwolą z całą stanowczością wskazać, że podczas kolejnego spotkania pojawi się wynik taki, a nie inny.

Statystyki aby spełniły swój cel muszą być przez ciebie odpowiednio przetworzone. To znaczy, że wykorzystując wiedzę matematyczną, będziesz w stanie oszacować najbliższy prawdopodobnemu wynik, który może się pojawić podczas kolejnego spotkania.

Z pewnością, statystyki mogą wywoływać presję na drużynach i zawodnikach. Wiedząc, że dana drużyna będzie rywalizować ze znacznie słabszą, zawodnicy mogą pozwolić sobie na większy luz, co w efekcie skutkować będzie wynikiem znacznie słabszym. Mogą również dać z siebie wszystko i tym samym zmiażdżyć swoich rywali. Jednak wszystko to pozostaje w sferze domysłów. Twoim zadaniem, jako typera jest wyliczenie wyniku, w oparciu o przygotowane dane.

Dlaczego warto wykorzystywać statystyki sportowe podczas typowania zakładów?

Bogactwo informacji zawartych w statystykach sportowych sprawia, że choć realnie nie wpłyną one na wyniki w kolejnych spotkaniach, to przybliżają cię do wytypowania odpowiedniego rezultatu. Aby lepiej zrozumieć metody analizy statystyk powinieneś zapoznać się ze sposobami, z których od lat korzystają zawodowi typerzy. Na początku swojej przygody z typowaniem zakładów wzajemnych możesz bazować na analizach dostępnych w sieci. Z czasem, gdy zrozumiesz, na czym opiera się analiza statystyk, będziesz w stanie wskazywać odpowiednie rezultaty bez większego wysiłku.

Czytaj również:  Jak obstawiać żużel na żywo?

Jednak aby to było możliwe, powinieneś ograniczyć się do maksymalnie dwóch dyscyplin, którymi będziesz się interesował. Nie da się śledzić wszystkich wydarzeń sportowych z zachowaniem pełnego skupienia. Ograniczając się do dwój lig, będziesz w stanie nauczyć się odpowiedniego obserwowania spotkań i analizy danych statystycznych, które łącznie pozwolą ci na uzyskiwanie naprawdę wysokich wygranych podczas typowania zakładów wzajemnych.